Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan alakul a láthatás, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan alakul a láthatás, ha messzebbre költözöm?

Figyelt kérdés

Volt férjem hetente jöhet a fiamhoz, egy órára, ezt ítélte meg a bíróság. El még nem viheti, kicsi még hozzá.

Lehet, hogy a jövőben anyagi okok miatt el kell költöznöm a szülőkhöz, ami innen kb. 150 km-re van. Ilyenkor mi történik? Nekem lesz bármi kötelezettségem?



2012. febr. 8. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
értsd meg én megértelek kérdező. nem azt kérdőjelezem meg, hogy miért akarsz elköltözni. De egy kicsit nézzük a másik odalt is. bár tény hogy nem tudom, hogy milyen apa lehet, de eddig még nem írtad, hogy gondok lennének a volt pároddal, mint apa. Tehát van rá esély, hogy szeretne jelen lenni a gyermeked életében, ahogy tőle telik. szeretne idővel többet vele lenni. sajnos íyg egy kicsit nehéz lesz neki. de mondom nem csak neki lesz nehéz, hanem a gyermeknek is. rengeteget fog autóban ülni, vagy buszon stb.
2012. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
én nem költöztem messzire, de a bíró azt mondta, országhatáron belül bárhova mehetek. Csak akkor kell a beleegyezése, ha elhagyom az országot(akár végleg is), de ha nem tartja vele a kapcsolatot(nálunk ez a helyzet, 4 éve nem látta), akkor elég a gyámhivatal beleegyezése, és mehetek, ahova akarok.
2012. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

adla. kimondtad a kulcszót. először is nem költöztél messzire, másodjára minek igenis van jlentősége, hogy apuka nem tartja a kapcsolatot a gyermekkel. kvázi miért korlátozzon téged a bíróság?

De a kérdezőnél van rá esély, hogy az apuka szeretné tartani a kapcsolatot a gyermekkel. itt bizony lehetnek akadályok majd.

2012. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
és ha az apuka oylan, márpedig igenis ragaszkodhat a láthatáshoz, akkor bizony lesz rá esély, hogy nem lsz egy sétagalopp ez az odébb költözés.
2012. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együtt gondolkodást! Valóban van mit átrágni, ha úgy adódik, akkor átbeszélni. A legutolsó lehetőség lenne az elköltözés (engem is minden ide köt), nem szeretnék, csak ha úgy alakul, akkor ha a fejem tetejére állok, akkor sem tudok mit tenni. De előbb mennék itt albérletbe inkább. Érdekelt, hogy mi van ilyenkor, ennyi. Apuka nem egy mintapéldány, maradjunk ennyiben, de idővel remélem, hogy ez változni fog.
2012. febr. 8. 14:57
 16/18 anonim ***** válasza:
akkor még ő is tartotta a kapcsolatot a gyerekével. De van olyan ismerősöm,m aki Szekszárdról jár Pestre a gyerekéhez,mert az anyuka ide költözött. Egy másik ismerősöm Baracsra jár a lányához... És egyiknél sem csökkentették a gyerektartást és az anyát sem kötelezték, h szálljon be a költségekbe. Persze biztosan minden bíróság más.
2012. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csökkentik, országon belül lehet költözni. Nyilván senki nem unalmában költözik,pláne nem éri meg, hogy a másikkal kiszúrás miatt vegyen fel még egy ekkora terhet. Nálam is ilyen helyzet van: férjem itthagyott minket egy faluban, 150 km-re a rokonaimtól, munka sehol. Több kicsi gyerek mellett egyedülállóként nem is lesz soha munkám, meg hát beleőrülök az egyedüllétbe is. Nyilván költöznöm kell, bár minden este megsíratom a házat, telket, falut,amit megszerettem. Jól cserben hagyott az apuka, szép lenne, ha még engem büntetnének, ha valahogy próbálok talpra állni.
2012. febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

én annyira nem értem az ilyet... miért van az, hogy más, amikor elválik, a GYEREK érdekeit tartja szem előtt, és kiegyeznek egy olyan távolságban, ami mindkettejüknek jó?


nekem nem lenne pofám ehhez (nem a kérdezőhöz írom ezt!, ő anyagi okokból nem tehet erről. általánosságban értem).


de szerintem ha a kérdező 150km re költözik, kötelessége segíteni az apát, hogy láthassa a gyereket. ha a férfi gyerektartást fizet, JOGA és KÖTELESSÉGE részt venni a gyerek nevelésében. nemcsak jog, mondom, kötelesség is. elvileg 50-50 % kéne hogy legyen....

2012. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!