Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás, amiből én és az anyukám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás, amiből én és az anyukám jönnénk ki a legjobban. Hogyan kellene belevágnunk?

Figyelt kérdés

..Na szóval...ez nagyon hosszú lenne, így hát röviden..anyukám és én is nagyon szeretném, ha elválnának...apu csak iszik, bár nem bánt minket(az lenne az utolsó), de nekem is már ebből a helyzetből elegem van...

Szüleim kapcsolata már csak olyan, hogy nem is beszélnek egymással!...nem az anyukám hibája...

Na szóval, mi annó, amikor meghalt a nagypapám, cseréltünk a nagyival lakást(anyukám anyukájával) mivel az övé nagyobb volt...

Végülis az egész olyan ajándékozási szerződés volt(nem biztos, hogy jól fejeztem ki magam, Szlovákiában élek, de ez most mindegy), vagyis a nagyim ajándékozta a lakást anyumnak, így nem kellett fizetni..

Viszont a lakás aztán már nem csak anyukám, hanem apu nevére is lett írva..

Apunak ott van pluszba még egy üres lakás(meghaltak a szülei) és ma is kijelentette, hogy ő innen nem megy sehová és nehogy még az anyu járjon rosszul...Szóval, neki kellene az üres lakás(ami a szülei után az övé természetesen) de még kellene neki ez is!

...a kérdésem a kovetkezo: a válásnál valamit számítana az az ajándékozási szerződés, hogy a nagyim az anyunak ajándékozta, így őt illetné?

Vagy mit...? :(

Koszonom a válaszokat, bocsi, hogy hosszu lett...


2011. jún. 27. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
nemszámít mert házasság alatt szerzett vagyon. minden feleződik.
2011. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
jogilag az mind1, h anyud anyukája ajándékozta a lakást, az törvényesen kettőjüké, nem tudom elképzelni milyen egy apukád lehet, h elvenné a házat a gyereke és a gyereke anyja alól, nem irigyellek, szegénykém :S ilyen esetben, főleg h még egy külön lakása is van azt mondaná egy normális apa, h legyen az anyukádé (v ha azt nem is, de legyen a te neveeden a lakád, és maradjatok ott te és az anyukád), ez lenne erkölcsileg...jogilag akkor maradhat tietek a haz, ha anyukád a felét kifizeti apukádnak
2011. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát igen...es egy normális apa, kiadná a lakást a szülei után és majd oda adná a lányának, hogy az a barátjával, ha pár év mulva egybe akarna koltozni, ne keljen kolcsont felvenni..de inkább eladja..no komment..már nem is érdekel...de minket idegileg kicsinalni nem fog..igy is soha nincs velunk...otthon...achh...

igazatok van, a kozos vagyon :(

2011. jún. 27. 23:31
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

1 batomira nem ismerjük a szlovák jogot

2 ha Magyarországon élnétek, akkor számítana, hogy anyukád és apukád ajándékozás útján jutott hozzá a lakáshoz

3 de mivel a szüleid közös kisebb lakása lett egy nagyobbra becserélve, legfeljebb a különbözet összege járna anyukádnak, nem a teljes lakás, és az is csak akkor, ha egyértelműen csak és kizárólag anyádnak szólt az ajándék, nem a szüleidnek közösen

2011. jún. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem hiszem, hogy "baromira" különbözne a két országban a jog...

értem, nem egyszerü dolog, ezzel tisztában is voltam, most még jobban megerősítetettek benne...

2011. jún. 27. 23:49
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
de nyuszika, különbözik a jog a két országban ;)
2011. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Különbözik a jog.Itthon nagyon erős az ági tulajdon,azaz házassággal nem lehet a család egyik ágának tulajdonában álló vagyont megszerezni. Ez európa egyik másik országában sincs így. Ott a házassági jog az erősebb. De nem tudom szlovákiaában mennyire. Menjetek el egy ügyvédhez.
2011. jún. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
00:10-es: mire fel nyuszikázod le a kérdezöt? Ismered szemyélyes, vagy csak ennyire lenézö a stilusod?
2011. jún. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szemyélyes = személyesen (elnézést, elirtam)
2011. jún. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hm..nyuszika?

...Köszönöm a többinek, nem vagyok ebben jártas, azt gondoltam, hogy azért nagyban nem különbözhet a két jog.. :)

2011. jún. 28. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!