Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esetekben vonja meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetekben vonja meg a bíróság a szülő felügyeleti jogait?

Figyelt kérdés

Gyermekem 2 éves ,az apja nem fizet gyerektartást..mondván munkanélküli és ez van.Csak vasárnap látja a gyerkőcöt,mikor mi megyünk a nagyszülőkhöz,mivel hétköznap nem akar jönni,mert az túl körülményes neki,és drága a parkolás...,szóval mi megyünk,hogy nehogy az legyen,hogy tíltom az apjától.

Most éppen azt szeretné,ha 1 hetet nála 1 hetet nálam tölteni a kicsi.Teljesen kész vagyok,még a gondolattól is...,mivel életveszélyes lakásban él.Ott,ahol dolgozik..,por,kosz..gipsz,a kazán az előszobába.Egyszerűen nem is értem,hogy hogy gondolja.Lehetséges ilyen??? Mit tegyek? Pereskedni nem akar.Én meg csak azt tudom,hogy nem fogom kitenni a gyermekem bármilyen életveszélynek...,ő a mindenem.


2011. febr. 17. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Ha fizet van láthatás, ha nem, akkor nincs láthatás! Még a megítélt sem! Többet ne engedj neki mint amit megítéltek!
2011. febr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem még voltunk még bíróságon (de kétlem,hogy elkerülhető lesz).Születése óta egyedül nevelem a kicsit.Ő meg nem jön látogatni,csak mi megyünk a szüleihez,ahol ő is ott van.
2011. febr. 17. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
És így akarja elvinni 1 hétre?? A gyereknek állandóság kell, nem felváltva laknia itt meg ott. Látogassa gyakrabban, vigye el 1-1 éjszakára, de biztosítsa a lakásában a megfelelő körülményeket.
2011. febr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőbb fordulj bírósághoz a gyermek elhelyezése és tartásdíj ügyében. Kérj költségmentességet. Fontos -főleg ilyen esetben-, hogy bírósági határozat legyen a kezedben saját magad és a gyermeked érdekében is.
2011. febr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem vagy köteles oda adni. sőt 3 éves kora alatt nem is vihetné el magával ugy h ott is alszik
2011. febr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első hülyeséget beszél.


A láthatási jog a GYEREK JOGA, nem az apáé. Semmi köze a kettőnek a gyerektartás fizetéséhez vagy nem fizetéséhez.


A bíróság nem fog felügyeleti jogot megvonni az apától, hiszen nem is kapott még...


El kell menni a bíróságra, be kell adni a gyermekelhelyezési pert. (lehetőleg közös megegyezéssel) 99,9%, hogy az anyuka kapja majd a gyermekfelügyelet jogát, az apukának meg ha nem tudtok megegyezni ki fognak jelölni heti 1 napot látogatásra.


A gyerektartást is el kéne rendezni bíróságon. A "drága a parkolás" dumából arra következtetek, hogy benzinre van pénz csak a gyerekére nincs... Az meg nem kóser.

2011. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbáljatok megegyezni. A kicsinek szüksége van az apukájára is. Természetesen én sem javaslom az ottalvást 3 éves korig, de azt hogy elvigye 2-3 órára, heti 1-2 alkalommal, az mindenképpen jó a kicsinek, feltéve ha van biztonságos hely ahová viszi...

Egyébként pedig nemsokára kitavaszodik, és akkor akár sétálhatnak is...

2011. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!