Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan alakul a láthatás, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan alakul a láthatás, ha messzebbre költözöm?

Figyelt kérdés

Volt férjem hetente jöhet a fiamhoz, egy órára, ezt ítélte meg a bíróság. El még nem viheti, kicsi még hozzá.

Lehet, hogy a jövőben anyagi okok miatt el kell költöznöm a szülőkhöz, ami innen kb. 150 km-re van. Ilyenkor mi történik? Nekem lesz bármi kötelezettségem?



2012. febr. 8. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
A láthatás(illetve a gyerek átvétele és átadása) a felügyelő szülő mindenkori lakhelye, az utazási költség a másik felet terheli. Vagyis nem, semmi kötelezettséged nem lesz ezzel kapcsolatban.
2012. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

azon kívül, hogy fizetni kell a tartáást, nincs kötelezettség.

viszont nem árt jó viszonyban maradni az édesanyával, így rugalmasabban lehetne kezelni a láthatásokat.

2012. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én vagyok az édesanya, ezért is kérdeztem, hogy rám nézve ez jelent-e valamit. Hozzá kell járulnom az utazási költséghez, vagy sem.


Azt hiszem, hogy ha nagyon messzire mennék, akkor igen, de itt azért nem olyan nagy távolságról lenne szó.

2012. febr. 8. 14:03
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

ja, bocs...:)

A lényeg ugyanaz.

2012. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

nagyon rosszul látjátok. nem akarok senkit sem elkeseríteni. De ha ez tényleg igaz lenne akkor sok anyuka fogná magát odébb állna több 100 km-re, hátha akkor apuka elmaradozik...


Az apuka kérheti a megnövekedett utazási költség miatt a tartásdíj csökkentését. Minden esély megvan arra hogy megis ítélik neki.


Az apuka joggal mondhatja azt, hogy miért őt terhelje a megnövekedett költség emiatt? vagy lehet még olyan opció is, hogy félútig neked kell majd elvinned a gyereket(persze ha nagyobb lesz, és már több napra is magával viheti apuka) Erre lesz majd kereted kedves kérdező hogy pl. péntekenkén elviszed félútig a gyereket, te hazamész, vasárnap újból elmész a félútig, visszakapod a gyerkőcöt és újból haza?

2012. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. félre ne értsetek, teljes mértékben megértem az utazásodat, de azért beszéld ezt meg a másik féllel is. egy jó ügyvéddel bizony elérheti azokat amiket fentebb említettem. de nem is kell jó ügyvéd. egyszerűen csak hivatkozhat arra, hogy így nem tudná kivenni a részét a nevelésből.
2012. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó, nem tudom honnan az információd, de nálunk például nem volt ez. A bíró kerek-perec kijelentette, sőt a végzésbe is belekerült, hogy az utazási költség őt terheli, a gyerek ott lakik, ahol az anyja, ez nyilvánvaló, és oda költözöm, ahova akarok... Ráadásul nem egy ismerősöm is van ugyanebben a szituban, de soha még senkinek nem csökkentették ezért a gyerektartást és utazási költséget sem kellett fizetni.
2012. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
kedves kérdező nem sok a 150 kilóméter? ahhoz hogy 1 órát legyen a gyerekkel bizony sok. sőt tovább megyek, később ha megítélnek neki 2 hetente hétvégét? apa elmegy a gyerekért 150 km, gyerekkel nyilván visszakell jönnie apának a lakásába. az még 150 km. vasárnap újra menni 150 km-t hogy visszavigye a gyereket hozzád. aztán ő újból haza magához még 150 km. számoljuk csak ki. 1 hétvége alatt lenne 600 km. Ebből a gyereekd majd 300 kmt fog autózni ha autóval menne apuka. Hét szerintem ehhez nem fog jó képet vágni apuka. És joggal. most hogy láthassa 1 órára a picit 300 km-t kell megtennie. Háát nemtudom...
2012. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

adla7176. te milyen távolságra költöztél el? Akkor ezek szerint bírója válogatja, mert én pedig pont, hogy olyanokkal találkoztam akiknek bizony megítéltek kompenzációt. Ez esetben akkor bírója válogathatja...


Akkor bízzunk benne, hogy a kérdezőnek szerencséje lesz.

2012. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Félre ne értsetek, nem lehúzni akarok, sem keresztbe tenni neki. Tudom, hogy kellemetlen, de egy nagy házban élek most, és nagyon úgy fest, hogy nem tudom tovább fizetni (lakáshitel, gázszámla, nem kell sorolni). Ha beüt a baj, akkor nem lesz sok lehetőségem.

Nem kibújni akarok a költség alól, csak tisztán látni, ennyi az egész.

2012. febr. 8. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!