Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha férjem exfelesége eljárást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha férjem exfelesége eljárást indít gyerektartás nemfizetése miatt, kinek kell fizetni a perköltséget?

Figyelt kérdés
Férjemnek februártól semmilyen jövedelme nem lesz, ezért gyermektartást sem tud majd fizetni. Ha ezt az exe nem hiszi majd el és eljárást indít, akkor kinek kell a perköltséget kifizetni?

2012. jan. 19. 19:15
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
79%
A vesztesnek.
2012. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim válasza:
88%

Ha a Te exed nem fizetne tartásdíjat, függetlenül attól, hogy van-e munkahelye, hova futnál segítségért? Vagy annyira jól állsz, hogy nem hiányozna az összeg?

Volt egy párom....,egy ideig neki sem volt munkahelye. Ettől függetlenül arra nagyon figyeltem, hogy a megállapított összeg kislánya édesanyjának fel legyen adva.

2012. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
61%

2.

Ha nem lesz fizetése, hogy figyeljen oda, azért a kérdezőtől se lehet elvárni, hogy ő fizessen. Gondolom ha a férj talál munkát, akkor törleszti valahogy.

2012. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
72%
Erre a kérdésre a válasz engem is érdekelne?!!!! Az én férjem sem fog februártól kapni egy forintot sem. Így nem tudom,hogy fogjuk kifizetni a minimum összeget is. A mai gazdasági helyzetben nem könnyű újra elhelyezkedni. Nagyon kilátástalan a helyzet, főleg itt Kelet - Magyarországon. Sajnos.
2012. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
61%

Pont ezt akartam mondani. Ha valakinek nincs munkája akkor a csekkeket sem tudja befizetni, mi a francból fizessen??

És soha, eszembe sem jutna bírósághoz rohanni, csak mert a volt férjem elveszítette a munkáját. Attól, hogy már nem szeretjük egymást, vannak szar helyzetek, ezek ugyanúgy házasság alatt is előjöhettek volna. Attól, hogy elválunk, még emberek maradunk.

2012. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
44%

A gyerektartás fizetése alól nincs felmentve a férj mert megszűnik a munkahelye.

Az ex sem mondhatja a gyermekének hogy " Drága kicsikém! Ma csak fél hónapig eszel,mert apád nem tud fizetni,nincs melóhelye)

Az én férjemnek is megszűnt a melóhelye,de mégis minden hónapban becsületesen utalta a gyerektartást.

De a kérdésre válaszolva.

Ha eljárás indul a férjed ellen gyerektartás nem fizetése miatt,akkor nagyon valószínű,hogy a bíró az exfeleségnek fog igazat adni,így a pert a férjed fogja elveszteni.A perköltségét meg mindig a vesztes fél fizeti ki.

2012. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
61%

Azért az egy dolog, hogy van, aki úgy is tud fizetni, hogy nincs jövedelme, mert mondjuk van megtakarítása, de friss válás után mondjuk rohadtul nem szokott tartaléka lenni az embernek, mert a fele vagyona odavan és még albérletet is fizet.

Szóval ha egy bejövő forintja sincs, akkor mégis miből fizessen?

2012. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva a vesztes fél fizeti a perköltségeket.

Másrészt csak részben igaz amit az előttem kommentelők írtak.

Az eljárás során megvizsgálja a bíróság a fizetésre kötelezett anyagi helyzetét.

Amennyiben annyi bevétele , ingó, ingatlan és egyéb vagyona valamint félretett pénze nincs, ami saját megélhetése (alapvető szükségletek) VESZÉLYEZTETÉSE NÉLKÜL FIZETNI TUDNÁ A MEGÁLLAPÍTOTT TARTÁST, a bíróság felfüggesztheti a tartási díj időszakos kifizetését, ami nyilván halmozódni fog és ha lesz munkája egyben vagy részletben ki kell fizetnie a másik szülőnek.

DE

Ha megszűnik a munkahelye, de ennek ellenére van ingó vagy nem belakott ingatlanvagyona, a bíróság kötelezni fogja ennek értékesítésére és a gyermektartás megfizetésére.

Ügyvéd

2012. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
87%

Egy apa megteheti, hogy nem fizet gyerektartást, ha nincs jövedelme.

De anya nem teheti meg, hogy nem ad enni a gyerekének, ha neki sincs jövedelme.

2012. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
35%

Nem, egy anya el tud menni anyaotthonba, ott vannak a különböző segélyszervezetek és még sorolhatnám.

Ez pedig nem megtehetem nem tehetem meg kérdése. Ez nem hatalmi játszma és gusztustalan, ha valaki így fogja fel. Az a szerencsétlen férfi elveszíti a munkahelyét, nem kib*szni a gyerekével, hanem belekerült abba a helyzetbe, amibe nagyon nem akart.

2012. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!