Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e értelme belefolyni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e értelme belefolyni párom volt feleségével való vagyonmegosztási huzavonájába, amikor az minket is súlyosan érint? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Egy nagyértékű ingatlan megosztásán folyik a vita,amit párom szerzett kizárólagosan,a havi költsége az ingatlannak kb.250E Ft,amit párom egyedül áll,ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozva minket is(van egy saját,és két közös gyerekünk).Jelenleg mi az én lakásomban lakunk,a vitatott házban a volt nej.
2009. ápr. 16. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ha a volt nej lakik ott, akkor neki kellene ezt állnia. Ha meg nem tudja fenntartani, akkor költözzön el. Mi is megjártuk. A párom otthagyta a házás a volt élettársának mi meg mentünk albéletbe. Nem elég hogy fizettük az albit meg a rezsit, meg támogattuk a nőt, 3hónap múlva kiderült, hogy a csaj még a rezsit sem fizette, még a pár ezer ft-os kukadíjat sem. Így igazából mi tartottunk fent két lakást, mert Őnagyságának van egy gyereke. Ő meg két kézzel szórta a pénzt.

Szerintem ne folyj bele! Csak kikészít idegileg. mikor elváltak a bíróság kinek ítélte a házat?

2009. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A vagyonmegosztás még folyamatban van.A volt feleség sem a törlesztőrészleteket,sem a rezsit nem fizeti.

Szeretnék kimaradni,de félek,h teljesen ellehetetlenülünk párom esetleges ballépései miatt(sajnos már többször csőbe húzta az asszony).

2009. ápr. 16. 14:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez a helyzet a saját "költségvetésedet" , gyermekeidet és saját otthonodat is érinti, ezért mindenképpen van jogod,hogy részese legyél a döntéshozásoknak. Hogy lakhat ott a volt nej, ha nem az övé a ház, és a költségeit sem ő fizeti? Nálunk nincs asszonytartás válás után!
2009. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Én sem értem hogy lakhat ott a volt nej! Van közös gyerekük? De ha lenne is, akkor is kéne fizetnie valamit.
2009. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyvednel voltatok mar?

Kerdezz itt a jogaszoktol ingyen! De nekik pontosan, es tobbet irjal le! jogiforum.hu

Kulonben persze hogy szoljal bele, hiszen a no ugy nez ki ujbol csobe akarja huzni a parodat!!!

2009. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A keserű valóság, hogy egy válási per évekig húzódik és sajnos a mai jog nőközpontú. Szal a legjobb indulat mellett (kérdező párjától) is előfordulhat, hogy hosszú évekig fenn áll egy ilyen gáz helyzet.

A kérdésedre a válaszom: ha stabil a kapcsolatotok, akkor bele szólhatsz és véleményt nyílváníthatsz bátran. Ha nem, akkor meg idővel máson bukik meg. De ellene viszont ne menj a párodnak, mert az nem szűl jót. Vélemény aztán döntsön ö, hisz a "végrehajtás" úgyis rámarad.

2009. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Az attól függ,hogy a volt feleséggel él-e közös gyerek.Ha igen,akkor 18 éves koráig a feleség megkaphatja a kizárólagos használatot,de ha a férjed az egyedüli tulajdonos,akkor a hitelt természetszerűen neki kell fizetni.A rezsi már a volt feleség dolga,de ha nem fizeti be a csekkeket,a férjed házát árverezik.Próbáljátok átíratni a volt feleség nevére a számlákat,akkor legalább ez a veszély nem fenyegeti a párod.Jól ebből semmiképp nem fogtok kijönni(max.majd ha felnőttek a gyerekek és nem verték addig szét a házat)

Ha nincs gyerek akkor egyszerűbb vagyonmegosztást kell kérni.

Hogy Te mibe folynál bele,nem tudom,mert ügyvéd/közjegyző aki tehet valamit,persze veszekedni lehet,de ilyenkor még jobban betartanak az exek!

2009. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Lemaradt,ha exnek is van része a házban,akkor a rajta lévő hitel százalékosan oszlik természetesen.
2009. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
ez azért nem így van. tulajdon viszonyokat semmi nem változtatja meg. amit leírsz az a közös tulajdonú ingatlanra vonatkozik csak és ekkor is lehet kérni a "kényszereladást" ha nincs kifizetve a volt férj. de aszem itt nem is a jog a lényeg, hanem az új feleség - régi feleség kényes viszony
2009. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól hogy a férj a tulajdonos,a gyerek nagykorúságáig az anya megkaphatja a használati jogot,ha csak a férjé a ház,akkor a rajta lévő (esetleges )kölcsönt a férj fizeti.Ezen most mit nem lehet érteni?Ez van,ilyen a törvény.Ez miért érintené a tulajdonviszonyt?Persze átvállalhatja a feleség a hitelt,de erre nem nagyon szoktam példát látni.Kötelezni rá nem lehet.
2009. ápr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!