Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy jó ügyvéd el tudja nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy jó ügyvéd el tudja nekem rendezni, h a 2 kiskorú gyermekem nálam maradjon, ne az anyjuknál? Valaki tud rá példát? Mindketten alkalmasak vagyunk a nevelésre.

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekelhelyezés kicsit bonyolultabb ügy annál, semhogy egy "jó" ügyvéd garancia legyen rá. De az tény, hogy egy - ilyen téren - tapasztalt szakember sokat számít.
2011. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Megkérdezhetem, hogy miken vagytok túl? ( pszihológia például volt? ), mi is itt tartunk. ( anya vagyok)
2011. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekeid érdekében jobban tennéd, ha az anyukával békésen megegyeznétek a gyerekelhelyezésről. A saját gyerekedet bántod a bíróságra mászkálással és vitatkozással, pereskedéssel. Ha valóban mindketten alkalmasak vagytok a gyereknevelésre, akkor miért nem próbálsz meg inkább szép szóval, értelmesen tárgyalni a feleségeddel, hogy mindketten sokat lehessetek a gyerekkel?

Vagy a gyerektartás fáj?

2011. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
a szép szó, ilyenkor már nem segít, ilyenkor mutatja ki mindenki a foga fehérét! De lehet hogy neked szerencséd lesz! Mind a kettőtöknek ezek szerint ugyanaz az esély? Tárgyallások hogy zajlottak??
2011. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Elindítottuk a válást, de vmi miatt a bíróság megszüntette a pert, pedig még tárgyalás sem volt. Most én próbálkoznék meg a válókereset beadásával, de a 2 gyerekhez mindenképpen ragaszkodom. Nem tudom hogy zajlik ez 2 kicsi gyerek estében. 12 éves korban már megkérdezi áll. a bíróság, h kivel szertne maradni, de kicsiknél nem tudom h zajlik.
2011. aug. 7. 11:08
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Hát sajnos a bíróság legtöbbször az anyának itéli a gyereket. Én megpróbálnám a megegyezést ha az nem megy a pert,
2011. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Mivel a válóperes bírók 90+ %-a nő, így /hacsak nem alkalmatlan az anya a gyereknevelésre, alkesz, debil, stb./ az esetek 99%-ban az anyánál helyezik el a gyerekeket.
2011. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Azt nem írod, hogy mennyi idősek, az számít igazán. Kb. 14 éves kortól a gyerek annál a szülőnél lakik amelyiknél akar és talán 12 felé már kikérik a véleményét,de ha az anyuka nem alkoholista vagy hasonlók, akkor szinte biztos, hogy neki ítélik.
2011. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Egy másik kérdésnél írta valaki és más forrásból én is azt hallottam, hogy ahol az apa is alkalmas a nevelésre és tényleg küzd a gyerekekért, ott kb 60-40%-ban ítélik őket az anyának. Vagyis jó esélyed van arra, hogy megkapd őket.

Csak a legtöbb esetnél apuka önként lemond a gyerekeiről, mert tudja mivel jár egy gyerek 24 órás felügyelete, és könnyebb hétvégén jópofizni. Azért is ilyen eltolódott az arány a nők javára általában.


De ha mind a ketten alkalmasok vagytok a nevelésre, tehát nem azért akarod a piciket mert anyuka elhanyagolja őket amíg pasizik meg bulizik, úgy a gyerekek érdeke az lenne, hogy közös megegyezéssel mind a ketten egyformán vegyetek részt az életükben. Meg őszintén szólva a nem fix láthatásnak meg van az az előnye is, hogy ketten - még akkor is ha nem élnek együtt - de a napi problémák jobban megoldhatóak. Pl. az én volt férjem sokszor dolgozik hétvégén, ha akkor lenne soros a láthatásnál, akkor nem tudná mit csináljon a gyerekekkel, de nekem is jó, amikor néha felhív hogy elszaladjon-e értük a suliba, és én akkor munka után el tudok menni fodrászhoz vagy bevásárolni.

2011. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

"Mivel a válóperes bírók 90+ %-a nő, így /hacsak nem alkalmatlan az anya a gyereknevelésre, alkesz, debil, stb./ az esetek 99%-ban az anyánál helyezik el a gyerekeket."


Ez nem igaz, csak a legtöbb esetben apuka nem akarja a gyerekfelügyeletet, mert tudja hogy akkor vége a csajozásnak, esti sörözésnek a haverokkal, éjjel vasalhatja az ünneplő ruhát, reggel viheti a csemetéket a suliba, majd rohanhat értük, ha betegek otthon kell maradni velük.

2011. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!