Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor, ha az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha az egyik fél semmiképp sem akar elválni?

Figyelt kérdés

A feleségem mindenképp válni akar, én viszont semmiképp.

Milyen költségek lehetnek, amiket egy válás elindítása generálhat?

Hogy zajlik le, nagyjából mennyibe kerül és mennyi ideig tart egy válás?


2011. aug. 8. 12:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Több évig eltarthat, és nagyon sok pénzbe kerül mindkét fél részéről, az ügyvédi díj,na meg utána jön a vagyon illetve gyerek megosztási procedúra.

Miért nem akarsz válni?

2011. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Mert szeretem a feleségem és tudom, hogy hiba lenne.
2011. aug. 8. 12:32
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Attól hogy te nem akarsz attól még a bíróság el fog választani titeket, ehhez nem kell mind a két fél akarata. Az hogy mennyibe kerül egy válás az meg olyan hogy "Mennyibe kerül egy autószerelés"?! Attól függ. Meg lehet úszni pár tízezerből is, de akár több százezer is rámehet.
2011. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 percig tartott, nem volt se vagyon se gyerek.

Pénzembe nem került, nem költöttem fölöslegesen ügyvédre.

Amennyiben van gyere és/vagy vagyon, akkor évekig is húzódhat, a gatyád is rámegy az ügyvédre, és mégis kimondja a Bíróság a válást.

Nem lenne egyszerűbb és gazdaságosabb békésen megegyezni a feleségeddel?

2011. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Olcsóbb lenne, ha kivennél neki egy albérletet, s "szabadságot adtok egymásnak"-ez most divatos.

És ha jó ember vagy amúgy, az asszonyka is kihuncudkodta magát,akkor visszatér.

Egyébként a barátnőm akkor kezdte a válást, amikor a kislánya elsős volt, s mire az anyagiakban pontot tettek a végére, már gimnazista volt. Ha közös a megegyezétek, felosztjátok magatok között önként a vagyont, akkor a bíróság nem húzza az ügyet, csak ha a felek akadályozzák egymást

2011. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

"Mert szeretem a feleségem és tudom, hogy hiba lenne."


A létező leghülyébb indok, amibe kapaszkodni akarsz. A párod válni akar, hagyd elmenni, csak rosszabb, ha küzdesz fölöslegesen, mint disznó a jégen. /én se akartam válni, de ami megromlott, abból már nem lesz kapcsolat/.

2011. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
84%
Én már túl vagyok egy váláson. Te nem kell fogadj feltétlenül ügyvédet, elég ha a feleséged fogad, az meg neki kerül pénzbe ha már külön éltek. 5 év különélés után simán elválasztanak egyébként. Csúnya dolog hogy ezt mondom, de szerintem ha a feleséged válni akar, akkor nincs mit tenni sajnos! :( Próbáltátok már megbeszélni? Átbeszélni a dolgokat? Nálunk én kezdeményeztem a válást. Van 2 gyerkőcünk. Az én férjem sem akart válni, de belátta hogy úgysem tud mit tenni, a mi kapcsolatunk teljesen megromlott. Két tárgyalás volt, gyerekek ügyében, vagyoni kérdésekben peren kívül ügyvéd előtt megegyeztünk, azzal a papírral mentem a bíróságra. Egyikünknek sem volt ügyvédje. Pénzbe nem került így. Kitartás, és hát remélem sikerül még rendbe hozni!! Fel a fejjel!!! :)
2011. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Vagyonunk nincs, viszont van helyette adóságunk...

Az is eloszlik vajon? Akkor is, ha az én nevemen van a hitel?

Gyerkeink is vannak.

Akkor jól értem, hogy, ha a feleségem kezdeményezi a válást, de én nem egyezem bele, akkor is elválasztanak azonnal???

2011. aug. 8. 12:41
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Amennyiben akkor vetted fel a hitelt amikor már házasok voltatok akkor igen, az adósság is közös. Ezt hívják vagyonközösségnek. Jóban-rosszban...
2011. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis elválaszt a bíróság, sose hallottam Magyarországon, hogy ne választottak volna el valakit.

De közös megegyezéssel gyorsabb, és csak 6 ezer ft.

Hiába a nejed papíron, ha ágytól-asztaltól elváltatok, a szerződés felbontása csak idő kérdése.De gyakorlatilag megszűnt azzal, hoyg egyik fél - a feleséged - elállt a további fenntartás szándékától. Innnen a válás csak formalitás. Ha meg tudod hódítani, elveheted újra.

2011. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!