Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet a volt férjet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a volt férjet kirakni a közös házból?

Figyelt kérdés
Ha kiakartam fizetni,de akadályoztat.És kijelentette,hogy nem megy ki soha a házból. Ő meg hónapja húzza hogy kifizessen.
2008. febr. 19. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Én még csak 21 éves vagyok,van 2,5 éves kapcsolatom s még nem voltam benne ilyen problémában,de az 1ik barátnőm s barátom most válnak.Barátnőm csak annyit tett hogy míg a férj dolgozott,kipakolta az össz cuccát,s többé nem engedte be.Még a 1,5 éves gyermeket sem engedte hogy megnézze.

Habár ez nem hinném hogy jó megoldás lenne.Nagy veszekedés lenne belőle!Háború a köbön.Nehéz helyzetben vagy!:(

2008. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Fordulj ügyvédhez!
2008. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Ha közös a ház, akkor nem rakhatod ki.

Sajnos épp annyi joga van hozzá, mint Neked. Viszont ha hozzád jön valaki, akkor azt nem küldheti el, mert a Te vendéged. De ezt ő is megteheti.

Velem is ezt csinálta a volt férjem, sajna "kis segítséggel meg kellett győzni" hogy soha többet ne merjen kizárni a lakásból.

Nálunk végül az lett a megoldás, hogy eladtuk, a pénzt feleztük, az pedig jó induló volt egy külön hitelhez, ami már nem köt össze minket.

Remélem segíthettem.

2008. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ki tudod őt fizetni, akkor kezdeményezni kell bíróságon a közös tulajdon megszüntetését, és a permegindítással EGY IDŐBEN a vélhető rész ellenértékét ügyvédi vagy bírói letétbe helyezni.


Senki nem kényszeríthető hazánkban közös tulajdonba, így az megszüntethető bírósági kényszerrel. Ha a felek egymást nem tudják vagy akarják kifizetni, eljáró végrehajtóval a kényszerértékesítés is megvalósítható. Ez a lehető legrosszabb megoldás, így ennek az elkerülésére kell törekedeni, meg kell egyezni, ha lehet. Ha nem, akkor perelni kell a másik felet, és bíróság fogja a közös tulajdont megszüntetni.


Azt még mindig nem értem, hogy ha te akarod őt kifizetni, akkor ő milyen kifizetést húz. Vagy ő azt mondta, hogy ő is ki akar téged fizetni? Ha ez utóbbi, mégsem fizet, akkor nem maradt más: bírósági úton kell a közös tulajdont megszüntetni.


Hozzá kell tenni: az ingatlanban a bentlakást nem igazán a tulajdonjog határozza meg...


Viszont semmiképpen sem javaslom az önbíráskodást, akár az ingatlanban való lakhatásodat is elveszítheted. Tehát ha a férj dolgozik, még VÉLETLENÜL SE pakold ki a cuccait, zárd ki a házból stb. Ezzel birtokában sérted, amelynek igen súlyos következményei is lehetnek.

2008. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!