Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan hozhatom rendbe az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hozhatom rendbe az életemet a feleségemmel?

Figyelt kérdés
16 év együtt ebben 10 év házasság. Átestünk már néhány jó és rossz dolgon. Részemről vólt sajnos megcsalás is ami kiderűlt. A feleségem most már csak barátként tud velem együtt élni és így nevelni a két kisgyerekünket. Érzelmi viszonyt már egyáltalán nem mutat irányomba. Tegnap este talán végleg pontot tettünk a végére. Szeretném visszakapni az életemet vele. Hogyan lehetséges ez?
2009. márc. 18. 09:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Az mit jelent, hogy végleg pontot tettünk a végére? Szakítottatok?
2009. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen! Mert megbeszéltük hogy részéről már nem tud adni semmit amire nekem szükségem lenne. Fél éve kezdődött minden. Mostanra már kénytelen vagyok belátni a döntését. Békében és tisztességesen szeretne elválni,hogy a gyerekek ne sérűljenek. Ezt én is így gondolom.A testi kapcsolatot már nem tudja elképzelni velem. Szeretném visszakapni!
2009. márc. 18. 09:20
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem a kérdésed lényegét, hiszen abból indulsz ki, hogy szeretnéd, ha a kapcsolatod a feleségeddel újra a régi lenne, viszont világosan leírtad, hogy ő már nem tud férfiként tekinteni rád, csak barátként, egyébként pedig a gyerekek miatt vagytok együtt.

Nem értem azt sem, hogy érted, hogy "pontot tettetek az ügy végére". Mi volt ez a "pont az ügy végén"? Egy tisztázó beszélgetés? Talán beadjátok a válókeresetet? Megpróbáljátok újrakezdeni? Sok itt a kérdőjel...

A soraidból én azt szűrtem le, hogy te még mindig szereted a feleséged, de ő már nem szeret téged. Valószínűleg egy megcsalás után én is valami ilyesmit éreznék... Ha nem erről van szó, akkor kérlek, pontosítsd a kérdésed!

Szerintem csak a gyerekek miatt nem érdemes együtt maradni. Persze két fizetésből egyszerűbb eltartani őket, mint egy fizetés+gyerektartásból, de a gyerekek sajnos megérzik, ha valami nincs rendben a szülők között. Ez pedig hatással lesz az ő későbbi életükre is: vajon milyen kapcsolataik lesznek, a már a szüleiktől is azt látják, hogy a család nem jelent érzelmi közösséget, csak anyagit? Vajon mernek majd ők így családot alapítani?

16 év nagyon hosszú idő, a kapcsolatok 90%-a nem él meg ennyi időt. Lehet, hogy csak annyi a problémátok, hogy a mindennapi megélhetési problémák miatt nem tudtatok elég időt magatokra és egymásra szánni? Ez is lehet oka egy kapcsolat kihűlésének... A választ erre csak te tudod.

2009. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon a feleséged reakciójától függ. Ha a megcsalás miatt távolodott el, akkor újból fel kell építeni a bizalmat köztetek. Ha úgy váltatok el (szóban), hogy amúgy szeret, de nem képes már megbízni benned, akkor először is mondd meg neki, hogy te még szereted és hatalmasat hibáztál tudod nagyon jól. És azt is tudod, hogy rosszkor szólsz.

HA hajlandó rá, akkor hívd el ide-oda csak úgy, szervezd meg, hogy kettesben lehessetek, újból kezd el neki udvarolni, bókolj stb stb. gondolom összejöttetek valahogy anno. :) Szervezz kikapcsolódós hétvégét, lepd meg, éreztesd vele, hogy szereted. De csak ha hajlandó rá, ennyire azért te ismered őt.

De ne erőltesd rá magad, hagyj neki teret, ne féltékenykedj, ha ő úgy gondolja, hogy tényleg vége, akkor tényleg vége.

Változz meg, ha valami konkrét problémája van veled, vagy inkább változtass rajta. De ne hódolj be mindenáron persze.

Mondjuk szerintem nagyon az utolsó utáni pillanatban vagy.

2009. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sok beszélgetés során derűlt ki,hogy már elhidegűlt töllem, de a tegnapi véglegesnek tűnt, hogy már egyáltalán nem akar engem és ezt már kénytelen vagyok tudomásúl venni. Azt látom, ha közeledek felé akkor ő mindig csak hárít. Ez már nem kapcsolat részéről, átváltozott barátságra. Megtudunk sok mindent beszélni, de csak mint jó barát és így nevelni a gyerekeket. Szerintem arra vár, hogy egy új kapcsolat kirántja őt vagy engem ebből az életből. De ha mégse így alakúl akkor barátságba váljunk el.
2009. márc. 18. 09:36
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésedre válaszolva: sehogy. A kapcsolatotok, legalább is a feleséged részéről kihűlt. Ami egyszer elmúlt, azt már nem lehet visszahozni, tapasztalat.

Gondolom a feleséged részéről a megszokás mellett nagy szerepet játszott a megcsalás is. Ilyenkor oda a bizalom és megkérdőjeleződnek az addíg együtt töltött évek is.

Sajnálom, hogy ez történt, de próbáld meg elfogadni, hogy vége. És kezdjetek új életet. Ahhoz még te is fiatal lehetsz, hogy egy ilyen házasságban öregedjél meg.

2009. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy értem a kommentedből,hogy Te szeretnéd a családotokat egyben tartani,visszakapni a feleséged olyannak mint régen amikor szeretett téged.Jól értem?

Ha megcsaltad ne csodálkozz,hogy kihűltek az érzelmei feléd.Ez teljesen normális.Az nem lenne az,ha a megaláztatások után amit tőled kapott még imádna is.Én sok mindent meg tudnék bocsájtani,de a megcsalás nem tartozik ezek közé.16 év alatt lehetnek problémák 2 ember életében bőven.Megbánthatjuk egymást,tehetünk a másik ellen rossz dolgokat.De ha már megcsaljuk,az azt jelenti nem fontos nekünk,megéri kockára tenni a házasságunkat.

Akkor most mit vársz tőle?Mondjuk vannak férfiak,akiknek mindig a tiltott gyümölcs kell.Így,hogy már nem kellesz neki most Ő kell neked.Nem tudom,hogy a feleséged is tett-e rosszat ellened,de a leírásod alapján csak Őt tudom sajnálni.Minden esetre ha válni akar,tartsd tiszteletbe ezt,és igyekezzetek a gyerekeitek érdekeit nézni mindig mindketten a továbbiakban is.Mindig az legyen a legfontosabb,hogy nekik mi a jó.És amennyire tudod könnyítsd meg annak a nőnek a további életét akit tönkre tettél érzelmileg.

Sajnálom,hogy így jártál.Azért ha lehet hozzátok rendbe,de ezt csak Ti ketten tudjátok,hogy lehetséges e.


Minden jót.

2009. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Már nagyon is nagyon behódóltam neki, mert féltem, hogy elveszítem. Az a baj,hogy Fél éve az anyagi körűlményeink sem túl rózsásak. Állandóan ezek a rohadt sárga csekkek keserítik meg az életemet, mert miattuk nem tudsz kimozdolni a házból.Sajnos így egy normális és értékes közös programot nem tudun összehozni. A séta közbeni beszélgetések már nem segítenek.
2009. márc. 18. 09:44
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Légy Te az új kapcsolat! Rázd meg magad, mutasd új arcodat! Igyekezz meghódítani, mint először!

Ne közeledni próbálj, hanem őt figyeld, add meg, amire ééppen akkor vágyik!

Finoman, ne légy túl rámenős!

Sétálni elmehet veled, moziba is. Mondogasd, hogy ez nem randi, csak barátság, de légy nagyon vonzó. Valahogy beléd szeretett?Add újra azt. Véletlenül" találkozzatok régi barátokkal, kerüljetek régi helyekre, kerüljenek a kezébe régi kedves fényképeitek.

Beszélj az ősökkel, segítsenek neked!A közös barátok szervezzenek veletek önfeledt közös programot! Amit ő szeret, olyat! Respektáld, hogy nem nyúlhatsz hozzá! Érd el, hogy ő akarj amegfogni a kezed!

2009. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
87%

Háááát.... Abban a 16 évben kellett volna kepeszteni... , nem az utolsó utáni pillanatban :(


(Nem megbántani akarlak!)

2009. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!