Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondoltok a történetemről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a történetemről? Gyerek, szakítás, pénz.

Figyelt kérdés
A barátnőm pár hónap ismeretség után váratlanul várandós lett, megtartottuk a babát, hozzámköltözött, de a közös családi életünknek szabott egy feltételt, amit én nem tudtam időben, a gyermek születése előtt teljesíteni, mert ráment volna a munkám, vagyis a megélhetésünk, ezért terhessége végén elköltözött tőlem a szüleihez. Eleinte szó volt arról, hogy nem akarja hogy a gyerek apja legyek, hogy egyáltalán lássam, és a gyerektartás sem kell. Aztán lassan újra összemelegedtünk, és már a pénzem is kellett, már apasági nyilatkozatot is írtunk. Gyakran látogattam őket, mindent megadtam, megvettem nekik, egy párként gondolkodtunk, és terveztük a közös jövöt, kistesót akart, miegymást, de ő továbbra is csak akkor lett volna hajlandó újra velem egy fedél alatt élni, ha teljesítem a feltételeit, tudva tudván, hogy a megélhetésünk menne rá. Megígértem neki, hogy teljesíteni fogom idővel, majd legfeljebb más megélhetés után nézek, de persze ez nem egyszerű dolog. Később szülei vettek neki egy lepusztult házat, amit teljes egészében én újíttattam fel neki többmilliós költséggel, és még kért tőlem három évre való pénzt is, mert ő csak így hajlandó belevágni ház-projektbe, mivel nem bízik meg bennem, hogy valóban beváltom az ígéretem, és rendbe jön minden, vagy hogy legalább támogatni fogom anyagilag a munkábaállásáig, és nem akar így egy saját házzal és háztartással jártó költségeket vállalni amíg otthon van a picivel. Szóval kidumált még magának pár milliót, amit én zokszó nélkül megadtam neki, de ezen felül továbbra is fizettem egy csomó mindent nekik, fösvénységgel igazán nem lehetett vádolni. Mindezt abban a reményben tettem, hogy idővel mi együtt fogunk élni, tehát a közös jövőnkbe fektetek így bele, hiszen ő ezzel kecsegtetett, összeköltözést, teljes családot terveztünk. Aztán a szép házzal és teli bankszámlával két év után szerelmes lett valaki másba, és botrányos körülmények közt szakított velem. Én követelem vissza a felújításra szánt összeget, mert nehogymár azért dolgoztam annyit, hogy mással henteregjen ott. Ő meg kijelentette, hogy nem ad nekem egy fillért sem, mert szerinte nincs miből, mert ha visszaadná a számláján levő pénzt, még a végén jajj bölcsibe kéne iratni a gyereket hogy dolgozzon, és úgy tesz, mintha akkor a világ omlana össze. Hát szerintem nem az én dolgom hogy hogy oldja meg. Milliókat áldoztam rá, ő lelépett, vállalja a következményeit. Vagy rosszul gondolom? Nem pusztán a jogi oldalára vagyok kíváncsi, erkölcsi szempontból vizsgáljátok a kérdésem. Mit gondoltok egy ilyen nőről?
2011. jan. 20. 04:15
1 2
 1/20 anonim válasza:
1%
Szerintem jogtalanul kéred vissza.Nem mondta neked konkrétan hogy összefogtok költözni.
2011. jan. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarok vájkálni, de milyen feltételek? Mert nekem így zavaros. Persze, erkölcsiekben én úgy látomneked van igazad, de jogilag, ha fejre állsz se biztos, hogy bármit tehetsz.

Amúgy én is bölcsibe fogom adni a lányom, hiszen csak így tudunk neki megfelelő körülményeket biztosítani.

El sem bírom képzelni mik azok a feltételek.

Nálam egy ilyen llett volna, ha munka abból állna, hogy útszéli pillangókat reptet.

2011. jan. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Nos kérte a pénzt..te adtad neki. Egy szóval se mondta, hogy vissza adja. Na meg ha pénz kellett neki akkor, hogy adja vissza? Max ha eladja a házat talán kitudja fizetni!


Az én szemszögemből neked van igazad!


Bölcsibe akarja adni a gyereket???

Hisz ott vagy te, vagy az anyjáék akik vigyázhatnának addig a gyerekre. nem értem ez tipikus szőke gondolkodás és felháborító. Érett ez a nő egyáltalán? Szerintem csak a pénzed végett csinálta ezt. Meg van amit akart. Ház biztonság!



Gondolj bele ha a mostani párja is így szórja rá a pénzt őt is kizsebeli! (=

2011. jan. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy hülye vagy, csak nem forogsz. Miliókat csak úgy? Hát most mit mondjuk a nőre? Több esze volt mint neked, legalább jól elrendezte magának a pénzt is meg a házat is, sőt még a gyereket is, ha már talált egy ilyen ökröt.
2011. jan. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
HÚ.....EZ NAGYON GÁZOS.Tehát te gályáztál őértük,mig ő bneleszerelmesedett valakibe.Se élettársa nem voltál, se férje CSAK a gyermeke apja, ami egyfajta jogviszony amiért támogattad.Hogy kinek kell bebizonyitani a vagyon tulajdonjoggát azt nem tudom,mert ha nem tudtok megegyezni,akkor peres dolog következik.A másik,hogy biztos Te vagy az apa ? Ezt DNS után irtad alá,vagy a szerelem elvakitott és átvert már akkor is ? Lehet, hogy palimadár lettél és eltartottad a szeretőt is ugy ,hogy nem tudtál róla.Hát sok dolgod lesz és lesz miután nézni.Először is csináltass sügősen DNS vizsgálatot és azután lehet kombinálni.Ha nem Te vagy az apa könnyü dolgod van,akkor adsz neki annyi haladékot,ammeyi "törvényesen" megilleti és zavard el.Senmmire ne légy tekintettel, de fineszes egy nőt választottál.Mig Te dolgoztál Ő vigasztalódott a zsebedre.Nem szeretnék a helyedbe lenni.Szerezz egy ügyvédet vagy legalább is kérj tanácsot !
2011. jan. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

En ugy gondolom, hogy vagy tul fiatal meg a baratnod, s nem igazan tudta rendezni az erzeseit, mivel kozben varatlanul terhes lett, vagy pedig egy rafinalt es eszes lannyal van dolgod, Aki kitervezte ezt, s igy oldotta meg az anyagi gondjait.

De arra, hogy Ki volt a hibas ebben, En ugy erzem, hogy Te!

Tudom, hogy ezt igy nehez elfogadnod, de Te adtad meg ezt a lehetoseget, hogy ez a lany kihasznaljon, vagy talan nem is hasznalt ki, hiszen O elkoltozott, de Te mentel utanna, s nem toredtel az igazi erzelmekkel, nem figyeltel a jelekre, hanem ugy gondoltad, hogy a boldogsagot majd megtudod fizetni.

Tehat igy, hogy nem ismerjuk az esetet, kb. igy tudom ezt ertelmezni, hogy a lany szabadulni akart, de Te mentel utanna, O elkuldott Teged, elhagyott Teged, de Te megalazkodtal es biztal, de tudtad azt, hogy ez a lany Teged nem szeret, hiszen erezned kellett.

Felejsd el es tanultal ebbol az esetbol, de nem jelenti azt, hogy minden lany ilyen, de ne felejsd el, hogy az igazi erzesek nem az anyagiakrol szolnak, sem a feltetelekrol!

2011. jan. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom a házban neked semmiféle tulajdonjogod nem született. Házasok nem vagytok, így a pénz voltaképpen jogi úton visszakövetelhető, ha megvannak a számlák, és a banki kivonatok arról, hogy te fizetted az egészet. Fogadj ügyvédet, és követeld vissza a jogos jussod. A gyerektől sem tilthat el majd, láthatást kapsz. Fizetned kell a gyerektartást, de az természetes.

Naiv ember vagy, de ez senkit sem jogosít fel arra, hogy kihasználjon. Egy jó ügyvéd könnyedén szétszedi ezt a nőt.

2011. jan. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Mivel nem írtatok papírt, ha fejen állsz sem tudsz mit kezdeni vele, ha a nőben nincs annyi jóindulat, hogy visszaadja.

Max a te v barátok ráhatása segíthet, vagy lenyeled a békát. MEg ha leírnád mi volt a feltétel, lehet h sokat változtatna a helyzeten.

2011. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyit tudsz tenni,hogy amikor majd megallapitja a birosag a gyerektartast,mert ez a no biztos eljut idaig,akkor meg kell probalni beszamitatni az idaig odaadott penzeket. Parom ex bsratnoje hasonlo modon viselkedett, de o nem fizet azota semmit neki. Osszesen 9 millio forintrol van papirja,amit atutalt par ev alatt a szamlajara.

Mivel azt a penzt nem kolcson adtad, papir nincs rola igy mas uton nem tudod visszakovetelni.

2011. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Első olvasatra te vagy a világ legnagyobb fejőstehene.


Ellenben:


HA tudod bizonyítani, hogy egy X összeget költöttél a GYEREKED ANYJÁNAK (ezt igen fontos lesz kihangsúlyozni a bíróságon) a házára, AZÉRT, hogy Ő és a GYEREK jó körülmények között élhessen VELED együtt, mivel az asszony ezzel kecsegtetett de most lapátra tett egy másik férfiért miatt akkor vissza tudod perelni ezt a pénzt.


Továbbá ha tudod bizonyítani azt, hogy te mennyi pénzt adtál neki AZÉRT, hogy ELTARTSA MAGÁT és a GYEREKEDET, akkor azt visszaperelni ugyan nem tudod de leirathatod gyerektartásként, így legalább évekig nem kell fizetned.


Büdös szutykos ingyenélő ribanc az ilyen.

2011. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!