Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem csak úgy tudnék...

Úgy érzem csak úgy tudnék kilépni a mostani kapcsolatomból, ha lenne már valaki, akiről tudom, hogy összejöhetnénk, ez normális?

Figyelt kérdés

Nem csalnám meg a párom soha, az elmúlt 3 évben sem tettem meg.Viszont azt tudom, hogy közeleg a vég, de csak akkor tudnám kimondani, ha lenne egy másik srác, akivel a szakítás után összejöhetnénk,és nem a szakítás előtt!!!Arra gondolok, hogy más tudná értékelni a tulajdonságaim, melyek a mostani barátom csak kritizál: komolyság, szorgalom, kedvesség,érzékenység


22l


2010. szept. 2. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha már ilyeneken gondolkozol, hogy összejönnél mással, akkor már rég rossz a helyzet. Ha van más, ha nincs, lépned kellene. Csak azért nem mersz lépni, mert félsz a magánytól, de értsd meg, ha nem jó neked a kapcsolat, akkor nincs mire várnod. Ráadásul egy szingli lány könnyebben találhat magának pasit, mint aki foglalt :). Keress olyat, aki értékel. El sem tudom képzelni, hogy a felsoroltakon mit lehet kritizálni. Max. az érzékenységet, ha mindenért rinyálós vagy, de gondolom, nem erről van szó.
2010. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
84%
erre a válszra én is kíványcsi lennék, ugyanebben a helyzetben vagyok, ugyanennyi idős vagyok, és 3 éves kapcsoltattal...
2010. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

komolyság: szerinte túl komoly vagyok, mindent halál komolyan veszek

szorgalom: fontosak a jó eredmények a suliban és nagy a hajtás, a megfelelési kényszer, néha túl is terhelem magam, de ennek megvan a gyümölcse

kedvesség. ha neki nem szimpi valaki megjegyzéseket tesz rá a háta mögött, néha a szemébe is, számára mindenki defektes.Utálja a apja másik családját és azt , hogy én birom őket és kedves vagyok velük, nem tartom hülyének őket

érzékenység: 3 éves távkapcsolatunk során nem alakult ki semmilyen jövőképe velem, és ezen már elég nehezen teszem túl magam

2010. szept. 2. 20:06
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
jaj, drágám, a felsorolásod alapján ez igazán halott ügy :(. 3 év után nincs tervezett jövőkép? Mi már az első hetekben beszélgettünk ilyenekről. Szerintem te egy rendes csajszi lehetsz, biztosan találsz magadnak mást. Egyébként elég hasonlóak lehetünk az írtak alapján, de az én páromnak semmi baja sincs se a komolyságommal, se a szorgalmammal. Sőt.. még rám is szól, hogy mindent megtanultam-e :D. Biztos vagyok benne, hogy te is találnál olyat, aki értékel. Első voltam.
2010. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,de nekem,ha véget ért egy kapcsolatom,akkor elöbb tényleg lezártam,magamban is,kicsit átgondoltam,hogy mi lehetett a gond,kicsit nyaldostam a sebeim,amiért ennyi időt voltam valakivel,akivel nem illünk össze stb.A lényeg,hogy soha nem voltam azonnal kész egy új kapcsolatra,csak,ha már túl voltam a régin és nem a régi ágyából bújtam az újéba.

Ne félj ennyire az egyedülléttől,nagyon hasznos tud lenni.Saját magad megismeréséhez például ez kell,hogy a következő kapcsolatodban már tudd,hogy ki vagy és mit akarsz egy társtól.Mi az,ami mindenképpen fontos és mi az,amiben kompromisszumra vagy hajlandó.

2010. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt hívják a férfiak lián-effektusnak.
2010. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolat függő vagy egyszerüen csak máshoz akarsz menekülni a bajok elöl, jobb lenne ha átgondolnád hogy te mit rontotál el.
2010. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
20:31 annyira jót írt! Az utolsó két mondata a leglényegesebb. Fogadd meg, és fogadd magadba!
2010. szept. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez velem is megtörtént a legelső kapcsolatomban. 2 évig voltam az illetővel, de az utóbbi fél év már szörnyű volt. Szakítani akarta, de nem mertem, mert féltem, hogy akkor egyedül maradok. Féltem, hogy nem találok magamnak majd senkit. Tudom, ez nagy hülyeség volt, de ez sokakkal megtörténik, szerintem. Szakíts a jelenlegi pároddal minél előbb. Most még nem tudod, de szakítás utás után, föled egy rossza kapcsolat után az ember felszabadul. Egyik nap még retteg, hogy egyedül marad. de másik nap meg már örül, hogy de jó is, hogy szakítottam. Végre szabad a pálya, pasizááás.

Én amikor szakításra készültem, nagyon féltem, ahogy azt már elmondtam. De miután szakítottam, annyira jó érzésem támadt, hogy jaj de jó, hogy vége. Most aztán eleget válogathatok, hogy találjak egy újat.

A másik kapcsolatom szintén kudarcba fulladt, mert a második barátom is egy lehetelen állat volt. Az előző 2 kapcsolatomat csak úgy fogtam fel, hogy múltbeli tévedés.

Miután szakítottam a második párommal is, összejöttem egy harmadikkal, de nem az előző kapcsolatom alatt néztem ki magamnak a kiszeeltemet, mert ilyenkor az ember tévesen ítélhet, és megint csapdába esik.

A mostani barátommal semmi baj, nagyon jól megvagyunk, már az esküvőn gondolkodunk :)

2010. szept. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Írták már mások is: ezt nevezik társfüggőségnek. Mindegy, hogy ki az, csak legyen valaki... A páros ki is használja rendesen - gúnyolódik rajtad, gúnyolódhat is, mert tudja, hogy úgy sincs semmi következménye, nem fogod elhagyni. Ezzel az önbizalmadat tiporja. Alacsony önbizalommal meg az ember könnyen jut olyan következtetésre, hogy még ez a rossz is jobb a semminél... de mennyire nincs így! Van élet a rossz kapcsolat után, van élet egyedül is, ami nem magány! Legyél bátor, suliba jársz, közösségbe, biztos, hogy amint lezártad ezt a kapcsolatot magadban, rögtön belebotlasz valakibe.
2010. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!