Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » S. O. S.! Mi alapján kérheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S.! Mi alapján kérheti valaki a gyermek tartásdíj emelését?

Figyelt kérdés

A férjem 6 éve elvált. Az előző házasságából van 2 fia (egy 18 és egy 13 éves) és utánnuk fizet havonta 20-20 ezer forintott. Akkor a bíróság ezt határozta meg.

A férjem fizetése most egy kicsivel több mint akkor, 150.000ft bruttó,amiből fizeti a házunk törlesztőjét (ami még 10 évig havi 120.000ft)+ a gyerektartás 40.000+a kiadások,de azt hiszem nem is kell sorolnom tovább. Erre még rájön az,hogy nekünk is született egy kisfiúnk,aki most 3 éves.

Ma kaptunk egy levelet a volt neje ügyvédjétől,hogy a 18 éves fiú fizetős egyetemre megy Pestre és megnőttek a költségei,ezért az ö tartásdíjára fizessen a férjem 80.000ft-ot, a 13 éves fiúnak pedig 40.000ft-ot. Abszurd az egész! Hozzáteszem még azt,hogy a nő hűtlensége miatt váltak és már 3 éve nem komunikálnak egymással.

Mik az esélyei a nőnek???


2011. aug. 3. 14:18
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Kedves 14:24-es válaszoló!

Mindjárt gondoltam,hogy biztos lesz olyan aki képes megint belekötni a részletekbe,ahelyett hogy a kérdésre válaszolna. A történetemet reggelig írhattam volna,de az unalomtól valószínű,hogy nem olvastad volna végig,ezért csak azt írtam le amit fontosnak véltem! Természetesen tudom,hogy a férjem fizetése nem elég a költségekre,de képzeld nekem is van jövedelmem+van 4 nagyszülőnk,abból 3 a mai napig dolgozik szerencsére és sok segítséget kapunk tőlük is, de ezek úgy gondoltam nem tartoznak annyira a témához!!! A kösz a választ!

2011. aug. 3. 14:50
 22/50 anonim ***** válasza:
67%
Semmi rosszindulat nem volt a hozzászólásokban, csupán egy észrevételt tettünk. Tudod sok pasi gondolja úgy, hogy ha új családja van, új gyerekei, akkor a régiek le vannak xarva.
2011. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
75%
Ezt írtad: "A férjem fizetése most egy kicsivel több mint akkor, 150.000ft bruttó,amiből fizeti a házunk törlesztőjét (ami még 10 évig havi 120.000ft)+ a gyerektartás 40.000+a kiadások" Ezt értelmeztem. A te jövedelmedről szó sem esett.
2011. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen "kényes" helyzetben szerintem is fontosak a részletek, de én már nem másolgatok, nem írogatok pluszban, előttem sokan ellőtték ezt a 16,5%-os dolgot, ez fix, hogy tuti, innentől minden a törvényre és lelkiismeretre van bízva.
2011. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sincs senkinek semmi köze,hogy mennyit keres a férjed.

Egyébként nehogy már 160 ezer kelljen egy 18 évesre! Mert akárhogy is nézzük, anyukának is ugyanennyit kellene hozzátenni, tehát 80-80 az 160! Családok élnek ennyiből!

Tanuljon úgy az a 18 éves,hogy felvegyék államilagfinanszírozottra! Ha meg nem úgy tanul, akkor nem kell egyetemre menni.

2011. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
46%

14:48


Azt írod csúnya kiszúrni a saját gyerekei szemét 20.000 Ft-tal... Akkor kérdezem én,hogy miért mindig az apukának kellene többet fizetnie? És ilyenkor az anya mivel járul hozzá a gyerek neveléséhez? Az nem válasz erre,hogy az anya eteti a gyereket (mert zzel szoktak még jönni,az apukának is oda lehet adni,hogy nevelje ő)

Mert ha az apa fizet 20.000 ft-ot meg ha az anyja is szánna rá annyit,akkor azért 40.000 ft-ból egy gyereket szerintem el lehet tartani,ha normális (nem extra) igényei vannak. Nem értem ezt az egészet,hogy miért mindig az apukák a sz*r alakok. Mert nem fizetnek "csak" 20.000 Ft-ot? Ha pedig nem tudja havi 40-ből ellátni a anyuka a gyereket,akkor kérje azt hogy helyezzék az apukához,és majd ő fizet 20-at havonta... Szeretem az ilyen pénzéhes nőket...

2011. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyébiránt gyermektartásdíj megállapításánál a te jövedelmed nem számít, ahogy az esetleges hitelek törlesztése sem. Csak a tartásra kötelezett jövedelmét vizsgálják -jelen esetben a férjedét. Összesen a tartásdíj nem lehet több, mint a jövedelmének 50%-a. Jelen esetben három gyerek van -az nem számít, hogy a harmadikkal együtt él- így ezt az 50%-ot 3 felé osztják, így jön ki a gyermekenkénti tartásdíj. Ez, a bruttó 150e-t figyelembe véve kevesebb lesz, mint havi 20e/gyerek.
2011. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
62%

14.57-es

Ha az anyukánál vannak a gyerekek, akkor szerinted mivel járul hozzá a nevelésük költségeihez? Az miért pénzéhesség, hogyha megteheti, akkor ad mondjuk egy tízessel többet, csak azért, mert megteheti és nem szeretné, ha a saját gyerekei hiányt szenvednének bármiben is.

És pl. egy 18 éves gyermeknek szerintem baromi kevés 40000 forint, ha ebbe beleszámítjuk a rezsit, a kaját, a tanulmányokat és mondjuk a ruházkodást is.

2011. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

Külön köszönet a 14:55-nek és persze azoknak akik a pozitív oldalát látták a dolognak és a kérdésemre válaszoltak!!!

Én tényleg jól keresek,mert a szüleim vendéglátós válalkozásában dolgozom már 25 éve,de ehhez a volt nejének és a volt gyerekeinek én úgy gondolom semmi köze!!! És higyétek el,a havi 40ezer,az valójában nem 40ezer, mert akár hányszor jönnek, kapnak 5-10ezret zsebpénzre.Kapnak telefonfeltöltést. Egy évben egyszer felruházzuk őket. Fizetjük a nyáritáborukat és még sorolhatnám... Csak ezekből a pénzekből a volt nej nem kap semmit,mert ezt a gyerekek nem adják le és gondolom ez bosszantja!

Sajnálom,hogy ennyi a rosszindulatú ember köztünk! :((

2011. aug. 3. 15:05
 30/50 anonim ***** válasza:
64%
De ha gond ez az anyukának,akkor adja oda,hogy hagy nevelje az apuka. Azért ítélték az anyukának mert vállalni tudta hogy kaját rezsit fizet rá...
2011. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!