Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 26 évesen elvált anyaként 1,5...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

26 évesen elvált anyaként 1,5 éves gyermekemmel mennyi esélyem van 1 újabb normális kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Férjem nagyon nem úgy viselkedik, mint 1 normális családapa! Ez nem csak az én véleményem, hanem az én, de az ő családja szerint is! Szerintük megalázkodom és meghunyászkodom a férjem előtt!

A fiunkkal sem foglalkozik, inkább csak a havejaival.

Váláson gondolkozom, de nagyon félek tőle, hogy hogy bírom egyedül!? Bár tudom hosszú távon ez lenne a legjobb megoldás! Azt hiszem félek az egyedülléttől és hogy senkinek nem kellek a kisgyermekemmel!!

..pedig tudom, hogy ez így nagyon nem jó


2009. jún. 5. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed,hogy ki kell lépni a házasságból akkor lépj ki.Egyedül nem fogsz maradni,hisz fiatal vagy még,és biztos fog jönni egy férfi aki mellett boldog leszel...Én 28 évesen váltam el.6 éves fiammal kezdtem új életet...De én sem tudok egyedül lenni,és a válásom után pár hónappal már megtaláltam életem párját.Lassan 10 éve együtt vagyunk,a fiam és a párom nagyon szeretik egymást,sőt a volt férjemmel is barátságosabb lett a kapcsolatunk...Hidd el ne leszel egyedül...
2009. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért, hogy ne legyél egyedül, nem szabad továbbra is így élned.


Azért azt gondold végig, valóban el akarsz-e válni. Ha igen, akkor ne halogasd, ne nyújtsd el.


Ha egyedül leszel (átmenetileg), meglátod, hogy meg tudsz állni a saját lábadon is! Sokat jelent ez, magabiztosabb, önállóbb, boldogabb ember leszel. Csak arra vigyázz, hogy meggondolás nélkül ne ugorj bele egy másik kapcsolatba -csak azért, hogy valaki melletted legyen-, mert ilyenkor nagy a hibalehetőség.

2009. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van esélyed.

Csak az én ismeretségi körömben (átlagos, városi környezet) több példa van hasonló esetekre. Egy egyedülálló, gyermektelen, 35 éves haverom nála pár évvel idősebb, 2 gyermekes elvált nőt vett feleségül; még egy 40 körüli haver szintén 2 gyermekes elvált nővel jött össze, és 1-2 éve nagyon boldogok, szerelmesek, emiatt maximálisan elfogadta a 2 gyermeket, egy harmadiknak egy "hozott" gyermeke van, első párnál azóta született egy 3.; szintén 35 körüli barátnőm kisbabával egyedül maradt a szemét apa miatt, de egy éven belül lett új társa; akkor van egy csaj, aki 19 évesen szülte meg véletlen-gyermekét apa nélkül, mára neki is családja van, - és még sorolhatnám, egyre több jut eszembe.

Én úgy látom, hogy általában ha valaki tetszik valakinek, akkor az emberek túl tudnak lépni azon, hogy kiszemeltjüknek gyereke van. Aki emiatt meghátrál a kapcsolattól, az meg annyit is ér! Van, aki még örül is neki, hogy "készen" kap egy gyereket. :D:D:D

2009. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem jól állsz a dolgok elébe. Azt kell mérlegelned, hogy elakarod-e hagyni a férjedet vagy nem? neked így ahogy van ez jó vagy sem? ùj kapcsolatra (ha csak nincs kilátásban) gondlonod sem szabad, ne azon törd magadat hogy elhagyod és minél elöbb valakit találj. A baj az hogy sokan egyik rossz kapcsolatból a másik rossz kapcsolatba menekülnek bele, amit csak pár hónap év után vesznek észre, meddigre idegileg újból kimerülnek. Ha úgy érzed elakarod hagyni a férjed, akkor tedd meg és fogaddel azt hogy egyedül önálló leszel. Ha közben persze valaki rádtalál, azt engedd be az életedbe, de ugorj bele egy új kapcsolatba csak azért mert egyedül lennél. A férjeddel meg ne maradja azért mert függöséget érzel töle.
2009. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En 21 evesen maradtam egyedul az 1 eves kislanyommal, ma mar van egy csodas parom, nem sokara lesz a lagzink is :))

Fel a fejjel! Szoritok neked!

Sok boldogsagot!:))

32/L

2009. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van esélyed gyermekkel is, ne félj.

Aki szeret, így is meg fog szeretni. Írok neked ide egy rövid történetet:

Van egy férfikollégám, akit nem egyszer megcsodáltam már, ahogyan a 6-8 éves kisfiát vitte az iskolába: kézenfogva, beszélgetve, nagy-nagy egyetértésben. Egyszer aztán nem állt meg bennem a szó és megdícsértem, hogy milyen jó apa, látszik köztük a ragaszkodás, olyan jó az ilyet nézni. Akkor mondta el mosolyogva, hogy bizony a kisfiút ő csak neveli, mert az az asszonnyal "kapta", de ennek a kisfickónak köszönheti a jó életét. Ugyanis úgy ismerte meg a feleségét anno, hogy a buszon, amin dolgozni járt minden reggel utazott egy magányos elvált fiatalasszony és egy életvidám kisgyerek... aztán a gyerek a megállóban szóba elegyedett a bácsival... és a többit már kitalálhatod.

Azóta már van egy törpillás kislányuk is és nagyon szépen élnek.

Úgyhogy fel a fejjel, nem maradsz egyedül, de másodjára már nagyon gondold meg, kivel kezdesz! Nehogy megint ilyet válassz, mint a férjed!

2009. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Öt gyermekkel váltam el és társra találtam.A gyerekek sokkal jobban ragaszkodnak a páromhoz,mint a saját apjukhoz.

Ugyhogy nem kell félned.

2009. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

40 évesen váltam el, 4 gyerekkel. Ezt a döntést 8 évig halogattam, hiba volt. Addigra mind lelkileg, mind anyagilag tönkre mentem. Korábban klellett volna lépnem. A válás felszabadított, új erőt adott, visszanyertem az önbizalmamat, és azt gondoltam, egyedül kell tovább élnem, ki az a hülye, akinek kell négy gyerek még mellém! A szüleim se kecsegtettek mással, "ugye kislányom elfogadod, így nemfogsz kelleni senkinek?

Nos, már ott tartottam, mindegy egyedül is jobb, mint egy borzalmas házasságban.

A válás után alig egy hónappal véletlenül találkoztam valakivel, aki kezdettől fogva ismerte a tényeket. Most a férjem, aki jobban szereti a gyerekeimet,mint a tulajdon apjuk. Mindenki azt kérdi, ki ez a csodálatos ember, aki engem így felvállalt. Most boldogabb vagyok, mint bármikor életemben. Hidd el, érdemes váltani, de csak akkor, ha már úgy érzed, nincs más megoldás. Ha ennél előbb teszed, akár megbánást is hozhat, de az már késő, megkeseredsz. És még valami: nagyon sokan beleesnek abba a csapdába, hogy válás után, persze tudat alatt, ugyanolyan kaliberű férfit választanak, mint az ex. Ezt nem szabad! Oda kell figyelni, nem szabad elsietni, csak hogy ne légy egyedül! Másodszor már igen is válogatni kell!!!!

2009. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19 évesen mentem férjhez, 20 évesen váltam el, egyedül maradtam a lányommal. Ennek 17 éve. Nem akartam egy kapcsolatot sem, mert nagyon megrázott a válás. Lehetett volna pasim, de én csak a gyerekemnek éltem és a munkámnak. Megvolt mindenünk, pedig egy keresetből, segitség nélkül éltünk. DE NYUGALOMBAN ÉS BOLDOGSÁGBAN. És képzeld el, 1 éve megismerkedtem a vőlegényemmel (nemsoká férjem:))és nagyon boldog vagyok! Én azt mondom neked, hogy ne félj a válástól, a nyugalom a legfontosabb, és az igaz szerelem előbb utóbb mindenkire rátalál!
2009. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintm nem szabad egy rossz kapcsolatot folytatni a félelmek miatt. Én 26 éves vagyok és van egy 2,5 éves kislányom. A "válásom" után nemsokkal találkoztam a jelenlegi párommal aki nem csak hogy elfogadta a gyermekemet hanem szereti is és épp a közös életünk alapjait fektetjük le. Nem egyszerű egy gyereket egyedül nevelni ha az apa nem törődik semmivel és anyagilag sem támogat de hidd el a lelki nyugalmad és a gyermekedé is megér ennyit. Amondó vagyok hogy vágj bele mert nincs mitől félned.
2009. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!