Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor kapom meg a válási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kapom meg a válási papírokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nekem az a kérdésem,hogy mikor kapom meg a válási papírjaimat?Május 12-én végleg elváltunk,de semmi papírt nem kaptam róla!Pedig nagyon szeretném már a kezemben tudni és nem viselni tovább az illető nevét!
2011. jún. 10. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom van 15 munkanap = fellebbezési idő. Ezt mindenképpen kötelesek kivárni, annak előtte nem írhatják le a papírra a határozatot! Másrészt attól számítva még szerintem minimum 2 hetet nyugodtan várhatsz, mert ha a bíróságon dolgozó u.n. "leírók" túlterheltek, akkor lehet, hogy még + annyi idő eltelik, mire legépelik + néhány nap, mire az iktatóból kipostázzák.

Szóval ha a dolgok símán mennek, a jövő héten már várhatod a levelet.

2011. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne várj, érdeklődj mindenképpen, telefonálj, vagy menj be a bíróságra!

Én is vártam, vártam.... vártam... De ha végül nem megyek be, a mai napig nem küldték volna ki.

Pedig egy csomó ügyintézéshez kellett, és még a késlekedés miatt valahol többet is kellett fizetnem egy ügyintézésért.

2011. jún. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nevedet külön kell levetetned,az már nem kerül le automatikusan.
2011. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

Persze, ha a jövő héten sem kapod meg, akkor célszerű rákérdezni.

Én a válaszomat arra alapoztam, hogy 8 évig dolgoztam a bíróságon, ezért tudom, hogy az első 15 nap fellebbezési határidőt köteles kivárni, másrészt a köv. 15 nap (kb. két hét) csúszás a leterheltségük miatt előfordul. Ez összesen 30 nap, tehát jún. 12-15.-e körül esedékes kapnod valamit.


Természetesen a névátírást az önkormányzatnál tudod intézni, de oda vinned kell a határozatot, anélkül nem fogják átírni!

2011. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Nem fellebbeztünk,a bírónő rögtön elválasztott minket,mert látta,hogy nincs értelme annak a 15munkanapnak!

Tudom,hogy csak a válási papírommal tudom visszaváltani a leánykori nevemet,épp ezért érdeklődtem,hogy mikor kapom meg,mert a vőlegényemnek és nekem sem tetszik,hogy még mindig az illető nevét vagyok kénytelen viselni!

Akkor még megvárom a jövő hetet és ha semmi,megérdeklődöm a bíróságon!

Még egyszer nagyon szépen köszönöm Nektek :)

2011. jún. 11. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
A lánykori nevedet bármikor visszaveheted, nálunk most megy a válóper, s 2 éve már a lánykori nevemet viselem, igaz fizetnem kellett érte, de igy sokkal jobb. Csak bemész az önkormányzathoz, irsz egy kérelmet illetékbélyeggel, s 2 hét múlva már a leánykori nevedet viseled.
2011. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már megvan a férjed utódja, és fel akarod venni majd az ő nevét, akkor felesleges procedúra most változtatni...

Ha a lánykori nevedet akarod majd használni, akkor is elég módosítani akkor...

Azonban saját tapasztalatból én várnék kicsit az újraházasodással...:-)

2011. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mennyibe fog kerülni,hogy újra a leánykori nevemet használjam és hogy kezdjek bele az írásába?

A házasság még arrébb lesz,nem akarunk rögtön házasodni :)

2011. jún. 12. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!