Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehetne elérni, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne elérni, hogy a nejem hajlandó legyen velem a válással kapcsolatos dolgokat megbeszélni?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve folyik a válóper. Részéről hazugságok tömkelege, amikről én mind bebizonyítottam hogy nem lehetnek igazak. Az egész lényegében a pénzre megy, de iszonyat alattomos és bosszúálló. Két gyerek van, mindketten akarjuk őket.

Viszont így rámennek a gyerekek is, és nélkülözhetetlen lenne, hogy a közös dolgokról egyeztessünk.

Az ajánlott levelekre nem válaszol, bármit kérdezek tőle mindenre az a válasza, hogy majd a bíróság eldönti, vagy meg sem szólal. Egy házban lakunk, de pokol az életem.

A mediációt a gyámhivatal is kötelezővé tette, de megfellebbezte, a jogerőset pedig megóvta. Elvileg egy csomó mindent előírtak még, de nem tudnak érvényt szerezni a döntésüknek, a hatóság is tehetetlen. A bíróság pedig iszonyat lassan ítélkezik, lényegében egy év alatt semmi sem történt. Közös felügyelet van, de úgy lopkodjuk el a gyerekeket, mert ők egyformán ragaszkodnak mindkettőnkhöz. Én felajánlottam neki sokkal többet, mint ami járna törvényesen, de irreális követelései vannak minden téren. Persze vígasztalnak, hogy ezzel maga alatt vágja a fát, de időhúzásra játszik, hátha addig beledöglök, vagy nem bírja az egészségem vagy az idegeim.

Milyen eszköz lenne, hogy meg tudjuk beszélni a legszükségesebb dolgokat addíg, amíg a bíróság nem ítél meg valamit?


2011. máj. 3. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

"kedves" feleséged elsősorban a gyerekeitek alatt vágja a fát. Sajnos vannak ilyen nők is, akiknek a bosszú fontosabb meg a lóvé, mint a saját gyerekük lelkivilága.

Én is váltam és maximálisan együttműködtem a gyermekem apjával. Közös felügyelet van, soha roszat nem mondtunk egymásra, mert abban már az elején megegyeztünk, hogy a legfontosabb szempont, hogy a gyermekünk minél kevesebbet sérüljön ebben az egészben. A te nejed elég durva eset, hogy még a mediációt sem fogadja el. (amúgy te akarsz válni, ugye?)

Milyen módszer lenne? Legális, vagy illegális? Legálisan látom már mindent megpróbáltál, illegálisan meg egy hatalmas tasli péklapáttal, az jót tenne neki. (vicceltem)

2011. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A mediációt a gyámhivatal is kötelezővé tette, de megfellebbezte, a jogerőset pedig megóvta." - én nem értek jogilag hozzá, de van ennek halasztó hatálya? Mert ha nincs, akkor hiába óvta meg. Aki nem tesz eleget a bíróság jogerős ítéletének, az tudtommal nem időt húz, hanem felelnie kell ezért, akár börtönbe is kerülhet.


Tapasztalatom szerint a mediáció pont azért az egyetlen járható út ilyenkor, és azért teszi kötelezővé a hivatal is, mert a felek közötti mediátor az, aki nem hagyja, hogy eltérjenek a tárgytól, a személyeskedés irányába. Az, aki nem vállalja a mediációt, önként bevallja, hogy személyeskedni akar továbbra is, és nem akar a kérdések tárgyáról beszélni, megoldást keresve. Kíváncsi vagyok, milyen indokot írt le, miért utasítja el a mediációt? (Már csak önző mód, szakmailag is kíváncsi vagyok, mert ilyenről még soha nem hallottam.)

2011. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs halasztó hatálya, de azt mondták a hivatlaban, hogy mivel bírósági per van folymatban, ők már nem tehetnek mást, csak azt, hogy kiemelik a gyereket a családból. Azt pedig én nem akarom. Eleinte azzal az indokkal utasította el, hogy szerinte nincs rá szükség, majd hogy nem ér rá a munkahelyi elfoglaltságai miatt, az utóbbi időben pedig már el sem tudják érni. Szerintük ez nekem jó, mert nem fog jó színben feltűnni a bíróságon, de sajnos a bíróság elég nőpárti és hiába jeleztem ezt, le sem tojt a bírónő, azt mondta, hogy örüljek, hogy elutasította a kérelmét a kizárólagos elhelyezésre vonatkozóan és beszéljük meg a dolgokat egymás közt. De könyörgöm, hogyan?
2011. máj. 3. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
A Te oldaladról annyit tehetsz, hogy szintén lemondasz a személyeskedésről. Hiába alattomos és bosszúálló a némber, tartanod kell magad ahhoz, hogy csakis konkrét kérdésekről, tárgyakról vagy hajlandó beszélni. Kizárod a múltat, a sérelmeket, mert azok felemlegetése nem vezet sehova. Ha pl. el akarod vinni a gyerekeket valahova nyaralni, akkor nem az a téma, hogy miért, meg kivel, és a múltban miért nem, hanem az, hogy mettől-meddig, és mit kell csomagolni az útra? Ilyenkor jó taktika az is, ha közlöd, hogy mit szeretnél Te? Nem azt, hogy mi lenne jó, szerinted hogyan kellene, vagy mi lenne a helyes. Azt, hogy Te mit akarsz. Akkor erre jöhet egy olyan válasz, hogy Ő mit akar. És akkor máris van lehetőség alkudozni, cserébe kínálni valamit, ami a párbeszéd alapja lehet.
2011. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De rossz helyzetben vagy te is! Sajnálom nagyon! A bíróság tényleg ilyen és csak az tudja, aki benne van!:-( Én is tudom! Húzzák, halasztják, míg az egyik fel nem adja!Nem lenne jobb, ha a gyerekfelügyelet az anyánál maradna és te kéred a korlátlan láthatást. Vagy kérni azt, hogy egy hét itt egy hét ott?!Vagy egyszerűen több napot kérni a láthatásra!?Nem tudom!Nehéz ügy!
2011. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az elején felajánlottam neki, hogy az egyik gyerek maradjon nálam a másik meg nála, de ő mindent akart. Ha nála hagynám a gyerekeket, akkor garantáltan megakadályozná a láthatásokat is, erre egyértelmű jelek vannak, és lényegében ki is mondta. Nem véletlenül akarom én is a gyerekeket, de amíg ez ügyben nem dönt a bíróság, addig is szót kellene értenünk.
2011. máj. 4. 10:43
 7/7 Bajnok2121 válasza:

Kedves Kérdező!


Nem akarlak elkeseríteni. Páromnak 3 éve tart a válása. Szintén rengeteg hazugság a nő részéről. Egy gyerek van 3 éves lesz júniusban. A bíróság a sok hazugság ellenére sem hozott döntést sem lakáshasználatban sem gyerek elhozatalban. Sok erőt és kitartást kívánok!

2011. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!