Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell fizetnie gyerektartást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell fizetnie gyerektartást, ha egy fedél alatt maradtunk (szeparálva és külön kasszán is) válás után?

Figyelt kérdés
Leválasztható egy lakrész, senkinek sem kell utcára mennie, de közös a konyha, fürdő. Nem vagyunk közös kasszán. Kell a 2 gyerekére tartást fizetnie?
2011. júl. 20. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell! Mi is egy fedél alatt maradtunk, a bíróság neki ítélte a kisebb szobát, de ugyanúgy megítélték a gyerektartást is.
2011. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kell, ha teljesen külön éltek (mint lakótársak) attól a gyerekeit még támogatni kell.
2011. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megítélték, persze. Nincs köze a két dolognak egymáshoz.
2011. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Még nem váltunk el, egyelőre csak a külön szobázás van meg a külön kassza. Én viszont nem akarok így házas lenni. Utcára nem raknám, de járuljon hozzá a gyereknevelés költségeihez hivatalos módon is, ne csak úgy, hogy fanyalogva szívességből odanyújt egyszer-egyszer egy 10-est, ha lobogtatom mondjuk a gyerek kajacsekkjét, vagy hozza haza nekik a csokit (amire nekem nincs pénzem). A gyerekek rám maradtak nevelésben, viszont fix munkája csak neki van...
2011. júl. 20. 09:33
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
akkor megoldás: nála lesznek a gyerekek, mert ő eltudja tartani őket.
2011. júl. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na azt már nem. Eddig azért nem volt rendszeres munkám, mert mindenhol keresztbe tett nekem, nem azért mert nem akarok. Most, hogy válni fogunk, nem fogom neki hagyni. Szeptemberben kezdek. De akkor sem fog úgy felvetni a pénz, hogy egyedül úgy tartsak el két gyereket, hogy mindenkinek jó legyen.
2011. júl. 20. 11:07
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

És úgy gondolod nem adna magától?

Nem azt mondom persze, rendezzétek le hivatalos úton, de nekem ebből a "hangvételből" iszonyatos sértettség árad. Engem mocskosul megbántanának ha ilyen szöveggel jönnének nekem, holott gondoskodom a gyerekeimről. Az a néhány 10-es jó eséllyel több, mint amit megítélnek gyerektartásnak.

2011. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Engem mocskosul megbántanának ha ilyen szöveggel jönnének nekem, holott gondoskodom a gyerekeimről."


Te igen, de hidd el hogy vannak akik nem és minden forintot úgy adnak, mintha hatalmas szivesség lenne részükről.

Pl. mi is egy tizesben egyeztünk meg, aztán kérte hogy valamit (saját költség) fizessek ki helyette, majd megadja. Kifizettem 9 ezret, adott egy tizest, aztán már a gyerekre nem adott, mert ő már adott 10 ezret abban a hónapban. És amikor az anya kétszer is meggoldolja hogy magának mit vesz, az apuka csak márkás cuccokban hajlandó feszíteni, meséli hogy új mobil kell mert a régi már ciki és nem új modell, de ha arról van szó, hogy a gyereknek kell egy ünneplőszoknya, akkor meg sír hogy nincs pénze, ilyenkor az anyában azért felmerül, hogy vajon hányan is vállalták azt a gyereket.

2011. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek: külön állapodjatok meg, hogy mennyi a lakás után költség, és azt ossztátok el. Állapodjatok meg a takarítás kérdésében is.

Külön legyen megállapítva, hogy a gyerekek után mennyit fizet, számoljátok ki hogy menniy a költség, és szerintem vedd azt is figyelembe, hogy mennyit segít be. Mert ha 99%-ban tiéd a gyereknevelés, te szaladgálsz utána, stb, akkor járuljon hozzá a költségekhez nagyobb mértékben, de ha ki veszi a részét a napi gyereknevelésből, akkor valahogy arányosan.



Amúgy pocsék egy megoldás, mi is éltünk így. Apuci el tud menni szórakozni, jön-megy ahogy kedve tartja, becsajozhat, ha van a nőnek lakása, akkor ott alszik nála.

Te meg rinyálhatsz majd hogy egy-egy este elmehess pár órára ha lesz partnerjelölt, de azt már nem tudjátok megtenni, hogy ottaludjon, mert milyen hülye helyzet ha reggel összefut a fürdőszobában a volt férjeddel.

2011. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát jó én értem, hogy vannak ilyenek, de ettől függetlenül a kérdező párja nem feltétlenül ilyen.
2011. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!