Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a gyermek betölti a tizenny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a gyermek betölti a tizennyolcat, hogyan, hová, milyen nyomtatványokkal lehet kérni a gyermektartás fizetésének megszüntetését?

Figyelt kérdés
Gyermekem,januárban tölti be a 18.életévét.Az édesapjánál él,de nagyon jó a kapcsolatunk,mindig látogat, beszélünk.A körülmények hozták így,hogy válás után nála maradt.Másodszor is házasságot kötöttem,most gyermeket várok.Nagyobbik gyermekem most fejezi be a középiskolát,tovább tanul még utána.Kérdésem,hogy ha betölti a tizennyolcat,hogyan,hová,milyen nyomtatványokkal lehet kérni a gyermektartás fizetésének megszüntetését?Kicsit azért keresgéltem ebben a témában,és azt találtam,hogy:"Fontos azonban kiemelni, hogy míg a kiskorú gyermeket a szülő akár saját szükségleteinek a rovására is köteles eltartani, addig a nagykorú gyermek csakis oly mértékben részesülhet tartásdíjban, amennyiben a kötelezett saját fenntartásán túl azt fizetni képes.-vagy a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné."Távpénzen vagyok veszélyeztetett terhesként,a babát február elejére várjuk.Nagyon kevés a távpénz,és a gyes,amit majd kaphatok,még kevesebb lesz.Sokat törtem a fejem hogyan is fogom fizetni a gyermek tartást,amellett,hogy új családomra így sem marad elegendő.A nagyobbik gyermekem persze támogatom ahogy tudom,és nagyon örül a kistestvérnek.Mondta már,lakna velünk,jönne hozzám ha lehetne.Az apjával is jó a kapcsolata,mindig jól megértették egymást.Dolgozik az édesapja,rendesen eltudja tartani.

2011. nov. 29. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Hivatalosan nem lehet megszüntetni a gyermektartást addig, ameddig meg nem szerzi az első szakmáját, csak ha a gyermek "méltatlanná" válik rá (tehát nem jár be stb.)
2011. nov. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Hogyhogy vállaltál 2. gyereket, ha nincs pénzed rá? Gondolom, nem a gyesből tartod el, apja is keres rá.(gyes+csp=52000, +apa fizetése nektek nem elég? Sokaknak nincs ennyi) Ha szüksége van a nagynak a pénzre, akkor fizess neki, ti is összébbhúzódhattok, vagy vártatok volna még pár évet, amíg a nagy is el tudja magát tartani. Ez olyan szültem egy gyereket, nincs pénzem a régire, szörnyű. Az új baba apja is kereshet jobban fizető munkahelyet, ha ennyire nincs elég pénz. Te vállaltad azt a 2. gyerket meg az apja, magatokon spórold ki a nevelésének az árát, ne a nagyon.
2011. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen igy van ahogy az első irta, hogy addig kell fizetned amig nem szerzi meg az első szakmáját. Ez szép is lenne, mert ha nem szerez szakmát akkor életed végéig fizethetnél utána.

A 18 év betöltése után addig kell fizetned, amig nappali iskolába jár. Tehát ha tovább tanul akkor még évekig fizetned kell utána.

2011. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:55

Igazad van, tényleg félreérthetően fogalmaztam. De a végeredmény ugyanaz, ha tovább tanul, fizetni kell.

2011. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Addig kell fizetned, amíg nappali tagozaton tanul. Nem 18 éves koráig.
2011. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják. Attól, hogy 18 lesz, másnap ugyanúgy jár iskolába, ugyanúgy nem lesz munkahelye. Attól, hogy 18, nem változik semmi. Ugyanúgy fizetned kell, tanév végéig mindenképpen, ha pedig okj-s szakmát akar szerezni, vagy marad a suliban 5-6-od évre, esetleg főiskolára/egyetemre jár. Olyan nincs, hogy van ilyen nyomtatvány. Addig kell fizetned, amig iskolába jár.


Ha nem fizetsz, akkor viszont levonhatják tőled, akármilyen jövedelmed van.

2011. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igen hiszem, hogy számít, hogy az apja egyedül is el tudja tartani. Gyerektartás fizetni KELL, amíg a gyerek nappali tagozaton tanul. Akkor is, ha munkanélküli vagy, akkor is, ha gyesen vagy stb.

Az én apám is mindent megpróbált, hogy ne kelljen fizetnie. 23 évesen diplomáztam, és addig fizetnie kellett... Ezután pedig a bíróságon nyilatkoztunk arról, hogy nem kérjük a gyerektartást tovább, mert nem indokolt, én is dolgozni fogok. (De erre nálunk azért volt szükség, mert bírósági határozat alapján tiltották a fizetéséből az összeget...) Teszem hozzá, csak ezért átjelentette magát minilmárbérre, miközben többet keresett, mert a bíróság %-ban határozta meg a fizetési összeget.:)

Lényeg a lényeg, nem tudod megúszni a dolgot. A mindenkori minimálbér x százalékát mindenképp fizetni kell. Nem számít, hogy neked, vagy a másik gyerekednek "jobban kell" a pénz...

2011. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
(Bocsánat táppénz)Van aki persze nem érti hiszen mindent nem írhattam le.Köszönöm a segítőkész válaszokat!
2011. nov. 29. 13:39
 9/18 anonim ***** válasza:
13:36-os vagyok. Azt még talán el tudom képzelni, hogy ha az apa és a gyermek lemond róla, akkor nem kell fizetni. Ez esetben velük kell megeggyezni... De amennyiben ők igényt tartanak rá, biztosan fizetned kell... (Csak gondolom, hogy így megoldható... Javítsatok ki, ha tévedek...)
2011. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan jó a kapcsolatotok miért nem mondod el ezt nekik is (gyereked, apja)? Ha ők is beleegyeznek, hogy ne fizess, vagy ne annyit, el is van intézve. Papíron meg mindegy mi van. Tudod hányan csak akkor fizetnek gyerek tartást, ha beperelik őket, vagy levonják a fizujukból? (nem azért, hogy te is így csináld!) De amíg fel nem jelentik őket nem nézeget nagyon utána a gyámügy, hogy tényleg megérkezik -e a pénz. Szóval mindenféle aktatologatók nélkül is elintézheted velük, ha jó a viszonyotok. Egyszerűen szólsz, hogy bocs ezért most nem tudsz annyi pénzt küldeni ezután. Aztán ha beleegyeznek kész.
2011. nov. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!