Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jártatok már úgy, hogy házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jártatok már úgy, hogy házasságban élt, és mikor a válásra került a sor, vagyonmegosztásnál egy fillért sem kapott? ( pedig semmit nem vitt magával az elköltözésnél)

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Az alanyok vagy nincsenek egyeztetve, vagy csak én nem értem, hogy ki vált és ki járt hogyan...?
2011. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
úgy hangzik a kérdésem, hogy járt e már úgy valaki , aki már elvált, hogy mikor a vagyonmegosztásra került a sor egy árva fillért sem kapott??? Még nincs ez a helyzet de a férjem mindent elkövet hogy ne kapjak semmit. Csak a ruháimat adta ide, azokat hozhattam el, semmi mást. Minden ingó dolog( bútor, kocsi stb) nála van ő használja, egyezkedni pedig nem akar, pedig 6 év házzasság van utánnunk és szinte a 0-ról indultunk. Ami pedig ott maradt neki az az egész 6 évünk.
2011. júl. 1. 14:29
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Első,ne kötekedj,ennyire nem érthetetlen a dolog. Vagy pedig...na mindegy,ezt nem nekem tisztem megítélni.


A kérdés a kedvedért,helyes alanyokkal:


Jártatok már úgy,hogy amikor elváltatok a vagyonmegosztásnál egy fillért sem kaptatok,pedig semmit nem vittetek magatokkal az elköltözésnél?


A válasz: Én nem, a faterom pont így járt.

2011. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
különvagyonból nem jár neked, a közös vagyonnak meg a fele jár ez a törvény, ezt nem tudja megkerülni
2011. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
nem
2011. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem konzultálj jogásszal, minél előbb annál jobb!


Ha felmerülne a megegyezés leghalványabb lehetősége, nem ezt mondanám, de kisemmizni ne hagyd magad! Az ügyvéd tudni fogja, hogyan kell lépni ebben a helyzetben. Mit lehet tenni (lefoglalni, elidegenítési tilalmat tenni rá stb.) Én nem tudom, nem vagyok ügyvéd.

2011. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ugyvedet.
2011. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem kötekedni akartam, csak a kérdés úgy is értelmezhető volt, hogy a kérdező került ilyen helyzetbe, de úgy is, hogy egy általa ismert ember - csak szerettem volna megérteni, hogy pontosan mire irányul a kérdés.

A kérdezőnek köszönöm a részletesebb leírást, így már világos számomra is.


A kérdésre válaszolva: törvényileg jár a közös vagyon fele, ez nem a volt házastárs döntésén múlik, hanem a bíróén, ő pedig jogszabályok alapján dönt.

2011. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
van ügyvédem, nagyon jó, de tudjátok vannak olyan dolgok amire jobb felkészülni. Mindent átrágtunk, de a férjem mindig előáll valami hülyeséggel hiszi azt ezzel hogy majd valamibe is beleugrok. De nem hagyom magam, csak tanácsokat szerettem volna olyanoktól kérni, akik már jártak ilyen cipőben, és esetleg sikerült valami jót is intézni ( nem maradt semmi nélkül)
2011. júl. 1. 14:49
 10/18 A kérdező kommentje:
2003-ban a férjem vett egy házat hitelre. 2004-ben összeköltöztünk ( közös bankszámla, jövedelmek, ) 5 év hitelből 4 és fél évig közösen fizettük ki a házvásárlás hitelét,2005-ben összeházasodtunk és megszületett a fiunk. ezt követte egy autóvásárlás hitelre 2007-ben, majd 2008- ban egy hitel a központi fűtésre. utánna voltak még kisebb személyi kölcsönök ( ebből vadi új garázs, ház bevakölás körbe).2010.dec közepén elmentem a fiammal egy albiba. Most beszélnék vele a vegyonmegosztásról, de nem hajlandó és kiröhög, hogy köszön mindent de onnan semmit nem kapok, még egy kiskanalat sem. Azt mondta kisemmiz!!
2011. júl. 1. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!