Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérdezni szeretnék, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kuplung33 kérdése:

Kérdezni szeretnék, hogy házastárs-tartásdíjat kérhetek-e a bíróságtól, regisztrált munkanélküli vagyok, férjem elhagyott, munkát nem kapok, gyermekét nem látogatja! Szóval milyen feltételei vannak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 09:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem indok rá.

Ilyet akkor kérhetnél, ha bizonyítani tudnád, hogy te annak idején feladtad a karriered azért, hogy a férjedet támogasd.

Rengeteg munkanélküli szülő van és az sem kevés, akinek a gyerekét a másik szülő le se ....

2011. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

A lóf*szt!!

Szerencsére nem kérhetsz ilyen indokkal.


Bíróságra mehetsz gyerektartás megítélése miatt, de asszonytartást csak akkor kaphatnál, ha pl. tartós egészségkárosodásod lenne és a csökkent munkaképesség, fogyatékosság miatt nem tudnál munkát vállalni.


Ha meg "csak" a gyerekét nem látogatja, de gyerektartást fizet, akkor jobb, ha befogod a szádat!

2011. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm aki 20000-ft asszonytartást kap,plussz fix 30 ezer gyerektartást!Epilepsziás,nem veszik fel sehova!Akkor az súlyos egészségkárosodás?A gyermekét pszihológushoz hordja,mert a gyerek fél az apjától!Neki megítélték!
2011. júl. 20. 09:58
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Könyörgöm, te inkább egészségkárosodott akarsz lenni, csakhogy pénzt kapj a volt férjedtől???? Mellesleg az nem olyan mint a gyerektartás, NEM KELL fizetni, CSAK LEHET és a bíróság nagyon, nagyon ritkán ítéli meg
2011. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

én sem kaphatnék. Anno a sulit hagytam ott miatta, mert gyereket akartunk (ö jobban). Gyesen vagyok de ha most elhagyna (hála istennek szeretjük egymást), akkor nem tudnám magunkat fenntartani semmiképpen. Semmilyen rokonom nincs, senkim aki tudna segíteni.

Ha én emiatt nem kapnék, sajnos az általad leírtak miatt te sem fogsz :(

2011. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Nincs valami olyasmi, hogy ha hosszú ideig voltatok házasok, ha végig nem dolgoztál és a férjed eltartott, akkor egy rövid időre még megítélhetnek tartásdíjat, de meg kell indokolni? Nagyon ritka az ilyen.

Az epilepsziás tartósan beteg, nem? Lehet ezért kapott tartásdíjat, bár nem értem miért, ha a házasság előtt is az volt, akkor?

Én a helyedben nem számítanék rá. Ha nagyon kíváncsi vagy, arra kaphatnál-e, akkor menj el egy ingyenes jogi tanácsadásra és kérdezd meg milyen alap kell hozzá.

2011. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem,ez nem Amerika. Az,hogy az országban munkanélküliség van nem a férjed hibája.

Nem is tudom hogy képes valaki ilyesmire gondolni. Nem igaz hogy neked jó lenne,ha a volt férjedből élnél.

2011. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A házasság alatt lett epilepsziás,mert olyan "jól"éltek!!!Teljesen kikészítette,ivott,gépezett,elverte a pénzt!Nem engedte dolgozni,mert féltékeny volt,és verte is!
2011. júl. 20. 12:07
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Ez akkor sincs befolyással a te helyzetedre. Azért az asszonytartás nem úgy működik, hogy te most nem kapsz munkát és akkor házastársi tartásdíjat igényelsz.
2011. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem akarok a férjemből élni,csak kérdeztem,mert hallottam ilyenről!Dolgozni szeretnék,nyugodtan...Mégegyszer megjegyzem,csak kérdeztem,nem kell támadni!De azért az furcsa,hogy csökkenteni akarja a gyerektartást!A nője nem dolgozik,inkább azt tartja el,mint esetleg a gyerekének legyen több!Fix gyerektartást kér!Nos ez a szitu!
2011. júl. 20. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!