Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom válás után mindenét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom válás után mindenét otthagyta, plusz még gyerektartást is kell fizetnie. A volt felesége kitalálta, hogy mondjon le a gyerekről, saját nevére venné. Ha nem az ő nevén vagy a gyerek továbbra is kell fizetni gyerektartást?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha lemond a gyerekről, nem kell tartásdíjat fizetnie. Lehet, hogy aljasnak tartjátok a kérdésem, de lehet, hogy nem is a párod az apja? Különben miért kérné, főleg, hogy a saját nevére akarja venni. Olyanról már hallottam, hogy az új férj miatt kérik a lemondást, de ilyenről még nem.
2010. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha lemond a gyerekről írásban , -egyes vélemények ellenére is-, NEM kell tovább gyerektartást fizetnie, hiszen gyakorlatilag lemondott a szülői (apai) jogairól (és kötelezettségeiről). A névváltoztatás már más dolog. Azt lehet "engedélyeznie" úgy az apának, hogy közben szülő marad.(tehát nem mondd le az apai jogairól )
2010. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Utolsó!

Egyik mondatoddal ütöd a másikat.

"lemondott a szülői (apai) jogairól (és kötelezettségeiről)"

"(tehát nem mondd le az apai jogairól )"

Nem vagyok jogász, de mivel az anyakönyvi kivonatában szerepel a párod neve mint apa, így azzal, hogy lemond a gyermekről, csak a láthatásról, és az egyéb jogairól mond le. Kötelezettségei megmaradnak, kivétel ha lepapírozzák a pároddal, hogy konkrétan semmit sem akar már a gyermektől.

Egyébként a gyerektartás a gyereknek jár, nem az anyának, ezt néha maguk az anyák is elfelejtik.

2010. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert mindenét otthagyta a volt felségénél attól még miért nem kéne neki gyerektartást fizetnie? Nem is értem, hogy ez miért zavar, mert egyértelműen úgy fogalmaztad a kérdést.

És a kérdésedre válaszolva. ha lemond apai jogairól nem kell többé gyerektartást fizetnie, és majd a gyerekek anyja egyszer elmondja nekik, hogy "jóapátok" lemondott rólatok.

Szép kis csávó, ha ebbe belemegy.

2010. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15-36-os vagyok. Ami még eszembe jutott: Azzal, hogy a gyermek nevét megváltoztatja az anya, szerintem (de lehet hogy csak szerintem) nem kötelező lemondani a párodnak a gyermekről. Elég ha beleegyezik a névváltoztatásba (mert ugye például válás után még iskolát is úgy változtathat az anya, ha egyeztet a férjjel). De ismétlem ez csak az én privát gondolatmenetem :)
2010. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15:43as! Ugyanazt írtam le, amit most te. De ha nem érthető: Kétfelé lehet bontani a dolgot. A névváltoztatás nem jelent automatice lemondást az apai jogokról. Úgy is megváltoztathatják a gyerek nevét, ha az apa belegyezik. De ettől még az apja marad. Ha lemond róla, akkor már nem lesz az apja, és nem kell gyerektartást sem fizetnie.
2010. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és a lemondás mindent érint. Nem csak jogokat , hanem kötelezettségeket is.
2010. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16:35 16:38 teljes mértékben igazad van. A dolog így egyértelmű, ahogy írtad. Más, ha lemond a gyerekről, és más, ha beleegyezik a gyerek nevének megváltoztatásába.

Viszont a kérdező szerint a volt nej azt kéri, mondjon le a gyerekről. Ez alatt én azt értem, hogy azt kéri, hogy az apai jogairól mondjon le. Akkor viszont nincs láthatás, de gyerektartás sem. Mindenesetre érdekes.

2010. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

15-36;15-43 vagyok

Itt az erre vonatkozó Családjogi törvény. Ebben nem esik szó arról, hogy a névváltozással lemondana akármiről is a párod, illetve, hogy ne lenne köteles gyermektartást fizetni.


Csjt. 72/B. § (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.

2010. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha ő a gyerek édespja és lemondd a gyerekrőlAkkor az nemnormális.Én sose mondanék le roluk pedig az eggyik sulyos beteg.Mi va fontosabb z életbe a gyereknél SEMMI

Még az állatok is okosabbak néha az embereknél.

2010. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!