Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési pernél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési pernél számít a múltbeli pszichológiai kezelés?

Figyelt kérdés
Volt régen pszichoterápiás kezelésem szorongás miatt, ezt felhasználhatja ellenem a férjem a válóperben a gyermekeink elhelyezésénél? Szokott számítani az ilyen?
2011. júl. 13. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A pszichológiai kezelés általában nem számit, kivéve, ha a betegségöl következik, hogy az illetö nem képes saját magát illetve a gyereket ellátni.

Ha esetleg a volt férjed ezt elöhozza, akkor a zárójelentésed valószinüleg elég arra, hogy en foglalkozzon ezzel a biróság (mert gondolom, gyógyúltnak nyilvánitottak), de a legrosszabb esetben (de igen valószinütlen) egy szakértöi vizsgálatot kell elvégeztetned.


Egyébként a szorongás nem reális kizáró ok arra, hogy megkaphasd a gyereket.

2011. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ekeke ***** válasza:
Nálam számítana, aki nem stabil érzelmileg, az alkalmatlan gyermeknevelésre.
2011. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"ekeke válasza:


Nálam számítana, aki nem stabil érzelmileg, az alkalmatlan gyermeknevelésre.


A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:52"


Akkor nem vagy tisztában azzal, hogy mit is jelenthet egy ilyen kezelés: mert ha valaki pl. egy családtag elvesztésekor idegösszeomlást kap, akkor az szerinted alkalmatlan gyereknevelésre?

Vagy ha valaki tizenévesen labilis VOLT, az 30 körül érvényes diagnózis? Hallottál már olyat, hogy valaki egy betegsegböl meggyógyul?

Ugyanis aki a te definiciód szerint stabil érzelmileg, az azt jelentené, hogy semmi nem tudja igazán megviselni, nem érdekli semmi, mert ha igen, akkor elöfordul, hogy kiborul -és az szerinted kizáró ok a gyereknevelésre.


NEm ártana, ha elöször gondolkodnál, és csak utána irnál hülyeségeket.

2011. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ekeke ***** válasza:
38%

Nálam.


Én se borulok ki, se nem omlok össze. És hülyén jönne ki, ha a feleségem meg igen. Nem azért, mert érzéketlen vagyok, hanem mert uralom és tudatosan kezelem a helyzeteket.


pl. kedves kis 8 éves barátnőim között voltam, mikor szóba jött valahogy az ész nélküli biciklizés, kergetőzés, más gyerekek komoly sérülései. El tudtunk oda kanyarodni, mert érdekelte őket, hogy hol kell verőeres vérzéseket elszorítani, és elmondtam nekik hogy akárha félnek is vagy undorodnak, ezzel egy barátjuk életét megmentik. Teljesen megértették, amit mondtam, mire az apjuk odajött közénk: MINEK BESZÉLSZ TE HÜLYESÉGEKET A GYEREKEKNEK!!! 


Ami ma hülyeség, egy év múlva tudás. Ami most összeomlás, percek múlva tragédia. Hangsúlyozom: nálam.


Sajnálom, ha pont tizenéves korodban éltél át szörnyűséget, miközben azt is, hogy nekem nem is lett volna kit elveszteni. Érted? Én már fokozatosan elveszítettem mindent, mindenkit, a semmivel élek. IGEN becsülöm az icipicit is és vigyázok rá. Más meg birtokol mindent és könnyen veszi, tán nem is becsüli, és a veszteség összetöri. Ki tudja, melyik a jobb.

2011. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt gyermekelhelyezési perem 9 éve.

A szorongás valószínűleg nem befolyásolja a döntést. Ha a férjednek van papírja a kezelésedről, csak akkor foglalkoznak vele. Ha a papír már elavult, akkor csinálnak egy felmérést, hogy jelenleg milyen az állapotod.

2011. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Softness ***** válasza:

azt nem tudom, de egy férfi ismerősöm szerette volna váláskor hogy nála legyen elhelyezve a gyerek, és nem itélték neki, azt mondák a bíróságon azért nem, mert ilyenre nem igen van példa.


Álltalában az anyánál helyezik el a gyereket.

2011. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ekeke ***** válasza:
59%
Amúgy nem értem, milyen nemi megkülönböztetés ez MÁR NEM SZOPÓ gyermeknél. Egy apa is lehet teljesen alkalmas a nevelésre. Akár az esetek 50%-ában. Nem inkább azt kéne vizsgálni, ki az alkalmasabb? Pont erre lehet való egy pszichológiai elemzés.
2011. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!