Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felügyeleti jogot megszerezhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felügyeleti jogot megszerezhettem?

Figyelt kérdés
Van egy 3éves kislányom és élettársam elvitte magával.Már voltak a bíróságon és állítólag kapok egy idézést.Még nem jött meg.Mi lesz a folyamat és mennyi idő alatt zajlik le?És még az is érdekelne hogy általában a bíróság milyen láthatási jogokat szab?Van e esélyem hogy enyém legyen a felügyelet úgy hogy 5 hónapja van egy kft-m amiben minimálbér a keresetem.Az édesanyának nincs munkahelye.A Kft-m felszámolom de már azonnal kezdek is egy másik bejelentett munkahelyen.Mik az esélyeim így?
2011. szept. 20. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Az,hogy van munkád vagy nincs, az független a felügyeleti jogtól. Ha a gyerek a neveden van,akkor közös felügyeleti jogotok van.
2011. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nevemen van de láthatás érdekelne majd engem meg hogy lehetne-e nálam jogilag?
2011. szept. 20. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában kéthetente egy hétvégét és az iskolai szünetek (nyaralás) felét itélik meg.
2011. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és minden második ünnepet (karácsony, húsvét, születésnap...)
2011. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És milyen hosszú folyamat ez?
2011. szept. 20. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Azért az igenis számít, hogy van-e munkahely, vagy nincs. A körülményeket összességükben értékelik, aminek minden (így ez is ) része.

2. A láthatásban ti magatok is megállapodhattok bárhogy, a bíróság akkor hoz kötelező döntést, ha nem sikerül nektek megállapodni. Egyébként a megállapodást hagyja jóvá. (Persze feltétele ennek, hogy az a gyerek érdekeit szolgálja)

3. A szokás nem minden második ünnep, hanem minden ünnep második fele.

2011. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az jobb ha tudod már az elején, hogy a bíróság az esetek túlnyomó többségében az anya javára dönt.

Súlyos hiányosságok kellenek az anya részéről hogy ne ő kapja a felügyeletei jogot.


Nekem nem volt akkor munkám mikor elváltunk a férjemmel, mégis szerencsére nem is volt kérdés hogy nálam marad a lányunk.


Láthatás: általában 2 hetente egész hétvége, valamint a szünetekben (őszi, téli, tavaszi) meghatározott nap. És a nyári szünet alatt egy huzamban 2 hét.

2011. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!