Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Soha nem lesz kifizetve a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Soha nem lesz kifizetve a nekem járó pénz?

Figyelt kérdés
A volt férjem használja az ingatlant,aminek a fele az enyém.Beleröhög az arcomba,amikor azt mondom neki,hogy fizessen ki,mert már 2 éve várok erre.Ő tele van hitellel,gyerektartást sem fizet/ami 10.000 lenne/.Mondtam neki,hogy bírósághoz fordulok és kérnifogom az ingatlan elárverezését,vagy eladását,hogy a nekem járó pénzt megkapjam.Ő erre azt mondta/röhögve/,hogy hiába megyek,le van terhelve a ház nem tudok mit csinálni vele.Ez tényleg így van?Mit tudok én tenni annak érdekében,hogy adóstársa se legyek?Létszi adjatok tanácsot!
2009. máj. 6. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ingatlan zálogtárgy, akkor eladásnál a zálogjogosultat kifizetik. Vagyis ha van egy 15 milliós ingatlan, rajta egy tíz millió forintos hitel, akkor az öt millión fogtok osztozni...
2009. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én csak a közösen befizetett összeg felét kérem,ami 940.000 forint.Ez járna nekem,de nem kapom meg,mert nem tud fizetni,holott a bíróságon azt mondta,hogy ő rendezi a hitelt és engem is kifizet.Sehogysem tudom ezt behajtani rajta?
2009. máj. 6. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok okosabbat, mindenképpen kérj hivatalos segítséget.

Bírósát, ügyvéd, vagy valami hivatalos szervtől.

Ne hagyd annyiban!!

2009. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartást nem előlegezte meg az állam? Nem kapsz semmit? Ugyanis azt is el lehet intézni, aztán majd behajtják a volt férjeden. Szerintem is úgy van, ahogy az első mondta. Ha a házat elárverezik, a fennmaradó összegen fogtok osztozni csak. Be van terhelve az egész? Ha eladjátok, hova megy a volt férjed? Szerintem fogadj egy ügyvédet és hívja fel, hogy lássa, nem viccelsz. De bunkó ember lehet, ha még ilyenen is képes röhögni.
2009. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy fillér gyerektartást sem fizet.A szülei háza van leterhelve,így vettük meg a közös házat.100% kölcsönt kaptunk.A sz*mét azt mondja,hogy én akkor gyesen voltam,mit akarok én?De ez nem így működik.Belemenntem a határidőbe,hogy majd kifizet,de letelt.A gyerektartást is letiltással akarom,most készülök gyámügyire.Csak annyira idegesítő a ház...és hát adóstárs is vagyok.Szép is lenne,ha az én fizetésemből vonnák le a törlesztőrészletet,mert ő nemtudja majd fizetni.Szükségem is lenne a pénzre,de gondolom ez érthető,mi is pénzből élünk a kislányommal.
2009. máj. 6. 18:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Sok apuka/bár vannak kivételek/a gyerektartáson túl is segíti az exet és a gyereket,rólam meg még az utolsó bőrt is lehúzná:(Annyira dühít...persze csipszre,kólára mindig van pénze,azt megveszi a kislánynak,amikor az éppen nála van.
2009. máj. 6. 18:24
 7/9 anonim válasza:
en is elvaltam a ferjemtol szerencsere nalunk forditva volt a helyzet,bar en ki is fizettem ot..nekunk is volt kolcson a hazon de addig amig el nem rendeztunk mindent neki fizetnie kellett a torleszto felet.kulonben elveszitette vna a jogosultsagot a resze felett..minden kepp kerd ki ugyved velemenyet..sok ugyved van aki az elso alkalommal tanacsadasert nem is ker penzt..de az biztos hogy ha eladjatok akkor a kolcson vissza fizetese utan fennt maradt osszegen osztozkodhattok..sok szerencset
2009. máj. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baja, hogy GYES-en voltál? Akkor miért nem ő maradt otthon a gyerekkel? Akkor megtudta volna, hogy az milyen "egyszerű". Úgy bírom az ilyen embereket...nem veszi észre, hogy a saját gyerekétől vesz el. Minél előbb követeld a gyerektartást. Egyik barátnőmnek most sikerült 600 ezer Ft elmaradt gyerektartást behajtatnia a volt férjén. Nem lehetetlen, csak lépned kell hozzá! Ha látja, hogy határozott vagy, nem fog szórakozni veled.
2009. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha 100%-ban hitelre vettétek a házat, akkor elég cifra helyzet állhat elő. Ha pl deviza hitelt vettetek fel, akkor még az is előfordulhat, hogy a banknak többel tartoztok most, mint amennyi hitelt felvettetek, tehát eddig hiába törlesztettetek, a tartozás nem fogyott, de még forint hitelnél is előfordulhat, hogy a ház jelenlegi értéke nem fedezné a teljes tartozásotokat. Arra is hivatkozhat a volt férjed, hogy az ingatlanok ára jelenleg alacsony, tehát a tartozásotok nem biztos, hogy kevesebb, mint a ház értéke. Az árverés rossz ötlet, mert akkor csak az adósság marad meg, hiszen egy árverés során áron alul tudnátok csak eladni a házat. Ha a férjed, vagy az ügyvédje elég ügyes, simán be tudja bizonyítani, hogy jelenleg kevesebbet ér a házatok, mint a hiteltartozás, tehát előtte tájékozódj, mielőtt bármilyen hivatalos lépést teszel, nehogy az derüljön ki, hogy több a tartozásotok, mint amennyi a vagyonotok... Sajnos nem az számít, hogy eddig mennyit törlesztettetek közösen, hanem az, hogy most mennyi a tőketartozás a házon és jelenleg mennyit ér a ház. A kettő különbözetén lehet osztozkodni, de vigyázz, az sem kizárt, hogy a különbözet negatív...
2009. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!