Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért romlanak meg a több éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért romlanak meg a több éve tartó kapcsolatok?

Figyelt kérdés

A feleségemmel most válunk 10év után.

Sok ismerősöm el mesélte, hogy náluk, miért is jó a házasságuk.

De sokan nem merik el sem mondani, hogy náluk miért ment tönkre. Szerintetek?


2012. jan. 28. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok oka lehet.Sajnos manapság sok olyat látni h a pénz miatt.Sose elég semmire a fizu tele vannak az emberek gondokkal aztán hazaviszik és otthon jön ki a feszültség.Ha egyik fél elveszti a munkáját akkor megy a cseszegetés h miért nem találsz melot,nem igaz h nem tudsz találni semmit stb.Aztán jön az éreztetés a másikkal h na "én tartom el a családot" neked csend van.Akárki akármit mond nagyon sok ilyen van.De elég ha a melohelye streeszes az embernek az is kihat az otthoni dolgokra,szintén otthon csattan sokszor minden.De ez csak egy ok,amit utobbi időben tapasztalok leginkább.Aztán persze a szokásos hütlenség téma.Én sosem értettem amúgy hogy ha valaki több évet le tud élni valaki mellett akkor mi lehet az a probléma amit ne lehetne megbeszélni.Sokan inkább elmenekülnek,minthogy próbálnák menteni a dolgokat.Még annyi h a sok munka miatt sokszor nem jut elég idő egymásra,na ez sem utolsó szempont.Még valami..nem egy olyat is látni hogy valaki pár év után találja ki h még élni akar(mondjuk egy túl korán házasodott illető)vagy mehetnéke van amit a társ nem tolerál.Nagyjából ez ugrott be hirtelen.
2012. jan. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját példa! Bár mi meg tudtuk menteni!

Mi nem figyeltünk egymásra. Valahogy egy idő után tök természetesnek vettük,hogy ott a másik. Nem kérdeztük meg,hogy milyen volt a napod, hogy aludtál stb. Ingerültek lettünk egymással, többet veszekedtünk.

Ki fogsz nevetni, de nálunk az segített,hogy a férjemet megkörnyékezte valaki. Igazából annyi volt,hogy váltottak két levelet. Én ezt megtaláltam és kiakadtam, mondtam,hogy ennyi volt, válunk.

Aztán leültünk higgadtabban átbeszélni. Rájöttem,hogy igazából sem olyat nem nyújtottam neki az elmúlt időkben, amit szeretnie kellett volna bennem. Nem voltam jó társa, barátja.

Ő pedig megijedt,hogy most elveszíthet. Megbeszéltük.

Ez már több,mint fél éve volt. Azóta teljesen más lett a kapcsolatunk. Talán csak az első pár hónapban voltunk ilyenek egymással! Igyekszünk is rá figyelni,hogy ez így maradjon!

2012. jan. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

(#2-nagyon fontos dolgot írt).

Szerintem, a megszokás teszi tönkre a dolgokat. Mást is - de emberi kapcsoltnál ez még fájóbb. A megszokásban a halál erői működnek. Van olyan, hogy úgy megszokunk egy tárgyat, hogy már nem is látjuk fizikai mivoltát. Akkor vesszük észre, he eltűnik onnan. Akkor ez embernél? Nemhogy lényegét nem észleljük, olyanná válik, mint egy megszokott tárgy. És ez ellen tiltakozni kezd a lélek. Ilyenkor kezdik el egymást támadni – gyakran mindkét oldalnál elveszett a másik lényegének látása. Hiszen pont ez volt a szerelemben:

a lényegét látta a másikban, nem az aktuális megjelenését, hanem amivé válhat. Ennek át kellene menni egy egység élménybe, ahogy Goethe gyönyörűen írja:

„fél lelkünk maradt, úgy összeforrtunk”

Ha ez nem történik meg, elkezdődik a csalódás.. „most látom” „kiismertem” – ez pedig a legnagyobb tévedésünk. Mert a lélek végtelen – ezért folytonosan haladni lehet a megismerésében, de „kiismerni” nem, csak leállni, tárgynak nézni, nem látni.

Akkor jönnek az ilyen álfelismerések, civódások, szakítások. Tolsztoj Anna Kareninája sok éves házasságban, egyszerre észreveszi: Kareninnek „milyen nagy füle van”.

Mert a szerelmes nem csak fizikai látással látja szerelmét, hanem teremtő-megismerő látással.

Ezt elveszíteni és nem átmenekíteni egy családi szeretetteljes egymásra figyelő állapotba– ez jelenti a véget.

-aa-

2012. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a média már a tv megjelenése óta súlykolja belénk hogy normális ha 16évesen szexelünk meg több kapcsolatunk van. és ezért.
2012. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mert egy idő múlva senki nem tiszteli a másikat

nincs egyikben sem már tartás a másik felé

mindent megengednek maguknak

ezzel először a boldogság megy tönkre

utána minden

2012. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyogadtan írjatok , részletesen is. Hadd okuljunk.
2012. jan. 29. 06:38
 7/7 anonim ***** válasza:
részletesen leírta mindenki
2012. jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!