Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás szempontjából a Bt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás szempontjából a Bt. Közösnek számít e, vagy az abból származó bevétel vagy a vállalkozás értéke? Válásnál a vagyonmegosztásnál érdemes e ezzel foglalkozni? Vagy esélytelen?

Figyelt kérdés
2003 október óta vagyunk házasok, de 8 éve vagyunk együtt. Válni szeretnék.2001-ben alapított a férjem egy Bt. -t édesannyával, én alkalmazottként dolgozom ott.fő tevékenységi köre vendéglátás, mivel nekem ez a szakmám bejelentett alkalmazottként és én intéztem minden engedélyt..stb., meghatalmazással mint üzletvezető...elég jól megélünk belőle..évek alatt helyre állt minden és én nem kellettem oda személyesen így a férjem van ott, ezért a bt.-én belül egy másik vállalkozásba kezdtem amit egyedül intézek ugyanúgy meghatalmazásokkal, és úgy tűnik be fog indulni, de a negyede a bevétele mint a vendéglátásnak.
2009. jan. 2. 13:06
 1/1 anonim válasza:

Én is válok, bt-stül. Az én ügyvédem szerint, ha nem vagy tulaj, nem sok esélyed van bármekkora rész is kapni belőle. Főleg, hogy házasságkötés előtt (tehát a vagyonközösség kialakulása előtt) alakult. A termelt haszon rád eső részét sem érdemes sajnos feszegetni, mert azt meg feléltétek.

HA viszont a tárgyi eszközök nagy mértékben gyarapodtak, akkor a házasság ideje alatt a férjedre eső rész felét elméletileg megpróbálhatod megszeretni.

Gyakorlatilag semmi esélyed erre, van valami Legfelsőbb Bírósági határozat ezzel kapcsolatban :(

2009. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!