Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim válni akarnak és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim válni akarnak és feltették nekem a kérdést. Mit tegyek? (Tovább lent. )

Figyelt kérdés
Most pont bent gubbasztok a szobámban és írom ezt a kérdés ugyanis 5 percel ez előtt még lent voltam anyáékkal és beszélgettünk majd csend és feljött a kérdés . Anya megkérdezte, hogy: "Fiam . Úgy néz ki, hogy én és apád elválunk . Ezért téged megkérdezünk, hogy kit választasz mint jövendőbeli "szülő" ?" Én nem tudtam mit mondani és inkább csak elfutottam a szobámba és utolsó reményemben feljöttem a Gyakori Kérdésekre, hogy megosszam ezt a dolgot és segítséget kérjek . Kérlek, segítsetek !!
2011. aug. 11. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt megkérdezhetem, hány éves vagy?
2011. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

ez nem kérdés,mind a ketten a szüleid és felelősök érted.

te döntesz kivel szerenél lakni,de a legoptimálisabb az,ha mindkettőjüknél lenne egy szobád.

2011. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
hát, ahogy a helyzet így tűnik, két értelmes szülőd van, akik a legjobbat akarják neked. mondhatod, h egyiknél hétköznap, másiknál hétvégén. ha egyik sem megy másik városba, akk azt válaszd, akinél optimálisabbak lesznek a lakási körülmények. ergo ha az egyikük egyszobás lakásba költözne, akk sztem ne akarj oda menni, ha a másik szülő pár utcányira 3 szobásban él. sajnos sehogy sem jó döntés.
2011. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Ez olyan dolog amit neked kell eldöntened. Ilyen helyzetben azt kell nézni, hogy melyik szülövel jösz ki jobban, tudom hogy nagyon nehéz választani mikor mind a kettöt nagyon szereted, de azon kell elgondolkoznod, hogy kivel szeretnél lenni többet, és hogy kivel érzed magadat jobban.
2011. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

@kukur: 16 éves vagyok szóval már én döntök kivel akarok majd együtt lenni .


@2. válaszoló: én ezt tudom és ezért olyan nehéz a dolog . sztem nem lehet apa és anya között választani . és még attól is félek h ha mondjuk azt mondom h apa akk akaratlanul is megbánthatom édesanyámat .

2011. aug. 11. 18:05
 6/16 Dávidmester13 ***** válasza:
45%

1. akinek jobb, nagyobb és szebb háza van!

2. aki jobban tud rólad gondoskodni anyagilag

3. aki jobbfej és meghallgatja a problémáidat aktívan meghallgat és segít mindenben!

és fontos a lazaság is korhoz függően!

2011. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Tudom, hogy nem érzed szerencsésnek magad, hisz válni készülnek a szüleid, de akkor is az vagy, mert nem úgy történik, hogy előtte óriási veszekedések, majd egyik napról a másikra egyikük elköltözött...

Mindkettőjüknél felváltva. Vagy egy hét-egy hét, vagy hétköznap-hétvége, ha mindkettőjüknél lesz szobád, akkor jó lesz. Aztán majd az élet hozza, hogy kinél szeretsz jobban lenni. A válással csak egymástól válnak el, Neked mindketten ott lesznek.

2011. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, emiatt kérdeztem, köszi.

Fúh.. ez baromi nehéz, átérzem a helyzeted! Az én szüleim is elváltak, de nagyon kicsi voltam még (4 éves), így pszichológus véleménye alapján a bíróság döntött.


Próbáld meg azt átgondolni, hogy melyik szülődhöz állsz közelebb lelkileg (tehát kivel osztod meg a gondolataidat, kitől kérsz tanácsot ha nehezebb időszakot élsz át).

Nem most kell döntened, nyugodtan kérhetsz időt a szüleidtől.

Amikor pedig meghozod a döntésed, hangsúlyozd, hogy mindkettőjüket nagyon szereted és hogy állati nehéz volt "választani".

2011. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok tudom,hogy ez milyen nehéz.én alig voltam 4 éves mikor elváltak a szüleim.

apa néha látogatott de aztán csúnyán összevesztek anyával meg nevelőapámmal és nem jött.

a nővérem szinte azonnal megszerette nevelőapánkat.

én is szeretem őt és hálás vagyok neki amiért felnevelt,a vezeték nevét is felvettem,de hiányzik az apukám annak ellenére,hogy hazudós és nem fizetett gyerektartást és rá se sz.rt a fejünkre.lehet azért érzem így mert tényleg pici voltam a váláskor és alig emlékszem rá.

egyszer telefonon beszéltünk nemsokkal a válás után hogy milyen jó lenne találkozni vele meg az új párjával.

én azt mondtam jó lenne,nővérem meg azt,hogy ő nem akar.így anya előtt letagadtam mindent,hogy mit mondtam.

veszekedtek megint és anya azt mondta hogy válasszak/válaszzunk apa vagy ő.ezt azóta sem heverem ki.

2011. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A második válaszoló javaslatát tartom elfogadhatónak. Ha egy városban maradtok és megoldható, akkor mindkét szülődnél legyen egy szobád. Legyen rád bízva,hogy mikor, melyiknél vagy. Anyunál 1 hétig, aztán apunál valameddig, mindig érzésed szerint. Így mindketten nevelnek, gondoskodnak rólad, nem hagyod el egyiket sem, mindketten egyformán felelősök érted.

Szerintem, de lehet, hogy hülyeség?

2011. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!