Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fiam 17 éves, édesanyja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiam 17 éves, édesanyja neveli. A gyerek iskolába nem jár, (a családi pótlékot is lejjebb vették neki. ). Kell-e fizetnem gyermektartási díjat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

18 éves koráig nem nagykorú, tehét igen. Ha aztán nem tanul már, akkor a 18. születésnapja uán nem kell.


Egyébkétn miért nem tanul? Hiszen tanköteles!

2012. febr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom 16 éves koráig tanköteles, de lehet tévedek
2012. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Még tanköteles a 16 éves tankötelezettség szept.1-től lép hatályba. Tehát nem is értem, hogy lehet az, hogy nem jár iskolába. Feltételezem, összegyűlt neki a 50 igazolatlan órája és a eseti gondnok kezeli a csp-t. Attól még fizetni kell a gy.t.-t.
2012. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyerektartást fizetned kell 18 éves koráig mindenképp. Még tanköteles 18 éves koráig így csoda hogy még kapja a családit. Szóval az biztos hogy az anyját jól megfogják büntetni, meg lehet téged is mivel az apja vagy és neked is kötelességed figyelni arra hogy most jár-e suliba a gyereked vagy nem. Erről hogy mi a pontos törvény nem tudom.
2012. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Csodálkoztok, hogy nem jár suliba, mikor ilyen apja van, aki azt lesi, hogy szabadulhatna meg a gyerektartástól?
2012. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
érdekes hogy nem az a kérdés fogalmazódott meg benned hogy hogy kellene a fiadra hatni,hanem hogy kell -e fizetni...
2012. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Na, hogy ne csak leszóljanak az én véleményem a következő. Anyuka miért nem tájékoztat arról, hogy a gyerek jár e suliba vagy nem?? Miért nem jár, mi az oka annak, hogy nem tud a saját gyerekére hatni??

Ahogy írtad, afiú 17 éves. Ha túllépte az 50 óüra igazolatlant, vagy fegyelmi tárgyalása volt, azt is jelenthetzi, hogy felfüggesztették. Vagy halaszthat is egy évet ilyen esetben kitolódik a tankötelezettség 19 éves koráig. Jó lenne ezeket tisztázni, ha az anya nem mondja el, hogy mi történt menj be a suliba és kérdezd meg az igazgatót, hogy mi történt. Akkor biztosan tudni fogod. Mikor tölti be a 18 évét?? Ha utánna sem jár sukliba akkor kérheted a gyerektartás megszüntetését érdemtelenségre hivatkozva. Tehát amint látod sok lehetőség lehet.

2012. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól még hogy nem jár iskolába, a fiad marad, aki kiskorú, önálló keresettel nem rendelkezik és vannak kiadásai.
2012. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!