Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után, ha külföldön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után, ha külföldön (Horvátország) szeretnék nyaralni a gyerekekkel, kell írásos engedély az apától, vagy simán átengednek a határon?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Amennyiben a szülői felügyelet megosztott, akkor kell az apa beleegyező nyilatkozata. Pontosabban, abból nem lesz a későbbiekben problémád, ha beszerzed. Elviekben átengednek a határon, de ha kérik, és nem tudod igazolni, bajba kerülhetsz.
2009. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

A gyerekek útlevelének kiváltásához van szükség az apa aláírására is.

Az útlevéllel már oda mentek, ahová akartok, nyaraláshoz nincs szükség engedélyre. (és nincs is határ)

2009. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Mi is elváltunk, tavaly voltunk Horvátországba mi is a csemetével. Tavaly csináltattam neki az útlevelet, nem kellett az apa beleegyező nyilatkozata egyáltalán. Az okmányirodában vinni kellett a házassági anyakönyvi kivonatot, amire rávan bélyegezve a bíróság által, hogy elváltunk. Vittem magammal a bírósági határozatot, hogy a gyerek nálam van elhelyezve. Az okmányirodába az ügyintéző megírta a papírt, és megkaptuk az útlevelet.

(Szerintem azért van így, mert mi van ha az apa csak szemétségből nem írná alá a nyilatkozatot, akkor a gyerek nem mehet nyaralni?)

2009. máj. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Előző vagyok: egyébként meg mivel nincs határ, a kutya sem nézte meg az útlevelet. A gyereknek ez nagy csalódás volt mert szeretett volna egy pecsétet:))
2009. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Útlevelek már megvannak, ahoz hozzájárult, eljött aláírni. Ha szeretnék beleegyező nyilatkozatot, akkor elég, ha én írok egyet ő őpedig aláírja, vagy hivatalos papír kell? Ha igen olyat hol tudok csináltatni?
2009. máj. 11. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

De nem kell beleegyezo nyilatkozat, ha a valas utan a gyerekek nalad vannak elhelyezve.

Ha nem beszeltek, akkor irjal a volt ferjednek par sort, hogy hova mentek es mennyi idore nyaralni, es kesz.

Miert akarsz beleegyezo nyilatkozatot csinaltatni???

Es ha nem egyezik bele, akkor nem mentek nyaralni?

2009. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért akarnék nyilatkozatot, hogy véletlenül se legyen gond a határon. Nem hiszem, hogy kötekedne, akkor már útlevelet se jött volna csináltatni velünk.
2009. máj. 12. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
nem kell semmiféle beleegyező nyilatkozat, hiszen nem külföldre költöztök (ahhoz kéne), de ehhez nem kell!
2009. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már van útlevele a gyermekednek, igy gyakorlatilag bárki elvihetná nyaralni, akkor a Te beleegyezésedet kérje?


Érted?

2009. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!