Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elérhetem azt, hogy csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elérhetem azt, hogy csak felügyelettel láthassa őket?

Figyelt kérdés

Válásom közepén tartok, sajnos még várom a második tárgyalás időpontját. Az exem alkoholista, de állítólag "epilepsziás" és ezért ivott....mindegy. Amióta szétmentünk, tavaly októberben, azóta elég ritkán voltak vele a gyerekek (4 és 9 évesek) legutóbb a tavaszi szünetben voltak nála 3 napot, azt is úgy, hogy az ex végigpiálta a 3 napot, úgy vitte el őket sétálni is. az anyja hozta haza őket hozzám. azóta egyszer telefonált, hogy vinné a gyerekeket, én közöltem vele, hogy többet nem adom ki neki napokra őket, maximum találkozhat velük. Az ügyvédemet is kértem, hogy vegye bele a kérvénybe, hogy csak felügyelettel láthassa őket, de el ne vihesse. Van erre esélyem jelen körülmények közt?

Pár hét múlva összeköltözöm mostani párommal, akit apjukként szeretnek, és ez kölcsönös. Lehet ez befolyással a válásra?


2011. jún. 6. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van esélyed. Az alkohol, mint epilepsziagyógyszer?! Erről még nem hallottam, sőt, az epilepsziára szedendő gyógyszerekre nem szabad inni, az már inkább kábítószerezés!
2011. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sőt, állítólag legutóbb azért ivott, mert valami olyan gyógyszert szedett, ami miatt nem volt önkontrollja :S Röhej, nem? Ja, és azóta se keresett telefonon...szerencsére, a gyerekek már nem is emlegetik, nem is hiányolják!
2011. jún. 6. 22:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És azért bízd rá a gyerekeket, mert nem tud uralkodni magán.
2011. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szívem szerint azt szeretném elérni, hogy lemondjon róluk, és a mostani párom lehessen a törvényes apjuk, végülis az ex semmit nem fzet, alig keresi a gyerekeket, kb 2 havonta jut eszébe, h vannak, de akkor vinné őket minden 7végén :S
2011. jún. 6. 22:34
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem a te döntésed, hanem a gyerekeké! Ha az apjuk valóban borzalmas szülő, akkor erre maguk is rá fognak jönni, mert ők sem hülyék, csak kicsik még. Ha viszont a te nyomásodra nem láthatják az apjukat, azzal csak az ex malmára hajtod a vizet és könnyen megkaphatod majd később, hogy elvetted az apjukat tőlük. Hagyd, hogy alakuljanak a dolgok. Ne erőltesd, hogy az apjukhoz menjenek ha nem akarnak, de semmiképpen ne tiltsd őket!
2011. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Tehát gyerektartást elvársz az apától, fizessen csak a gyerekek után, de ne lehessenek nála.


Értem. Nincs több kérdésem.

2011. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még ha fizetne is, akkor nem lenne gond, hogy lássa őket, de az elmúlt fél évben egy fillért nem fizetett még...piára meg van pénze. Egyéb kérdés??? Ja, hozzáteszem, a nagyobbik gyerek tartós beteg, lisztérzékeny, és nem olcsó az étkeztetése sem, ezt az ex is jól tudja :S
2011. jún. 7. 08:46
 8/11 A kérdező kommentje:
De azért engedd meg, hogy a kérdésedre kérdéssel feleljek: te kiadnád a gyerekeidet egy olyan apának, aki részegen (és ez még enyhe kifejezés) viszi a kiskorú gyerekeket sétálni nagyforgalmú főúton át a Duna partra? Aki részegen elesik a lakásban, mert a lábán nem bír állni, és a feje is betörik eközben? Rá mernéd ilyen megbízhatatlan emberre hagyni a gyerekeidet?
2011. jún. 7. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Mekkora egy f@sz dolog ez, hogy "a pénze kellene, de a gyerekeket ne láthassa"! Igenis, kelljen a pénze, mert azokat a gyerekeket KÖTELESSÉGE eltartani, ha már megcsinálta őket. A láthatás - normális körülmények között és józanul - is KÖTELESSÉG lenne, de ez sok embernek nem jut el az agyáig. Gondolod, hogy ha a szülő alkoholista és veszélyezteti a gyerekét a láthatáskor, akkor joga van a veszélyeztetéshez, mert kvázi "kifizeti"? Azért itt nem az a helyzet, hogy anyuka bosszúból nem adja oda a gyerekeket, hanem mert veszélyeztetve látja a biztonságukat, és ennek semmi köze a gyerektartáshoz. Ha ez így lenne, akkor sajnos nagyon sok szülő "veszélyeztetné" a gyerekét, csak azért, hogy ha láthatás nincs, akkor fizetni se kelljen. Amúgy meg ahogy olvastam, az anyuka párja örökbe is fogadná a gyerekeket, onnantól viszont a vér szerinti apának nincs tartási kötelezettsége, tehát nem lehet azt mondani, hogy az anyuka egy pénzéhes r...banc.
2011. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tegnap 22:42 vagyok.


Hiába próbálod megmagyarázni, a kérdésből és ebből: "Még ha fizetne is, akkor nem lenne gond, hogy lássa őket, de az elmúlt fél évben egy fillért nem fizetett még..."


az jön le nekem, hogy te csak egy elég kicsinyes bosszút próbálsz állni az exen, közben a gyerekeiden is átgázolva a "nemes" cél érdekében. Nem vagy anya, csak egy mártír. Na most lehet lepontozni!

2011. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!