Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » S. O. S.! Mi alapján kérheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S.! Mi alapján kérheti valaki a gyermek tartásdíj emelését?

Figyelt kérdés

A férjem 6 éve elvált. Az előző házasságából van 2 fia (egy 18 és egy 13 éves) és utánnuk fizet havonta 20-20 ezer forintott. Akkor a bíróság ezt határozta meg.

A férjem fizetése most egy kicsivel több mint akkor, 150.000ft bruttó,amiből fizeti a házunk törlesztőjét (ami még 10 évig havi 120.000ft)+ a gyerektartás 40.000+a kiadások,de azt hiszem nem is kell sorolnom tovább. Erre még rájön az,hogy nekünk is született egy kisfiúnk,aki most 3 éves.

Ma kaptunk egy levelet a volt neje ügyvédjétől,hogy a 18 éves fiú fizetős egyetemre megy Pestre és megnőttek a költségei,ezért az ö tartásdíjára fizessen a férjem 80.000ft-ot, a 13 éves fiúnak pedig 40.000ft-ot. Abszurd az egész! Hozzáteszem még azt,hogy a nő hűtlensége miatt váltak és már 3 éve nem komunikálnak egymással.

Mik az esélyei a nőnek???


2011. aug. 3. 14:18
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
52%
Hát szerintem is, hisz egy cipő mondjuk 15 ezer, egy farmer is legalább 5000...
2011. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
39%
Én is sajnálom, hogy ennyi sumák ember van, na :)))
2011. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Rosszindulat ide vagy oda, az ügyvéd levelére írtok egy választ, amihez mellékelitek a gyereketek születési anyakönyvi kivonatának másolatát és a férjed elmúlt 12 havi jövedelemigazolását -a munkáltatójától kért hivatalosat- és levezetitek, hogy bizony ezek szerint az igazolások szerint még sok is az a pénz, amit fizet az apuka, ha ezzel nem értenek egyet, akkor forduljanak a bírósághoz. Ennyi.
2011. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
68%

14:55-ös vagyok! Nincs mit!

Én nő vagyok! De tényleg soha nem értettem, amikor asszonyok elvárják, hogy csak a volt férj tartsa el a gyereket! Nekem speciel szégyen is lenne, hogy én nem tudok adni a gyerekemnek, csak az apja!

Valóban nem gondolom úgy,hogy 160 ezer forint kellene egy gyerekre. A másikra meg 80! Mert ott is vegyük figyelembe,hogy anyukának is ennyit kellene biztosítani. 80 ezer egy 13 évesre? Ezt senki nem gondolja komolyan igaz?

2011. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
80%
Na meg azért tegyük hozzá hogy az anyukáknak se tetszik ha nem pénzt kapnak a gyerekek... Én benne vagyok ebbe,a gyerek névnapjára,ovis ballagására ruhákat vettük,mert gondoltam most iskolakezdésre ez jól fog jönni,persze emellett feladtam a tartásdíjat is. Erre az anyuka azt mondta az anyósomnak hogy köszönik a "nagyon drága" ajándékokat... Igaz nem márkásat vettem semmiből,de úgy gondolom ha az én gyerekem is fel tud szépen öltözni itthon olcsóbból,akkor az neki is megfelel. De lehet a pénz jobban kellett volna neki...
2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
70%
15000 ft egy cipő meg 5000 egy nadrág??? Igen annyi,de nem kell minden hónapban 15000 ért cipőt venni,hisz mindenki azért veszi meg a drágábbat,hogy tovább kitartson :)
2011. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
90%
Felejtsétek már el azt, hogy az anyának is annyit kell biztosítania, mint az apának. Akinél a gyerek el van helyezve, az TERMÉSZETBEN köteles gondoskodni a gyerekről, nem pénzben. Magyarán biztosítja neki, hogy legyen hol laknia, legyen mit ennie, legyen mit felvennie, meglegyenek az iskolaszerei, gyógyszerek, akármi.
2011. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
86%

Cipő 15 ezer? Hol? Milliomoséknál?

300 ezret keresünk a férjemmel együtt, de én nem veszek 15 ezerért cipőt, max. két évben egyszer!

2011. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
57%
Ez a cipős komment is hogy bejött egyeseknek. Én azt mondom ugorgyunk, szerintem bőven ki lett vesézve a téma, én nem tudok már mit hozzáfűzni, max. kötekedni tudnék, de ahhoz meg semmi kedvem a nagy frontban.
2011. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
35%

15:16


Igazad van... Az ilyen kérdésekből mindig nagy "balhé" lesz na meg a sok lepontozás :)

2011. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!