Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasságunk alatt gyűjtött...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságunk alatt gyűjtött megtakarításomat (melyről a férjem nem tud) hogyan titkolhatom el a válás során? A bankszámlámról már levettem a pénzt.

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt te kaphattad a szuleidtol, nagyszuleidtol is.

De attol, hogy levetted a bankszlarol, tudod hogy meg mindig latjak, ugye? A birosag ker a banktol 3 havi egyenleget, megnezheti a sporolt millioidat, sot azt is, hogy honnan ment be a penz, mindent.

Kerdezd meg toluk jogiforum.hu vagy menjel el ugyvedhez, megmondja neked!

2009. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Jogi tanácsot ne kérj olyan dologhoz, amely jogellenes. A házasság alatt kuporgatott pénzed közös vagyon, ha a háztartás bevételeiből "spóroltad" össze. De ha valami neked nem tetsző dolog történik a válóperben, gondolom a férjed lesz a rohadt szemét, hogy mit meg nem tesz egy nővel...


Bármennyire "lepontoznak", de gusztustalan dolog az, amit művelsz. Még akkor is, ha a férjed tehet a válásról.

Nem elég, hogy az egész házasság során megloptad őt, most még "legalizálni" is akarod a tetted, és ehhez támogatást kérsz.


Persze ne én legyek a lelkiismereted.

2009. márc. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

(Érdekes, hogy valaki a házassága alatt úgy spórol, hogy a férje ne tudjon róla. Nagy bizalom lehetett itt.)

Ha a férjedben felmerül, hogy ilyet tehettél, akkor nem csak 3 évre visszamenőleg, hanem az egész házasság időtartamára lekérheti a számlakivonatodat, sőt utánanézhet, hogy akár más bankoknál is van-e másik számlád, van-e ingatlanod, autód, részvényed stb.

A házasság alatt szerzett pénz/ingatlan/ingóság közös. Gondolom te is kéred vagyon felét, ami a férjed nevén van. Úgyanúgy neki is jár a te neveden lévőnek a fele.

Szerintem ne akarj variálni, mert ha a férjed és a bíróság látja, hogy trükközöl, nagyon meg tudnak szivatni. (és meg is érteném.)

2009. márc. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Hogy osztjátok itt az észt...azt se tudjátok hogy élt a kérdező!! A nagybátyám alkesz,nem dolgozik, veri a pénzért nagymamámat és a feleségét, most válnak, szerintetek normâlis lenne, ha még ő részesülne a felesége által keményen megdolgozott pénzből? De van lelki terror is, amiből nem lehet egyik pillanatról a másikra szabadulni, és addig is igenis gyűjti az ember a pénzt, h a kisgyerekêvel legyen miből elkezdeni az új életet -mert a férj több ingatlannal rendelkező cégtulajdonos, de okosan semmi nincs a nevén! Ez korrekt lenne?? És még azzal fenyegetőzik, h gyerektartást nem fog fizetni, ha elmegy a nő - na, ez vagyok én, és gyűjtök!! A saját feketemunkâm pénzét ami a nevetséges gyedet egészíti ki! Miért is kellene ezt megosztanom adott esetben a minimálbérre bejelentett, de havonta milliós nagyságrendben kereső fêrjemmel?Lepontozhattok szegény, szemét nők âltal kifosztott makulátlan férfiak,akik olyan jók vagytok a nőhöz!!

A kérdésedre: talân vmilyen visszadátumozott kamuszerződés? Fiktív tartozásodról?

2009. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Erről mindenképp ügyvédet kérdezz meg, mert könnyen csúszhatsz a banánhéjon. Egyébként, meg el tudom képzelni, hogy azért spóroltál, mert tudtad, hogy valamikor ez bekövetkezik, most mindegy milyen okból. Okos gondolat, csak ügyvéd nélkül nem tudod kivitelezni szerintem.
2009. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
értékítéletek ide vagy oda...de a kérdésedre: mindenképpen keress ügyvédet, neki minden elmondhatsz, simlisséget is, ha tud/hajladndó segíteni fog, az ügyvédi titoktartás meg köti...namármost, a házasság alatt szerzett vagyon valóban közös, de ha el tudod intézni, hogy azt te ajándékba külön kaptad vagy örököltél, vagy miegymás, akkor az a tiéd, kell ügyvéd, hogy valami értelmeset kitaláljon...
2009. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van gyereked akkor teljesen legális módja is van az osztozás elkerülésének. Részletek priviben ha érdekel
2009. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!