Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van alapja a félelmünknek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van alapja a félelmünknek? Mit lehet ilyenkor tenni?

2012. febr. 1. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az előző kérdés kérdezője is? Az apukáról lenne szó??

Ha igen,akkor én nem aggódnék ha a gyámügy,és a bíróság is elutasította az apa elleni feljelentést.

Az anyuka ettől függetlenül kérheti a védelmi eljárást,de felesleges.Ahogy az előző kérdésnél szépen elmagyarázta a 4-es,azt hogy ennek utána járnak.Szintén a gyámügytől kimegy egy szociális munkás felméri a terepet.Ha ők sem látnak okot,akkor nem fog életbe lépni a védelembe vétel,és nincs miért aggódni..

2012. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen én vagyok! :) Köszönöm a megnyugtatásokat. Tényleg nagyon jól esik. Nyugodt életet szeretnénk legfőképp a gyermeknek. De ezek a sorozatos feljelentgetések megnehezítik ezt.


Rendben természetesen állunk mindenféle vizsgálat elé. Jöhetnek nyugdtan megnézni a lakást, bennünket stb. Nincs félnivalónk.

2012. febr. 1. 10:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Először is rakjuk egy kicsit tisztába a dolgokat. A helyi gyermekjóléti szolgálat családgondozója fog hozzátok kimenni és nem a gyámügy. Igazából azt nem értem, hogy miért egyből vv-t kértek, de ez hatósága válogatja.

Én is gyejónál dolgozom, és a védelembe vétel elsőre csak nagyon indokolt esetben történik meg. Ha úgy látja a családgondozó, hogy valami nem működik rendben a gyereknél egy alapellátás javasol. Itt megegyeztek abban, hogy mit tud tenni a szülő, a gyermek annak érdekében, hogy a fennálló veszélyeztetettség megszűnjön. Ha a kölcsönös, saját döntésen alapuló közös munka nem megy a családgondozó javasolja a helyi jegyzőnek a védelembe vételt. Lefolytat egy védelembe vételi tárgyalást, ahol jelen van mindenki aki a családdal kapcsolatban van. Pedagógus, védőnő, h.orvos. És megszületik a védelembe vétel. Ami azt takarja, hogy a jegyző (mint I.fokú gyámhatóság) határozatban KÖTELEZI a szülőt az együttműködésre, a vállalt célok betartására. Ha van kérdésed írj nyugodtan.

2012. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nővérem szociális munkásként dolgozik a gyámügynél.Nagyon sokszor meséli,hogy milyen okok miatt kell kimenniük lakásra,hogy felmérjék a terepet.Nem egyszer mesélte,hogy a bejelentéseknek a 40%-a csak féltékenységből,haragból,vagy csak azért,hogy kitoljanak a másik emberrel készülnek.Már pontosan tudják,mielőtt még kimennének,hogy az illető nem valós adatokat mond,csak le akarja húzni a másikat.Sajnos a szabály szerint ennek is utána kell járniuk,pedig szívük szerint a kukába dobnák ezeket a "feljelentéseket" Volt,hogy még ők kértek bocsánatot amikor kimentek,és kínos volt nekik,mert akit feljelentett az ex az egy normális ember volt.A nővérem szerint sokszor mondaná a másik félnek,hogy tegyen ő is lépéseket.Menjen és kérje ő a gyermekük gyámsági jogát,vagy amiben éppen vitáznak..Meglepődnél,hogy ilyen esetekben milyen sokan abba hagyják a piszkálódást a másik felé.

Ha nincs gond veletek,ha a gyermek is jól elvan.Ha nem éhezik,ha a szükséges feltételeket biztosítod neki,akkor nincs mibe belekötni a szociális munkásoknak sem..Ők sem bunkók,csak ez a munkájuk..

Egy sztori: mesélte a nővérem,hogy az apuka rendszeresen feljelentette a volt nejét,hogy a 2 gyerekük éhezik,koszosak,nincs egy rendes ruhájuk,és az egész lakás úgy néz ki mint egy szemét telep.Kimentek.Az ajtót egy 8 éves kis dundi kislány nyitotta ki aki éppen egy hatalmas lekváros kenyeret majszolt(lévén ez a tízóraija) A feleség kedvesen behívta őket,de csak az előszobáig mentek.Ennyit elég is volt látni.Gyönyörű,pedáns rend mindenhol,a gyerekek normálisan felöltözve,és nem úgy néztek ki mint akik éheznének.Nem is zavarták sokáig a kis családot.

Nem adtak igazat az apának,de amikor már harmadszorra is ezzel jött,hivatalos úton is elutasították,és jelezték,hogy hamis vádak miatt akár pénzbírsággal is sújtható..Na azóta leállt az apuka is.

2012. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy a védelembe vételi tárgyaláson neked is ott kell lenni, alá kell írnod egy ún. gondozási-nevelési tervet.
2012. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Higgyétek el, hogy mi sem értjük, hogy miért ezt kérte az anyuka. Említettem már, hogy először próbálkozott a gyámügynél, hogy a gyámügy korlátozza a kapcsolattartást...Miután nem a gyámügy a kompetens ebben(hisz említettemm hogy bíróságon van a folyamat, így bírósághoz kell fordulni.) így elutasította anyuka kérelmét. Hozzáteszem anyuka fellebezzett. (onnan még várjuk a választ) ezek után a bíróság is elhajtotta az anyukát. mondom a bíróság sem lát semmi kivetni valót apuka személyében. Írtam már maga a bíróság ítélt meg láthatást.


Mi már csa arra tudunk gondolni, hogy anyuka kippálgatja a lehetséges szerveket ahová fordulni tud, és ahonnan még nem hajtották el.

2012. febr. 1. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Csak én tudnám az okot? Gondolom apuka otthagyta a családját, anyuka meg (jogosan) haragszik. Apuka menjen, kérjen bocsánatot, biztosítsa az anyát, hogy ti nem háborgatjátok, fizetitek a tartásdíjat, betartjátok al áthatást, és akkor val. ennyi. Te sem gondolkodsz el azon, miért ennyire haragos az az anya? Mi a fenét csinált a "kedvesed"? Nehogy te is úgy járj...
2012. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úristen te nem vagy eszednél! Nem olvastad el az előzményeket? Úgy nézünk mi ki mint aki a legrosszabbat akarja a gyereknek?


Az időmet nem vagyok hajlandó rád pazarolni. Ment is a moderátorhoz a bejelntés, mi szerint provokálsz, és csak veszekedést akarsz.


Milyen egy megkeseredett ember lehetsz. Az ilyen mindig elborzad, hogy milyen emberek rohangálnak...

Csakis egy elhagyott anyuka lehetsz, remélem tudtam segíteni neked, és remélem adtam jó kis tippeket neked, hogy miket tehetsz még meg te is volt férjed ellen.


Minden jót kívánok neked, kicsit több boldogságot az életben, mint ami most jut ki neked...


A többieknek változatlanul köszönöm a segítséget.

2012. febr. 1. 13:47
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak most olvastam át tüzetesebben a válaszolodat utolsó.


Rendben játszunk el a gondolattal, hogy neked van igazad, apuka nem fizet tartásdíjat, apuka nem él a láthatással stb. (te állítottad ezt) Kérdem én akkor miért hajtják el mindenhonnan anyukát? Miért nem adnak helyt a kérelmeinek? Ha ez tényleg így lenne párom már rég megvalósította volna a kiskorú veszélyeztetését, hisz a tartás elmulasztása ezt jelenti. Érdekes mégsem rótta meg senki eddig apukát. A másik, oké nem látogatja a gyermeket apuka - állításod szrint, akkor mégis miért ítéltek volna meg láthatást a bíróságon apukának? Vagy miért nincs még a gyámügyön kapcsolattartás végrehajtása alatt apuka? Az is egyfajta veszélyeztetés, ha egyik szülő nem él a kapcsolattartási jogával(gyermeknek lelki sérülést okozva ezzel) Érdekes itt sincs elmarasztalva apuka...


Visszavonom az előző állításomat mely szerint te egy anyuka lehetsz. Tévedtem, ilyen értelmi szinttel, mint ami most megnyilvánult nálad kb. egy kamasz lehetsz.


Menj tornázd fel a százalékaidat a "Segítsetek szerelmes vagyok a mostohatestvérembe" típusú kérdéseknél, ott szükség lehet még a segítőkészségedre, itt ebben a kategóriában nem igazán. .

2012. febr. 1. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!