Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apa nem fizeti a gyerektart...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apa nem fizeti a gyerektartást, ráadásul bírósággal fenyeget. Baranya megyei családjogi ügyvédet ismertek?

Figyelt kérdés
Külföldön él lassan 4 hónapja nem fizeti a gyerektartást és nem is fogja. Azt mondta, hogy amíg én nem biztos, hogy láthassa a gyerekét addig nem fizet! Decemberben volt itthon , október óta nem fizet. Ráadásul bírósággal fenyeget, hogy én ne csókolózzak a barátommal a gyereke előtt mert bíróságra megy és lecsukat. Persze nincs alapja, valószínű meglátta, hogy egyszer csókolóztunk és az apja kikérdezése után elmesélte.
2012. febr. 1. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ja hogy még neki áll feljebb? Jelentsd fel, hogy nem fizet, ha ő azok után el mer menni feljelentést tenni ilyen röhejes indokkal, asszem helyben pofán röhögik...
2012. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi összefüggés nincs a gyerek láthatása, a tartásdíj nem fizetése és a te párkapcsolatod között.

Ha már volt gyermekelhelyezési per és ott megítélték neked a tartásdíjat, akkor fizetnie kell.

A láthatásról is rendelkeznie kellett az ítéletnek, aszerint köteles is vagy biztosítani az apának. Ha te költöztél el az addig közös lakóhelyetektől -város- akkor bizony neked kell gondoskodnod arról, hogy a gyerek oda jusson

2012. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ő fogja megszívni, mert köteles fizetni a tartást. Az egy más tészta hogyan egyeztek meg a láthatásról, erről is jobb ha bírósági papírotok van hogy ekkor meg ekkor meglátogathatja. Ahhoz neki semmi köze hogy te mikor csókolózol a barátoddal ez a ti dolgotok, őt szerintem ezért el is fogják zavarni. Biztonság kedvéért keress fel egy ügyvédet, de először menj be a család segítőbe mert ők tudnak majd ajánlani olyat aki kimondottan érti a dolgot.
2012. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért is lettem leszavazva?
2012. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a gyerektartásról bírósági végzés van, 6 hónapra visszamenőleg behajthatod bírósági úton, letilthatják a fizetéséből, illetve az állam is megelőlegezheti neked.


Ezzel a csókolózós témával meg körberöhögik a bíróságon, gondolom csak 1-2 pusziról van szó, ez nem gondolnám, hogy veszélyezteti a gyermek egészséges lelki fejlődését.

2012. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!