Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartási díj behajtható?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartási díj behajtható?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy a volt férjnek ha már új családja van és született gyermeke is a második házasságából de munkanélküli lett és az első gyermek abból kapja a gyermektartást, feljelenthető a volt férj, hogy esetleg nem egészíti ki a munkanélküli hivatal által levont pénzt?

Létezik még, hogy a mindenkori jövedelem 20%- a de minimum 20.000Ft?

És ha az anya nem a gyermekre költi és a gyermek egyfolytában panaszkodik, hogy enni sem kap és a ruhák is csak azok, amiket apai nagyszülők és apa vesz, tehetünk valamit?

Ha az első feleség jogtalanul és alaptalanul mocskolja a második feleséget és ezt sms- ben is közli és a gyereken keresztül is, tehetünk valamit?


2011. júl. 31. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Na nekem ez nem világos! Te az új feleség vagy? Úgy olvasom igen! Nos, én is második feleség vagy, az előző egy ronda koszos ürülékdarabka, azért írom ezt, mert nem tud leszállni rólunk, fáj neki a boldogságunk, és a gyerekével üzenget olyasmiket az apjának, hogy "apa te egy disznó vagy, anya mondja"! Én vagyok a moc.k.os k.va természetesen, és NEKEM még azt is mondta a volt NEJE SZEMÉLYESEN, hogy ha már nem kell nekem a férjem, küldjem vissza mert ő visszavárja :DDD Na szóval nem egyszerű! A kérdésedre nem fog tudni megfelelő választ kapni! Ezek az elhagyott szukák életük végéig azon keseregnek, hogy lapátra kerültek, és majd a kommentekben is lesz pár belőlük! Én a helyedben ravaszul visszavágnék, vagy kiröhögném, vagy jól megverném... csak ez utóbbit bünteti a törvény... sajnos! :)
2011. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
előző: "Én is második feleség VAGYOK" csak elírtam
2011. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még mindig előző! Amúgy igen, van egy minimum összeg, valahogy 20%! Ha nincs jövedelem, nincs gyerektartás sem, de amint lesz munkahelye behajtják rajta visszamenőleg is! De ha még nem tudod az összeget, akkor gondolom még nem váltak el? Vagy még folyamatban? A bíróság nem határozott még?
2011. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm amit írtál, végre egy együttérző és hozzáértő.

Én vagyok a második feleség és a helyzet pont ugyanez, mint nálatok. A nőnek csak a fárjes név kellett és a gyerek. 2 hónapos babakocsival már más férfiakhoz járt, BABAKOCSIVAL!!! Férjem 4- et bocsájtott meg neki, majd elvált tőle, mikor a gyerek 3 éves volt. Velem rá 1ÉVRE került össze és mindenféle hazugsággal övezve én vagyok a b.. k. u...va... és a gyerek panaszolja, hogy nem kap otthon enni, sosem evett még sajtot otthon, csak nálunk, 6 évesen még wc- re el kell kísérni, egyedül nem alszik, engem nem szerethet, nem fagyizhat velünk, stb, stb...és a "nő" trágárol, ócsárol engem össze- vissza sms- ben, fel is jelentettem de még semmi. Fizetjük a pénzt és cigi, hajfesték, gyógyszer összekeverve alkohollal, 4 boros üveg rendszerint a hűtőben (régen is így volt), hajfestés, műköröm, tartozás hegyek, (minket és ENGEM hívogatnak akiknek ez tartozik) és mindemellett a gyerek éhezik, semmije nincs, ruhák csak amiket tőlünk és anyóséktól kap. Férjem munkanélkülin van és abból kapja a pénzét ez a senki és lesben áll, hogy hol tehet alánk.

Kaptunk időpontot a bíróságra csak tolvajnak nevezve a férjemet, követeli az eddig kapott gyerektartást. Nem tudom, mit tehet ilyenkor?

2011. aug. 4. 10:59
 5/7 A kérdező kommentje:
* Panasznapra és tanácsadásra kaptunk időpontot a bíróságra.
2011. aug. 4. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Na előzők vagyok! 1 gyereke van az előző házasságból? Gondolom az szóba sem jöhet, hogy elpereljétek tőle? Te befogadnád? Bár valahogy sejtem a választ! Sajnos az ellen, hogy az ex nem a gyerekre költi a pénzt nem tudtok semmit tenni, és ha a férjed munkanélküli segélye nem elegendő a gyerektartásdíj kifizetésére, akkor a különbözet halmozódik, és igen, behajtható, tehát letiltják majd! Nálunk akkor csökkentek le ezek a konfliktusok, amikor minden kapcsolatot megszakított a férjem a volt nejével, és a gyerek el hozatalakor csak dob egy sms-t, hogy küldje ki a gyereket. Nincs minimum 20.000 Ft. Az én férjem pl 16.000 fizet havonta. Az ivás, gyógyszerezés, és hasonló problémák miatt pedig a gyámügyhöz kellene fordulni, de egy valamit ne feledj! Ha megnyeritek a pert! A tiéd a gyerek, és vele együtt az anya láthatási joga is! Én most csak a te érdekedet néztem mikor válaszoltam, nem az exét, nem a férjedét, nem a másik gyereket, hanem a TE sorsodat, és a pici babádét! Nekem lehet ugrani, de én nem nevelném más gyerekét, bár lehet, csak azért vagyok ennyire negatív, mert eszméletlenül egy van rontva az a kölök! Tanácsom: Bár nekem is nehéz volt megtanulni, évekbe telt, de nem szabad ennyire mélyen beleásni magadat az ex életébe, az a férjed múlja, te nyújts neki nyugalmat, szeretetet, de ne feledd: Csak akkor tud belerondítani az életetekbe az ex, ha hagyjátok! Írnék én még cifrákat is, hogy hogy oldódott meg még jobban nálunk ez az egész, de akkor már tényleg meglincselnének engem! :)
2011. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm amit írtál, több szempontból is nagyon hasznos számomra és szeretném ha még írnál nekem és akkor én is elmesélem a helyzetet.

Ha gondolod, írj e- mailt, neked nem tudok, mert nem jelenik meg.

2011. aug. 5. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!