Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan juthatok válás után a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan juthatok válás után a közös ingatlanból engem illető összeghez, ha a volt feleségemnek esze ágában sincs azt nekem kifizetni?

Figyelt kérdés
Fél éve elváltam, a közös ingatlanban, amely 50 %-ban az én tulajdonom, a feleségem maradt, ígérve, hogy kifizet. Ez már így megy hónapok óta, én fizetem a törlesztő felét, de a volt feleségemnek esze ágában sincs engem kifizetni. Mit lehet tenni ebben az esetben? Fizessem tovább a hitelt?
2011. szept. 12. 06:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Bíróságon kell a vagyonmegosztást kérni. Ha ezután sem akar kifizetni, a bíróság elrendeli a kényszer árverést.

A hitelt fizesd tovább.(a bíróság ezt is beszámítja). Ha nem fizeted,és a bank árverezi el a házat,akkor sokkal kevesebbet kapsz,mint ha a bíróság árverezteti el,vagy te adod el.

2011. szept. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kéred a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését...a hitelből viszont csak a bankon keresztül tudsz kimászni, ha a feleséged fizet ki, ha elárverezés lesz, akkor abba is beleszólhat a bank
2011. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
felgyújtod a házat és a biztosító kifizeti a kár felét neked.
2011. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A bírósági vagyonmegosztás milyen anyagi terhekkel, illetékekkel jár? Ha túl vagyunk a váláson is elindítható?
2011. szept. 12. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!