Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési perben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési perben meghallgatják a nyolc éves gyerekemet? Ha igen megakadályozhatom ezt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 08:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán kerül ilyenre sor. A meghallgatásról a bíró dönt, ha úgy ítéli, hogy szükséges és te nem akadályozhatod meg.
2011. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A per folyamán tanuként nem hallgathatják meg, de a biróság elrendelheti, hogy pszichológus elbeszélgessen a gyerekkel. Az ilyen beszélgetés során a szakember egyértelmüen meg tudja állapitani, hogy mit akar a gyerek, miért éppen azt akarja és mit próbálnak belesulykolni.

Ha ezt elrendelik, akkor megakadályozni nem tudod.


Egyébként nem értem, hogy neked miért baj, ha a gyerek elmondja, hogy kivel szeretne lenni és miért?

2011. aug. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Igen, minden valószínűség szerint igen.


Ne akadályozd meg, mert nem lesz jó vége. Lehet, hogy neked ítélik a gyereket, de ha az apjához jobban kötődik, és mégis veled kénytelen élni, az később nagyon megbosszulja magát.

2011. aug. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2011. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nálam van már a gyerek hat éve, és most az ex- feleségem aki kb. kétszer hívta illetve ez idő alatt háromszor látogatta, most azt tervezi (nem tudom mi okból) hogy magához veszi.
2011. aug. 18. 08:53
 6/18 A kérdező kommentje:
A gyereket már így is pszichológushoz hordtam miatta, nem akarom , hogy még több lelki problémája legyen.
2011. aug. 18. 08:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérni fognak pedagógiai szakvéleményt az iskolától, ahol le fogják írni, hogy anyukával a gyereknek kapcsolata nincs.

Nem kell félni attól, hogy esetleg meghallgatják a gyereket -bár én kizártnak tartom, elég lesz a pedagógiai szakvélemény- hiszen ott csak az derülne ki, hogy a kapcsolatotok jó, nem szolgálná a gyerek érdekeit, hogy elkerüljön tőled.

2011. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, köszönöm egy kicsit megnyugtattál. Napok óta nem alszom már emiatt, holnap felkeresek egy ügyvédet is aki segít egy kis ingyen tanáccsal. De lehet hogy meg is kell fogadnom, csak tudnám miből...azt is tudom hogy engem akar kicsinálni, és azt nem fogja fel hogy a kicsit is kikészíti ezzel.
2011. aug. 18. 09:03
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ügyvéd, csak pénzkidobás. A bíróságnak KÖTELEZŐ a pedagógiai szakvélemény kikérése. Ha valóban nem volt a gyerekkel kapcsolata a másik szülőnek, ezt a tanítók is le fogják írni és kétség nem fér hozzá, hogy nálad marad a gyerek.
2011. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a pszichológus, aki amúgy is foglalkozik a gyerekkel írhatna róla valami véleményt. Nem biztos, hogy megteheti, az én munkahelyem (Nevelési Tanácsadó) etikai kódexe is tiltja, hogy gyerekelhelyezési perhez szakvéleményt adjunk. De talán ha régebb óta foglalkozik vele, erről a pertől kvázi függetlenül mégiscsak adhatna valami papírt....
2011. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!