Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mostani párommal babát várunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostani párommal babát várunk, viszont még férjnél vagyok. Apaságihoz kell személyesen a férj is vagy elég a lemondó nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Már 8 éve élünk külön a még férjemmel,ő német.3 éve költöztem vissza Magyarországra
2011. jún. 24. 07:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy autómatikusan a férjed nevén lesz a gyerek ha még férjnél vagy.
2011. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jogszabályok szerint, ha az anya a fognantatás vélelmezett időpontjában (ennek számítása benne van a csjt-ben) ekár egy napig is házassági kötelékben állott, akkor ezt a férfit (férj) kell a gyeremek apjának tekinteni.

Nem olyan egyszerű, hogy csak aláír a párod egy apaságit.

Hosszas procedúra vár mindhármatokra, a férjnek le kell mondani az apasági jogairól, stb, utána válhat a "valódi" apa csak a gyermek apjává.

2011. jún. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Így van, ahogy az előttem szólók írják. Automatikusan a férjed nevére kerül a baba. Gondolj Bochkorék esetére
2011. jún. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Minél elöbb el kellene intézned a válást, mert igy a férjed lesz a gyerek apja, függetlenül attól, hogy együtt éltek-e. (Egyébként nem ért, hogy 8 év után még miért nem adtad be a válókeresetet, hogy tudsz ennyire rendezetlen helyzetben élni.)
2011. jún. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Van egy ismerősöm, ők sem váltak el, csak külön éltek sok évig - 3 gyereke született ez alatt az idő alatt az új párjától, mindhárom a férje nevén van anyakönyvezve, pedig semmi köze a gyerekekhez. Ilyen a magyar családjog, szóval ha a mostani párod igényt tart az apaságra, akkor baromi gyorsan el kéne válni, ezután lemondó nyilatkozat a férj részéről és végül azt hiszem, nem apasági nyilatkozat az új párodtól, hanem hivatalosan örökbe fogadhatja a saját gyerekeit. Legalábbis régebben így volt, nem tudom, változtattak-e már azóta a törvényen. Durva helyzet, de nem lett volna szabad hagynod, hogy idáig fajuljon.
2011. jún. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Jól mondják! Hiába ír lemondó nyilatkozatot, ha még a felesége vagy,akkor az ő nevén lesz a gyerek!

Csak úgy tudod kivédeni, ha elváltok és hozzá mész a szülésig a gyerek apjához!

2011. jún. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Jogilag csak te vagy a férjed kérelmezhetitek az apaság felülvizsgálatát - a tényleges apának jogilag most nincs köze a gyerekekhez. Ha te kérelmezed, akkor DNS vizsgálat, lemondót kérnek a férjedtől, ha mindkettő megvan, akkor újra csinálják az anyakönyvezést.

A férjem jogra jár és két hete vizsgázott ebből, azért vagyok ennyire képben :)

2011. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Igen, csak az nem kevés pénz! Mármint a DNS vizsgálat! A legegyszerűbb tényleg az, ha elváltok és apuk elvesz feleségül. Gondolom ez nem akadály!
2011. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
kicsit későn gondolkoztál. Most már hiába siettetted meg a válást. Válás után még egy évig a volt férjed nevét kapja a gyerek.
2011. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
De ha az apa elveszi, akkor az ő nevére kerül!
2011. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!