Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eldöntöttem elválok. Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eldöntöttem elválok. Mi ilyenkor pontosan a teendő? Meddig tart, mikor lesz tárgyalás? Nincs kiskorú gyerekünk.

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédet kell fogadni ő fogja benyújtani a keresetet.Ha anyagiakban megtudtok egyezni akkor egy tárgyalás lesz.A benyújtástól kb 1-3 hónap múlva elvált leszel.
2012. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nemis kell békítőtárgyalás? Ennek örülök. Elég egyszer ott ülni
2012. márc. 3. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd csak jól lenyúl.Be nyújtasz egy kereset levelet a bíróságra bontóperre.Mivel megegyeztek nem lesz semmi macera.Ileték lesz de kevesebb mint egy ügyvéd.
2012. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok.nekünk nem volt békítő.megkérdezték hogy helyre akarjuk e hozni a házasságot mindketten azt feleltük nem.ennyi.kérdeztek még pár dolgot mivel nem volt vita semmiben felbontották.az ügyvéd kb 10000kért 5 éve.én nem vagyok olyan kis ügyes hogy ügyvéd nélkül neki fussak.
2012. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bemész a bíróságra kérsz egy űrlapot, kitöltöd, ezelőtt 4 évvel 12000 ft volt az illeték. Nekünk nem voltak ügyvédek, volt egy békítő ami szinte csak az adatok pontosításáról szólt, bekellet adni utána egy másik papírt hogy fenn tartod a szándékodat, mi otthon megcsináltuk a vagyon megosztást, és 2-szer 20 perc alatt el is váltunk. az össz idő nem volt 2 hónap pedig nekünk gyerek is volt.

Szerintem az ügyvéd akkor kell ha nem tudtok megegyezni.

Nagyon drágán dolgoznak 50 alatt nem úszod meg ha kell.

2012. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha mindenben megegyeztek akkor nagyon egyszerű.Be kell adni a válókeresetet,ezt a családsegítőbe is segítenek megírni.12000 ft az illeték.Max.3 hónapot kell várni azután,hogy beadtad.Én 2-szer váltam kb.20 perc volt az egész
2012. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!