Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemnek van egy garzon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemnek van egy garzon lakása, váláskor kérhetem, hogy rákerüljön a gyerek nevére?

Figyelt kérdés
Mikor összeházasodtunk önkormányzati lakás volt, közösen vettünk fel hitelt és vásároltuk meg.Tehát a tulajdon már házasságon belül jött létre. Nekem nem kell a lakás, de nem szeretném, ha kisemmizné a gyereket. Eladná és venne az új párjával egy közöset, amiből már a mi gyerekünk nyilván nehezebben részesülne majd. Jogosan kérném, hogy kerüljön a gyerek nevére a lakás?
2012. jan. 25. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod, de ha őnem egyezik bele,akkor a bíróság elrendelheti hogy fizessen ki. Akkor azt elteheted a gyereknek. Aki majd úgyis örököl utána.
2012. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de te Krőzus vagy? Mi az, hogy nem kell a lakás? Együtt fizettétek házassági vagyonközösségen belül, akkor a fele téged illet. Ha neked nem is kell, akkor is a fél lakáshoz ragaszkodj, legfeljebb a gyereketek nevére íratod a te részedet! A fél lakás is túl nagy érték, hogy büszkeségből meg egyéb okból csak úgy lemondj róla! Gondolj a gyerekedre, lehet, hogy később ebből fogja megalapozni az életét! Bármi történhet! És ami jár, az jár. Ezt nem én mondom, hanem a Csjt. Ne hagyd elveszni.
2012. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A fele a tiéd ezek szerint. Te pedig a részedet /50%/ bármikor ráirathatod. De a férjed is ráirathatja az ő részét, ha akarja. Ha nem, akkor az ő részét is a gyereketek örökli, illetve ha még lesz neki több, közösen öröklik az apai részt. Az egész lakás tehát nem kerülhet a gyermek nevére csak akkor, ha a férjed is azt akarja.
2012. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jogosan. A lakás fele az övé, és az ő részével azt csinál, amit akar. És a szándékodat értem és elfogadom, de ha a gyerek nevére íratja, akkor ő sosem tudja eladni, és új életet kezdeni. Szerintem ő is látja ezt. De a te feledet a gyereknek adhatod.
2012. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem, egyáltalán nem lenne jogos.

A válásnál te is és ő is megkapta a részét és ennyi. Ti voltatok házasok, nem pedig ő, te meg a gyerek. Miért semmizné ki? Van gyerektartás, te is kaptál fenetudja mennyi pénzt, vagy autót, ingatlant, aminek a gyerek is ugyanúgy részese.

A gyerek majd részesül, ha apuka meghal és hagyott rá valamit a végrendeletében.

2012. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy nem kell, hogy eszemben sincs odaköltözni! Azt viszont meg szeretném akadályozni hogy apuka eladja. Pontosan azért, hogy a gyereknek legyen egy induló majd a jövőben. Bár nem tudom, hogy mivel mint önkormányzati lakás már az övé volt a házasság előtt, ez módosít-e az 50%on. Mivel hivatalosan nincs az én nevemen a fele, csak mint felesége gondolom így tarthatok rá igényt. De így Nem adhatja el a beleegyezésem nélkül, amíg nincs válás? Csak mert apuka annyira korrekt, hogy kényszerkijelentést csinált a saját gyerekével szemben meg velem szemben. Mert hogy életvitel szerűen nem lakunk ott!
2012. jan. 25. 11:29
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

gondolom van ügyvéded, ő majd felvilágosít.

Ha a tiéd a felel nem adhatja el, de nem ártana, ha az ügyvéd megindítaná a vagyonmegosztási pert is, az a biztos.

De a fele az övé. Azt csinál vele amit akar. ha akarja eladja,vesz másikat. Mi ezzel a baj? úgyis a gyerek örökli majd amilye van.

2012. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös hozzászóló! Egy fillért nem kaptam két autóból a sajátomat elhoztam, ingatlant sem kaptam. Én albérletben lakom a kicsi gyerekkel, ő pedig a fent említett "közös" ingatlanban. Még bírósági végzés hiányában nem is tudok mit csinálni. Ne az én és a gyerek pénzéből akarjon új életet kezdeni. És adott esetben a gyereknek várnia kelljen a szülők halálát, hogy el tudja kezdeni a saját önálló életét. Mellesleg apának van még +2lakás a nevén... Úgyhogy hagy ne sajnáljam!!!
2012. jan. 25. 11:35
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

"a gyereknek várnia kelljen a szülők halálát, hogy el tudja kezdeni a saját önálló életét."


Ugye azt azért érzékeled, hogy ez egy nagy baromság?

2012. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Miért baromság? A mai világban hogy tud egy átlag fiatal lakáshoz jutni??? Ha örököl!!!
2012. jan. 25. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!