Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Még mindig nem váltunk el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még mindig nem váltunk el, viszont az uj kapcsolatomból most ugy néz ki hogy kisbabánk lesz, Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés
van egy 6 éves kisfiam, akit még a biroság nem helyezett el. ( apuka is ment a gyermekért, és még várjuk a szakértőt). boldog vagyok, de igazából akkor lennék nagyon boldog ha a kisfiamat nekem itélné a biróság.
2011. okt. 11. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne ítélné neked? Úgy tudom, csak nagyon szélsőséges esetben ítélik a gyermeket az apának.

Egyébként én úgy tudom (ha nem jól, akkor bocs), hogy amig házasok vagytok, a következő baba, hiába nem a férjedé, az ő nevét kapja. Valahonnan erre emlékszem.

2011. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha most veled él a kisfiad, és jók az új kapcsolatodban a körülmények, nem fogják az apának ítélni Őt. A bíróság elsősorban azt tartja szem előtt, hogy a gyerek családban nőjön föl.
2011. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Gratulálok a babához:) viszont azt tudnod kell, hogy akár lesz apasági papír írva akár nem a baba születése előtt a gyermek a mostani férjed nevére fog kerülni, mert a fogantatás idején házas vagy ..A fiadért pedig harcolj, mozgass meg minden követ!!!!Jajj belegondoltam, én belepusztultam volna, ha anno a válásomnál az apja el akarta volna venni.
2011. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

grat a babukához :D

amúgy neked a fiút a bíróság kivéve ha ütöd nem adsz neki enni stb stb... :)) szval ne aggódj :D

2011. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok a picihez. Én 17 vagyok mondjuk, de nálunk kijöttek környezet tanulmányra, látták, hogy minden rendben és annyi. Tényleg akkor van csak ilyen ha nagyon nagyon rosszul bánsz a gyermekkel. Nem kell ettől félned.


17/L

2011. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rengeteg mindenen keresztül mentem már, szinte minden eseményről irtam ide az oldalra, sokat sirtam, és sirok a fiamért, de mindent megteszek érte hogy velem/ velünk legyen. boldog vagyok hihetetlenül és ezt ő is érzi. remélem sz nem okoz problámét elhelyezésnél, hogy még el sem váltam, és már kisbabám lesz?
2011. okt. 11. 20:03
 7/8 A kérdező kommentje:

a gratulációk jól esnek, köszönöm, és higyétek el nagyon boldog vagyok. :)

imádom / imádjuk egymást a jelenlegi párommal, szereti a fiamat, én is szeretem az ő lányát, mindent megteszünk egymásért, főleg azért hogy mind a kettőnknek olyan élete legyen amilyet igazából szeretett volna!!!!!

2011. okt. 11. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:

A magánéleti dolgokkal nem foglalkozik a bíróság, a magyar jog ezeket nem veszi figyelembe.

Amit néznek: A gyerek anyagi szempontból megkap-e mindent (közművek, kaja, ruha, stb), a ház állapotát nézik (nem romos, penészes-e), rend van-e, illetve hogy hogyan bánsz a gyerekkel. De ez utóbbit úgy értsd, hogy kizáró oknak tényleg durva dolgot kell csinálni, drogozni, szexmunkásként dolgozni, bűncselekményt elkövetni, bántalmazni a gyereket. Ha ezek közül egyik sincs, akkor teljesen biztos, hogy neked ítélik a gyereket.


A terhességed irreleváns a már meglevő gyerek elhelyezése ügyében, nem foglalkoznak vele.

Az viszont igaz, hogy ha a fogantatás időpontjában még házas vagy, akkor a házastárs nevére kerül a gyerek. Ezzel baromi sokat fogtok szívni, mert gyakorlatilag le kell a férjednek mondania róla írásban, majd a tényleges apának örökbefogadnia. Ezzel nagyon sok bürokratikus macera lesz, úgyhogy pörgessétek fel a válást.


Nem utolsósorban, amennyire tájékozatlannak tűnsz, mindenképp fogadj ügyvédet a váláshoz!

2011. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!