Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás megszüntetéséhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás megszüntetéséhez kérvény?

Figyelt kérdés
Kinek kell beadnia , hogyan .Nagykorú gyerekem kirúgatta magát a gimiből.Dolgozni,tanulni nem akar csak csavarog .Anyuka továbbra is igényt akar tartani a pénzhez arra hivatkozva hogy nála lakik .
2011. nov. 13. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neked kell beadni a kérvényt a bíróságra.
2011. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Neked, és jóvá is fogják hagyni.
2011. nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam ,hogy mikor megszűnt a gyerek tanulói jogviszonya ,az anyjának kellett volna ezt a bíróság felé jelezni ,hogy szüntessék meg .Jogtalanul veszi fel a pénzt szerintem ,A munkáltatóm meg addig küldi még határozat nincs a megszűnésről .Mennyi ideig tarthat mire kitűzik a tárgyalást ?
2011. nov. 13. 15:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Úgyis visszafizettetik vele.
2011. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
milyen kedves az anyukától,hogy nem informálja apukát...:( szerintem sincs félnivalód, hónapokra visszalehet vezetni majd,hogy melyik az a hónap amikor már nem kellene,hogy fizess,és kőkeményen vissza kell fizetnie anyukának neked.
2011. nov. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
egyébként én a te helyedben jelezném anyukának ezt a tényt,hogy készüljön fel,mert telni fognak a hónapok,és egy összegben kell majd visszafizetnie a többlet tartásdíjat neked.mintegy ráijesztve...mit gondolsz gondot okozna neki a visszafizetés??A mai világban gondolom igen...
2011. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
most olvastam a kiegészítést...ez esetben hivatkozhatsz arra,hogy a gyermek kvázi érdemtelen a további tartásdíjra,hisz nem megfelelően jár el,amiért nem tanul és nem keres állást...van egy ilyen jogszabály amire lehet hivatkozni
2011. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem köteles továbbá a szülő tartani (támogatni) a szükséges tanulmányait folytató munkaképes, nagykorú gyermeket akkor sem, ha

1. a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan (vagyis, ha a tanulmányait szellemi vagy testi adottságainál fogva tartósan nem képes eredményesen folytatni, vagy ha a továbbtanulás ideje neki felróható okból tartósan elhúzódik),

2. a gyermek a tartásra kötelezettel (vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával) szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenné válik),

2011. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A tartásdíj fizetés ellenében a gyermeknek kötelessége, hogy a tanulmányait a tőle elvárható legjobb eredménnyel végezze annak érdekében, hogy a jogszabályban biztosított kedvezményeket (tandíjkedvezmény, ösztöndíj, stb.) kiérdemelje, s ezzel a szülő tartási terheit adott esetben enyhítse. Ha a nagykorú gyermek - neki felróható módon - e kötelezettségének nem tesz eleget, az nem csak a tartásdíj összegének megállapítására hathat ki csökkentőleg, hanem adott esetben a tartási kötelezettség megszüntethetőségét is eredményezheti. A kialakult bírói gyakorlat szerint pl. a középiskolai tanulmányait befejező nagykorú gyermektől elvárható, hogy tanulmányai befejezését követően a lehető legrövidebb időn belül elhelyezkedjen a saját megélhetésének biztosítása érdekében (BH 1981/99.).
2011. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mentesül a szülő a tartásdíj fizetési kötelezettsége alól, ha a nagykorú gyermek a tanulmányait megszakítja, és a kötelezett szülőtől ezt követően már csak kivételesen várható el, hogy nagykorú gyermeke után újból tartásdíjat fizessen.
2011. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!