Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mostani párommal babát várunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostani párommal babát várunk, viszont még férjnél vagyok. Apaságihoz kell személyesen a férj is vagy elég a lemondó nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Már 8 éve élünk külön a még férjemmel,ő német.3 éve költöztem vissza Magyarországra
2011. jún. 24. 07:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:09


Én nem akarom bántani a kérdezőt, de szerinted elveszi feleségül a jelenlegi párja. Mikor arra is lusta,hogy beadja a válópert 8 év külön élés után. Nem értem én az ilyen embereket.

2011. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én értelek!:) De most itt mindegy,hogy el akarja venni vagy nem! Jogilag így lehetne tenni valamit a dolog ellen!

Aztán majd eldöntik,hogy házasodnak vagy nem!

Bár, ha vállalják a babát, abban gondolom apuka döntése is benne van, akkor miért ne venné el?

2011. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan írták már. Nálunk is ez volt a helyzet, amikor a kislányom megfogant én még férjnél voltam, csak a válóper volt beadva, de még tárgyalás nem volt. Így automatikusan a volt férjem nevére került volna a gyerek. Tehát az biztos, hogy ha a fogantatáskor férjnél vagy, akkor hiába nem éltek együtt x éve, akkor is a férjed nevére kerül. Mi úgy oldottuk meg, hogy decemberben megtörtént a válás és áprilisban férjhez mentem az apukához, májusban meg szültem, így a kislányom az apukája nevét kapta. :)
2011. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

1. Az, hogy egy gyerek egy jogilag házas nönél alapvetöen a férj nevér lesz anyakönyvezve, NEM magyar dolog, ez mindenhol igy van.

2. Ha a kérdezö férjnél van, akkor a gyerek igazi apja NEM tudja elvenni, mert két férje nem lehet.

3. Ha a nö nem lenne férjes, és elvenné, még akkor sem kerülne az új férj nevére a gyerek automatikusan.

2011. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
3. pontodban cáfollak. 2007.augusztusában adtam be a válókeresetet, szeptemberben fogant a kislányom, decemberben volt a tárgyalás (egy volt egyből kimondták a válást), 2008.áprilisban mentem férjhez az apukához, májusban szültem. A gyerek azonnal az apukája nevét kapta.
2011. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kerülne! Ha azért,hogy a még nem vált el, automatikusan a férje nevére került volna, akkor miért ne kerülne az új férj nevére, ha még egyszer férjhez megy??
2011. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!