Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fiam munkabéréből le van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiam munkabéréből le van tiltva a gyermektartási dij. Van-e arra lehetőség, hogy a kislánya részére nyitott számlára a gyermektartási dij egy bizonyos százalékát ( kb.10. 000. -Ft) átutalja az apa munkáltatója?

Figyelt kérdés

A kislány 16 éves és az édesanyja nem ad neki zsebpénzt, nem tud venni reggelit az iskolában, stb.

Ha meg lehetne osztani a gyermektartási dijat akkor azt kinek és hol kell intézni?


2009. okt. 26. 18:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ilyet csak az anyja kérhet, hogy hova legyen utalva. az apa legfeljebb önszorgalomból adhat pluszban a gyerek számlájára, de a megítélt összeget attól még tiltják, ahogy az írva vagyon.
2009. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akkor csinálják, ha nem fizette a kedves fiad a gyerektartást. Miért nem csináltok ti neki reggelit? Mi soha nem vettük hanem vittük a reggelit. Vagy utaljatok át neki plussban egy összeget, de szerintem 10000 Ft zsebpénz egy kicsit sok.
2009. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartás az nem zsebpénz.Zsebpénzt adhat a szülő agyerekének a kezébe is,vagy utalhatja a számlájára is.

Ezt megteheti a fiad is,senki nem tiltja meg neki.Vagy annyira magas összegű gyt fizet,hogy nem akar még pluszban agyerekre költeni?Unokatesóm is külön ad zsebpénzt a lányának,mondjuk Ő már középsulis.Fizet hivatalosan 45ezer gyt-t,és ad még a kislánynak havi 5000-rt zsebpénznek.Meg megveszi neki amit még kér,ruha,cipő,kifizeti a különóráit..stb...

De szerintem is othonról kellene vinni a gyereknek tízórait,az én gyerekeim mindig itthonról viszik.

A tartásdíjhoz nem nyúlhat önkényesen az apa,mert azt a gyerek tartására fizeti.

2009. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy a 16 éves tini kicsit eltúlóza a dolgokat?

Egyedüláló anyukaként nem adnék 10000 Ft-ot zseppénzt nem vennék drága ruhákat, költenék büfés kajára. Ha pedig a gyereket anyuka "leszarja" lépjen közbe az apa és vegye magához.

2009. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%

kedves 18.44-es: egy ismerösnek azért vonják a gyerektartást a fizujaból, mert nem tudja sose, hgy mennyi jár, mivel minden hónapban más összeget kap (teljesitmény szerint fizetik) és különféle kategórák szerint kell elszámolni. Igy, hogy letiltatja, a bérszámfejtök az aktuális kulcsok szerint tudják direkt átutalni. NEm csak akkor vonják, ha az apa nem fizet.

A másik, hogy ha nem egy lakásban laknak, (hanem sokszor más városban is), akkor hogy tudna az apa reggelit késziteni a gyereknek?

19:43-as: az nem ugy megy, hogy vegye magához a gyereket a bátyám már évek óta próbálja visszakapni a gyerekeit (10 és 14 évesek), mert az anya magára költi a gyerektartást ( a gyerekek otthon szakadt ruhákban járnak, sokszor nincs otthon még egy szelet kenyér se enni, de az anyuka minden hónapban vesz magának új ruhákat, cipöket, éterembe jár enni) és mégse adják neki, ha meg elviszi magához, akkor gyerekrablásban bünös.

2009. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Azért havi 10000 ft zsebpénz sok,reggelit meg nem a suliba kell venni,bármilyen menő is,ha otthon megreggelizik nagylány,ebédig egy kis gyümölcs simán elég.

Szerintem ne avatkozz ebbe bele.A gyerekek nagyon meggyőzően tudják sajnáltatni magukat,de ha józan ésszel nézed,nem az első felindulásból/hogy az a dög anyja/akkor hamar kiderül,hogy te se csinálnád másként.

/nekem egyik elvált apuka ismerősöm mondta multkor,hogy szegény kislánya nem kap az anyjánál se gyümölcsöt se reggelit,aztán a kislánnyal elbeszélgetve kiderült,hogy van,csak éppen neki nem felel meg,csupán a téliszalámi meg a kurrens gyümölcs/

2009. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

20.00:komolyan szoktál te néha gondolkodni?

Gőzöd sincs,hogy mennyibe kerül két kamaszodó gyerek,ha szerinted az anyjuk magára költi..Honnan tudod,hogy nincs otthon kaja?Feljársz hozzájuk(a gyerekek azért mondják ezt nálatok,mert ti ezt akarjátok hallani,ha egy gyerek éhezik,az meglátszik rajta).Nem mindegy mibe hemperegnek otthon?Az enyémek se adidas-ba,pedig megtehetnénk.

És ki fizeti a számlákat?Az iskolát?A gyógyszereket?

Miért ne mehetne az a nő néha a gyerekei nélkül étterembe?A bátyád mindig magával viszi a gyerekeket?Ha nem akkor kuss!

2009. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

20.46-os: a 20:00-ás vagyok ismét:igen is tudm, hohy mibe kerül két kamaszodó gyerek (nekem négy is van), de azt is tudom, hogy ott tényleg nem a gyerekekre lesz költve a gyerektartás.

Azt, hogy nincs otthon kaja, onnan tudom, mert hozzám jönnek át (a szomszédban lakom és rokon is vagyok) enni, és ha csak üres kenyerek esznek, már akkor is örülnek. Már többször áthivtak, hogy nézzem meg, a hütö, a spájz üres, tényleg nincs ennvalójuk. Az anyuka sincs otthon, mert neki el kell menni egy étterembe vacsorázni - otthon nem talál semmit.

10 és 14 éves gyerekek már nem hemperegnek azért, és ha a batárnöhöz akarnának menni, akkor is csak ebben a lyukas, szakadt, rongyos, kinött ruhában szabad nekik. (Csak két nadrágjuk van, amit az iskolába hordanak). Egész nyáron vagy mezitláb vannak, vagy ha nem tetszik, akkor felvehetik a téli cipöt, mert a szandál ugyis csak pár hétig lesz jó - idézet anyukától. (Egyébként meglátszik rajtuk, hogy éheznek, már az iskolarvos is el akarta a nagyobbat küldeni kivizsgalásra, mivel arra gondol, hogy anrexiás lehet, mert olyan sovány.)

Anyuka magára költi a pénzt, mert félnapos állása van

(btto 50 000 Ft), és havonta vesz új ruhákat meg a

legdivatsabb cipöket, szandálokat, hetente többször jár étterembe.

Szóval tudom, hogy igy van, ennek ellenére nem kapja meg öket az apa, "mert anyuka nem kábitószeres"

2009. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
22:35 -ös ha ott vagy a közvetlen közelbe mért hagyod öket éhezni csinálj valamit. Ne ide irógas fizzesd az internetet helyete etesd meg öket könyörgöm normális vagy?
2009. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

200 km-re élnek tőlünk, igy nem tudok nbeki reggelit késziteni. Amig közel laktunk egymáshoz készitettem. Egyetértek azzal, hogy a 10000.-Ft zsebpénznek sok, de azért gondoltam annyit, hogy abból esetleg ruhára is telne.A fiam 50.000.-Ft tartásdijat fizet.Amikor találkozik a gyerekkel ad neki zsebpénzt és én is adok.

Köszönöm a hasznos tanácsokat.

2009. okt. 27. 07:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!