Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esetekben lehet kérvény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetekben lehet kérvényezni ingatlan becslőt? Válóper alatt a bíróság is kirendelhet egyet? Vagy bármelyik fél kezdeményezheti az ingatlanbecslő bevonását?

Figyelt kérdés
Feleségem és köztem tart a válóper, lassan 3 éve. Fele-fele tulajdonú az ingatlan, ott hagytam feleségemnek az ingatlant (gyermekek miatt). Tisztességesen fizetem a hitel felét, kizárólagos lakászhasználatot kért feleségem, ami ellen nekem semmi kifogásom sincs, kapja meg nyugodtan feleségem a kizárólagosságot, maradjanak ott a gyermekekkel nyugodtan, ám miután ezt megítélik neki, nekem pénzt kell, hogy adjon feleségem, hisz ennek a kizárólagosságnak van egy ellenértéke. Ehhez kéne tudni az ingatlan pontos értékét. Természetesen feleségem alul becsüli, amint megtudta, hogy neki kell nekem fizetni pénzt, máris rossz az a lakás, értéktelen a lakás stb. amíg ezt nem tudta, addig bőszen hangoztatta a bíróságon is, hogy milyen szuper a lakás, milyen jó elhelyezkedésű, milyen jó berendezésű stb. (Megjegyzem a bíró is elég furcsán nézett, mikor ekkora ellentéteket hallott, egyszer tökéletes a lakás, aztán már lelakottnak hívja)

2011. dec. 19. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a bíróságon kell kérned értékbecslőt, de akár te magad is hívhatsz.
2011. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam arra magam is, hogy én felkérek egyet. Viszont ismervén feleségemet, úgyis megtámadná az ott született eredményt. Mondván: Én kértem fel, és biztos az én szám íze szerint értékelte a lakást...Ezt a kört szeretném kihagyni, hogy ezzel is teljen az idő. Hogy ő megtámadja stb.
2011. dec. 19. 11:24
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem támadható, maximum kér ő is egyet.

Ő szakvéleményt ad, akár a pszichológus.

2011. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egyébként veled mi lesz? :(

Van hol laknod?

2011. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm aggódásodat. Nyilván engem is megvisel ez az egész, hisz nem én akartam távol lenni a gyermemeimtől, nem én akartam hétvégi apuka lenni...Feleségem döntött úgy, hogy éveken át egy másik férfivel osztotta meg az életét. Az én hibám meg az volt, hogy nem bocsátottam meg neki!! Elköltöztem, albérletben élek, idén elköltöztem egy nagyobb albérletbe, hogy külön szobájuk legyen a gyerekeknek, tehát próbálom/próbáljuk élni az életet tovább, de megnehezíti ez az egész herce hurca. Feleségem nem könnyíti meg senkinek sem a helyzetét. Bevallom jól fog jönni az a pénz amit megítélnek lakáshasználati jog ellenértékekként. Ezért akarja minél lejjebb tornázni az árat a feleségem.
2011. dec. 19. 11:36
 6/19 anonim ***** válasza:

Rettenetesen sajnálom :(

Mindig elszomorítanak az ilyen történetek :(

Nekem hatalmas lelkem van,nem értem és soha nem is fogom megérteni hogyan történhet ilyen, két olyan emberrel, akik egykor nagyon szerették egymást :(


Azért remélem, hogy amennyiben kifizet téged abból tudsz magadnak új otthont venni. Nem irigylem a helyzetedet :(

Sok erőt és kitartást kívánok, bár látom, hogy erre nem igazán van szükséged, szépen helytállsz :)

22/N

2011. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Ildegonda ***** válasza:
Vagyonmegosztáskor a bíróság rendel ki független ingatlanszakértőt.
2011. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 fehér gandalf ***** válasza:

18.52-es

ugyanezt akartam mondani.

2011. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
ez esetben köszönöm. akkor a vagyonmegosztás még hátra van, tehát akkor a bíróság rendel ki egyet. ennek örülök, akkor nem fogja tudni le tornázni az árat feleségem, amiért én dolgoztam meg, én rendeztem be stb. :(
2011. dec. 21. 11:05
 10/19 anonim ***** válasza:

Házasság után volt a ház megvásárlása?

Mert írod, hogy te dolgoztál meg érte, te rendezted be. Ha házasság előtt volt,akkor az egy az egyben a tiéd.

2011. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!