Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és kinek kell a gyerekta...

Mikor és kinek kell a gyerektartás megszüntetését kérni? Ha nem kéri a szülő, aki kapja, mi történik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mondhatsz le róla, mert az nem a szülőt, hanem a gyermeket illeti. Csak olyan esetben szokták engedni ennek elhagyását, ha két gyermek van, és a nevelésüket megosztják egymás között. Amennyiben arra az összegre a mindennapi megélhetéshez nincs szükség, lehet berakni a takarékba, majd jól jön, ha nagykorú lesz. Esetleg, ha a fizetésre kötelezett valami oknál fogva nem tud fizetni, azt meg lehet tenni, hogy nem szólsz róla a hatóságoknak, de a gyermek akkor is károsul.
2011. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem,hogy hpgy érted, hogy "nem kéri" a szülő.

Az jár a gyereknek, és a másik szülőnek joga van hozzájárulni a gyereke neveléséhez.

természetesen meg lehet állapodni a mértékről, de elutasítani?

2011. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha apuka/anyuka nem fizet, attól még a láthatást biztosítanod kell, ha erre menne ki a játék...de a gyerek pénzéről te nem mondhatsz le
2011. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért nem rakod a bankba?Ha a gyerek nagykorú lesz,ő valószinüleg nem lesz ilyen hü@e,hogy vissza utasitsa.Arról nem beszélve,hogy a mai állapotokban ez igen nagy luxus,egy tartás dijat vissza utasitani,ez igen.

Én a két gyerekemre,egy árva fillért sem kapok,és pereskedek 2 éve az ex férjemmel.Irigyellek.

2011. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy a gyerek munkába állt és már nem járna neki gyerektartás, de az anya még felveszi, akkor jelezni kell az apa felé, mert különben vissza kell fizetni. (és akkor már a gyereknek kéne kapnia fizikailag is, nem az anyának)

Természetesen dönthet úgy az apa, hogy továbbra is fizet. De már nemkötelező és visszakérheti, ha kiderül, hogy nem értesítették.

2011. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet lemondani mert nem a szülök pénze hanem a gyereké, csak ezt sokan elfelejtik.
2011. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a félreérthető fogalmazásért. A gyermek már nagykorú és végzett az iskolában, tavaly májusban.De a gyerektartást még mindig vonják, az anya ugyan odaadja a gyereknek , de szerintem nem jár.Talán dolgozni mehetne 22 évesen.De nem talál munkát.Ismerősnek szeretnék segíteni az információkkal.
2011. márc. 9. 06:06
 8/8 anonim ***** válasza:
7,44-es vagyok! Akkor tavaly aug. 31-ig vonták tőle jogosan, és mivel nem ment tovább egyetemre, így szept. hótól kezdve már nem jár. Az ismerősöd menjen be a munkahelyén a bérszámfejtésre, kérdezze meg, milyen papirokat kell bemutatnia ahhoz, hogy ne vonják tovább. (Itt jog szerint szóba jöhet a túl-vonás visszafizettetése is.)
2011. márc. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!