Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miként értékeli a pszichológus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miként értékeli a pszichológus, ha a válási pszichológiai vizsgálatra valaki magával viszi az új párját?

Figyelt kérdés

Behívtak négyünket a váláshoz pszichológiai vizsgálatra, mivel mindketten akarjuk a gyerekeket. A feleségem azonban az új pasijával ment, aki amíg mi kint várakoztunk folyamatosan provokált engem, simogatta a lányomat, stb. A pszichológus ezt nem látta, csak azt, hogy a feleségemet elkísérte ez az ürge. (Közös felühgyelet van, és még közös lakásban is lakunk.)

Mindenki azt mondja, hogy ez gusztustalan dolog, és biztosan nem fogja jó néven venni a pszichológus sem, de az is lehet, hogy azt látja, hogy neki már van új kapcsolata, aki a gyerekeket is elfogadja, vagy lehet hogy nem is foglalkozik vele.

Szerintetek hatással lehet ez a tény valamilyen irányban a vizsgálatra, vagy a pszichológust ez nem érdekli?


2011. máj. 30. 07:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok között is vannak kontárok, de vannak, akik magas szinten végzik munkájukat. Ez utóbbiak a vesébe látnak. Nem a szavakra figyelnek, hanem a metakommunikációra. Kérdés, kit fogtatok ki. Lehet, hogy megvezetik egy új, boldog család képével, de lehet, hogy felismeri: előtted akarják játszani az eszüket. Talán a gyerekek öszinték: náluk a szavak, és a mimika lefedi egymást.
2011. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

1. Szerintem annak csak örülhetnél, hogy a feleséged új partnere meg a gyereked között jó kapcsolat van, ebben semmi gusztustalan sincs.

2. Ha a pszichológus netán ezt észrevennék, akkor az csak pozitiv lenne az új partnerre nézve, meg a feleségedre nézve is.

3. Ha te ennyire ellenséges vagy vele szemben, meg ilyen mértékben féltékeny arra, hogy a gyereknek mással is legyen kapolcsata, mint veled meg a feleségeddel, akkor az RÁD nézve igencsak negativ.

4. Az, hogy a feleségednek van új kapcsolata, nem hátrány de nem is elöny, egyszerüen csak emberi dolog.


5. A pszichológust az érdekli, amit a veletek folytatott beszélgetésekböl kiderit - és ez nem az, hogy te elmondod, hogy miöyen szuper vagy, a feleséged barátja meg milyen undoritó. Ugyanis a pszichológunak éppen az a foglalkozása, hogy azt is kideritse, amit el akarsz titkolni, meg hogy kinek mi a jobb - itt föként a gyerekre gondolok.


Az én véleményem szerint a gyerek mindenképpen jobb helyen lenne a feleségednél, mert ha te ilyen ellenséges vagy a barátjával szemben, akkor azzal csak a gyerekednek ártasz.

2011. máj. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mikor az én szüleim váltak, kb. 14 éve, apukám is magával vitte az új barátnőjét( azóta a felesége), sőt még annak a gyerekét is, mert utána családi programra mentünk. A pszichológus nem nagyon foglalkozott vele, én apuhoz kerültem, az öcsém anyámhoz.
2011. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ne bántsuk ISMERETLENÜL! ezt az embert! Magam részéről gusztustalannak tartom, hogy a hölgy új barátját is magával cipeli ide. Ráadásul a gyerekek ölelkeznek az apjuk előtt az új papával. Tapintat is van az emberben, még ha megutáltuk is egymást.Meg lehetne mondani: apa szeret benneteket,rosszul esik neki ez...De ha még biztatja is a gyerekeket, akkor itt soha nem lesz normális kapcsolat, ha 100 pszichológus figyeli is őket.
2011. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

Pozitív,ha a az anya új partnere is jelen van.

Az viszont negatív, ha te ezt provokációnak veszed.Neked örülni kéne,hogy a gyerek jólkijön az anya új partnerével,hiszen sok köze lesz a gyerekedhez.

Nem "új papa" (ahogy egy előttem szólóírta) hanem az anya új élettársa,ezzel a gyerek életének része is.

Ha a pszichológus látta volna ezt a reakciódat,vagy beszéltél volna róla, akkor ezt negatívan értékeli a részedre.

2011. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem sokat ér. Általában az anya mellett van ő is,mint a bíróság. Max.15 percet foglalkoziik valakivel,éás elhiszi,ha a gyerek azt mondja,hogy senki nem befolyásolta.

Nem veszi a fáradtságot,hogy meg kérdezze a gyerektől,miért karasz az egyik szülőddel lenni és miért nem a másikkal.

Letudja a kötelező,ennyi.

Azt én is gusztustalannak tartom,hogy az anyának új pasija ölelgeti a gyerekeket. Később majd meg lesz ennek a böjtje.

2011. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5%

kedves előző,bocs de 15 perc alatt rengeteget megtudhat az ember.

A pszichológus a gyerek mellett van és nem valamelyik szülő mellett. De a legtöbbször az anyánállátja a gyereket jóhelyen. És ez természetes is.

Nem "hiszi el" a gyereknek hogy nem befolyásolták. POntosan tudja,hogy megtették,néha óvatosabban, néha durvábban. Ez látszik a gyereken. Az ember azért tanul5 évig,hogy ezeket meg tudja mondani párperc alatt. Nem az alapján amit a gyerek mond,az nem érdekes. Az érdekel ahogy mondja.

2011. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"provokalt, simogatta a lanyomat"?

Baratkozik a parja gyerekevel, egy kis gyermeknek a kozlebe akar ferkozni, tehat ez nem provokacio!

A gyermeket nem lenne szabad belekeverni, a ket szulonek azerzelmi eleteben, ez gyermek. TEhat ovni kellene ettol a "harctol" es vedeni, vigyazzni arra, hogy ne erezze azt, hogy a Szulei mar nem szeretik egymast, es ebben Neked is segiteni kellene, s nem ez ellen lenni, es artani a sajat gyermekednek. Egy kis gyermeket meg igy is megviseli ez amit lat, de nem erti meg meg, s igy csondben viseli azt, ami a kornyezeteben tortenik.

2011. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért itt sok minden más is van a háttérben.

Ez az ember korábban megvert azért, mert azt mertem neki mondani, hogy ne jöjjön be addig a házamba, amíg mindketten itt lakunk. Csoprtos garázdaság miatt folyik ellene nyomozás. Stb. A provokáció pedig sokminden másból is állt.

Hogy a feleségem pedig milyen aljas dolgokat tett, azt nem részletezem, mert egész délelőtt irogathatnám.

Én le akarom zárni a múltat, előre menni, elfelejteni mindent ami történt, új életet kezdeni, de a gyerekeimet nem akarom, hogy egy bűnöző nevelje fel.

2011. máj. 30. 09:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem való oda az új partner.Ez a régi család ügye, semmi köze hozzá, várni meg lehet máshol is.
2011. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!