Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elperelheti tőlünk a lakásokat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elperelheti tőlünk a lakásokat?

Figyelt kérdés
19 év, és 1 közös gyerek után elhagyott az élettársam a régi-új nőjéért. Most az új élettársa hatására úgy döntött, hogy beperel minket, hiszen a nagyobbik közös lakásunk(11Mft), ő rakott bele több pénzt. Nem kötöttünk semmiféle szerződést a vagyonmegosztásról. Az adásvételi szerződésen 1/2 - 1/2 arányban vagyunk tulajdonosok. A közös gyerek nálam maradt, mivel nem akar az édesapjával élni a rossz kapcsolatuk miatt. A kisebb lakás (8Mft) megvásárlására hitelt vettünk fel, amit én tettem lehetővé, a jobb fizetésem miatt. A hitelt hónapok óta egyedül fizetem, mivel ő különböző kifogásokkal élve, nem tud fizetni(elszállt svájci frank). Gyerektartást is most küldött először (2hónap után, miután mondtam, hogy ha nem fizet, bíróság által tiltatom le). Ehhez kiegészítésként jön hozzá, hogy rengetegszer most munkanélküli a 19 év alatt, és mindig több volt a fizetésem. Halálra vagyok rémülve, hogy elperelik tőlünk a lakásokat, és utcára kerülök a 17 éves fiammal :( Mik az esélyek?
2011. dec. 31. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben 50-50 %-ban vagytok tulajdonosok, akkor nem perelheti el tőled a lakást. Viszont arra kötelezhet a biróság, hogy fizesd ki a részét, vagy adjátok el a lakást. Ha te fizeted a hitelt, és ezt bizonyitani tudod, akkor a biróság ezt is figyelembe veszi. Miért nem egyeztek meg, és osztoztok meg a lakásokon. Pl. övé a kisebb lakás, persze hitellel együtt, ennek fejében lemond a másik lakás tulajdonrészéről.
2011. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én próbáltam eddig megoldásokat találni, csak az a probléma, hogy a drága ex élettársam körülbelül annyira rafinált, mint egy féltégla. Sajnálatos módon az új élettársa okosítja ki, és az olyan megoldás, ahol ők nem szereznem pénzt, nem jó. Ezért akar minden áron perelni, és mindent megszerezni. Sajnálatos módon, 100%, hogy ez történik.
2011. dec. 31. 19:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként szó szerint a te ötletedet mondtam meg neki, de kiröhögött...
2011. dec. 31. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogadj egy jó ügyvédet, és onnantól kezdve ingatlan- és per ügyekben csak ő tárgyaljon vele, hivatalos úton. Ne ülj fel a fenyegetőzéseknek!

A magyar bíri gyakorlat minden esetben a kiskorúak és ebből kifolyólag az őt nevelő szülő érdekeit védi.

2011. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*bírói* bocsánat, elgépeltem
2011. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem minden rendben fog menni... én velük ellentétben nem akarom őket kisemmizni... én egy "döntetlent" is elfogadnék, úgy hogy egyik lakás az övé, másik az enyém. De számomra hihetetlen hogy valaki ilyen hatással tud lenni az emberre. Úgy ment el az előző feleségéhez, hogy nekik semmi se kell, mindent a fiam nevére irat. Ezzel ellentétben kiváncsi vagyok arra, hogy ha én ráíratnám a részemet a fiam nevére, vajon a saját fiát is képes lenné beperelni? Mert szerintem szó nélkül...
2011. dec. 31. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ővé a lakás még ha ő többet fizetett is de valamekkora részt te álltál így a lakás x része a tulajdonod. Ahhoz hogy az ővé legyen a lakás téged ki kell fizetnie az pedig több milliós összeg.
2011. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pereljen be, fizessen ügyvédet, kiperelni nem fogja tudni, mert fele-fele, maximum eladni tudjátok. Ne ijedj meg. szerintem csak fenyegetnek.
2012. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!