Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Manapság miért ilyen nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság miért ilyen nagy "divat" manapság a válás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert anyukám meg apukám is elvált, és az osztályfőnök mondta, hogy Magyarországon akik összeházasodnak, azoknak legalább 80 százaléka elválik!

Pedig régebben nem volt olyan nagy "divat" a válás, mert pl.:Manapság még mindig együtt élnek azok az idős emberek akik még régebben hűséget esküdtek egymásnak! Mamám mondta is, hogy régebben nem sűrűn váltak el az emberek! Szerintetek ez miért van?


2011. jún. 17. 20:05
1 2 3
 1/28 TOMAtm ***** válasza:
78%
mert régen összetartotta őket amit közösen szereztek meg a gyerekek.manapság már rájöttek h nincs értelme gyűlölködni 30 évet csakazért mert közös a ház.
2011. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
nem akarok hülyeséget mondnai de sztem a nők a "talpukra "áltak. régebben ugye háztartásbeliek voltak sokmindent lenyeltek, most meg már sztem önállósodtak jobban...munbka terén minden, igy mernek lépni...régebben a ffi tartotta el őket mert ők otthon munkálkodtak igy nemmertek lépni..mostmeg már férfi nélkül is nő egy nő:D
2011. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért még írhattok, hogy ki miért vált el!
2011. jún. 17. 20:13
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Ez szomorú. Nem"divat" a hűség,

az egymás mellett kitartás jóban-rosszban..

a tanár azért túlzott: 1000/562- 56% ,

talán nincs annyira sok

[link]

2011. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
régebben elítélték, megbélyegezték azokat a nőket, akik elváltak, ma már "természetesnek" veszik
2011. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem pedig ez egy szocializációs probléma. Mindenhonnan azt hallod, hogy ha meguntad, cseréld le, van jobb, szebb, újabb. És ez az emberi kapcsolatokra is átragad :(
2011. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

13 éves voltam, mikor kezembe akadt egy újság '89-ből. Már abban is tárgyalták ezt a problémakört.


Szerintem az emberek egyre önzőbbek, egyre kevésbbé hajlandóak dolgozmni a kapcsolataikon - legyen az akár házasság, vagy baráti/rokoni kapcsolat.

Az (is) a hátránya a fogyasztói, dekadens társadalomnak, hogy elidegeníti az embereket egymástól.

2011. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%
Régen sem volt olyan hűdejó együtt. Csak régen nehéz vagy lehetetlen volt elválni. Ilyen egyszerű. Nem kell isteníteni a régi időket.
2011. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
5. válaszoló, mit értesz azon, hogy megbélyegezték azokat a nőket, akik el akartak, vagy el is váltak?
2011. jún. 17. 20:32
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem az 5. válaszoló vagyok, de mamám nekem is mesélt arról, hogy megbélyegezték az embert, ha elvált. 1xűen szégyen volt elválni, egy kis faluban, ahol laknak szó szerint kiutálták az ilyen nőket, férfiakat, amiért ekkora szégyenbe keveredtek.

Az egyik ági dédnagyszüleimnek nem volt jó házassága. Sokszor mesélte a dédimama, hogy mennyire gyűlöli ezt a r*hadékot, hogy mellette kell élni és sírva könyörgött, hogyha meghal, akkor ne mellé temessük, hogy legalább ott nyugta legyen tőle. Viszont a válást ő is mondta, hogy elképzelhetetlen lett volna.

2011. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!