Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e értelme belefolyni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e értelme belefolyni párom volt feleségével való vagyonmegosztási huzavonájába, amikor az minket is súlyosan érint? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Egy nagyértékű ingatlan megosztásán folyik a vita,amit párom szerzett kizárólagosan,a havi költsége az ingatlannak kb.250E Ft,amit párom egyedül áll,ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozva minket is(van egy saját,és két közös gyerekünk).Jelenleg mi az én lakásomban lakunk,a vitatott házban a volt nej.
2009. ápr. 16. 14:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én is elváltam és kisgyerekkel menntem albérletbe.A közös házat még mindig az exem használja,amiből kértem a tulajdonrészem kifizetésének a felét.Ugyanezt megteheti a te párod is.Mennjetek ügyvédhez,vagy meghallgatási napon a bíróságra és hidd el köteleznifogják az execskét a fizetésre.Mi az,hogy nektek kell"nélkülözni"azért,hogy ő jól érezze magát?Igenis van beleszólásod,hiszen vannak gyerekeitek és nektek is kell valamiből élni!Sőt!Tovább megyek...a férjed tulajdonrészét is használja,amire ti nyugodtan kérhettek,és meg is fogjátok kapni,a használati díjat.Mintha albérletben lenne.Ne várjatok tovább,bíróság,majd ők kirángatják még a bugyijából is.Az ilyen"nő"megis érdemli!
2009. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

A per folyamatban van,az asszony 1/2-es tul.társ,és egyetemleges adóstárs,mégsem követel tőle a bank,a közüzemek pedig nélküle nem írják át az órákat,a páromnak jönnek a számlák,és még a lekapcsolást sem kezdeményezheti,mert a ház (az asszony által)lakott.A gyerekek már kirepültek a házból.

2009. ápr. 17. 14:33
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdést nem oldja meg, de vannak lehetőségek. Igaz hosszú évek, de akkor is. Lehet, hogy nem fog tetszeni nektek, mert peres ügyek, de talán: (persze szigorúen egy jó ügyvéd segítségével)

1. Kérni kell bíróságtól, hogy a fél lakás elmaradt hasznát fizese meg az ex visszamenőleg és a továbbiakban is.

2. Ne fizesse a rezsiköltségeket. Akkor úgyis megszüntetik a szolgáltatást.

3. Ne fizesse a kölcsönrészleteket. Előbb utóbb bank árverez, akkor meg exnek költözni kell. Ilyenkor férjed élhet elővásárlási jogával és az árverési áron megveheti az ingatlant. (Persze magának nem kell fizetni, csak a felét) Javasolt a bankkal is beszélni erről, hátha rugalmasak.

Sajnos helyzetetekből békés és veszteségmentes kiút nincs. A mai gyakorlat szerint sok-sok évig húzódhat:( ha nem léptek valami drasztikusat.

2009. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!